Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:26 09.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не ставайте наивни!нови [re: KPEMATOP]  
Автор Teмпpa (Фият-мания)
Публикувано06.03.04 14:23



Аз нямам проблем с мотора, просто маслото е за смяна и се чудех с какво да го сменя, защото сегашното е някакво българско и мисля че е грях да я карам с такова.За сега маи най ми се нрави идеята за Кастрол-и преди съм чувал че двигателите "заспивали" с такова масло....



Тема Re: Не ставайте наивни!нови [re: Teмпpa]  
Автор nas_ ()
Публикувано06.03.04 23:34



Аве то че в момента сигурно имам нужда от регулиране на клапаните да, но това ми се случва втори път на две различни коли, само че на предишната беше с масло AC Delko, а пък се е случвало и на ново Стило със Selenia - не мисля че проблема му е бил в мотора.....



Тема Re: Не ставайте наивни!нови [re: nas_]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано06.03.04 23:37



mente maslo...
inache az sipah selenia dneska 10w40 super dobre e, klapanite werno trakat, zaradi golemite luftowe, ama motora ne trese, dokato masloto e studeno...
no wse pak smenih dwa tampona na dwigatelq



Тема Re: Не ставайте наивни!нови [re: KPEMATOP]  
Автор nas_ ()
Публикувано07.03.04 00:39



Мислиш че правят ментета и на металните кутии
Аз Seleniata я купих от Симеон едно магазинче за Фиат и Сеат май беше



Тема Re: Не ставайте наивни!нови [re: Teмпpa]  
АвторПeп (Нерегистриран)
Публикувано07.03.04 15:55



Решил си вече,но аз повече от 20-25 кинта не давам за смяна и това е с филтъра.Мисля,че се втеляваме и вярваме в задгробния живот и в маслата...Според мен е препоръчителна по-честата смяна,отколкото суперскъпи масла.АЦ Делко!!!/Аз си го купувам на 3.50 лв. Каквото ще да става!
Навързани на синджира една сюрия капути-масла,ремъци,гуми,платени паркинги,автомивки...По-спокойно,бъди мъж и не се връзвай.И тия кранти не се крадат.Слагай някоя българска аларма за 100 лв.



Тема Re: Не ставайте наивни!нови [re: Пeп]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано07.03.04 17:35



ima alarma za 30lv...



Тема Re: Не ставайте наивни!нови [re: KPEMATOP]  
Автор Teмпpa (Фият-мания)
Публикувано07.03.04 22:42



Тя си има аларма и то добра- с две дист., имобилайзер и т.н.Но трябва да я застраховам задължително.Туй ще правя утре.



Тема Re: Не ставайте наивни!нови [re: KPEMATOP]  
АвторПeп (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 07:58



Има ли бягащ код?



Тема Re: Не ставайте наивни!нови [re: Пeп]  
Автор Teмпpa (Фият-мания)
Публикувано08.03.04 09:16



Да, но знам че ако решат да я свият, нищо няма да ги спре.



Тема Re: Моторно маслонови [re: Tempra]  
Автор mariobg (не(ЗА)познат)
Публикувано08.03.04 19:44



Пич Фиат препоръчват Селения!!! Не се мори да търсиш - отиваш в магазина на "Стамболийски" 155 и си взимаш 5 литра. Наливаш си 4 и един ти става за доливане. Моята откакто е в България я карам само със Селения Голд. Маслото е полусинтетика 10W40 и досега не смятам съм забелязам провлеми с него. Моята е Дедра 1.6 моноинжекция, но тя е същата като твоята Темпра. Гори около 500 грама на 10000 км, максимум ми е горила 1 литър, но то това беше като ходих до Австрия и яко настъпване падна тогава, то 10000 ги направих за няма 3 месеца. Сменям на всеки 10000 км и си свиркам. Цената на литър е около 10 лева, зависи от къде купуваш. В гореспоменатият магазин дори май беше 9 лв, но честно казано не помня.
Пък и си помисли на колко хилки ти е дригателя. Защото аз когато си купих италианката пишеше на километража 133805 км, но нали се сещаш че за 10 годишна кола това е направо невъзможно. Пък специалистите казват че на 150 - 200 000 е хубаво да минеш на минерално, та аз се замислям вече дали да не минавам на такова. Това ти си го реши.

п.с. Моя съвет е да я караш със Селения, поне няма да навреди. Лек и безавариен с ИТАЛИАНКАТА!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.