Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:53 28.09.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Vapros4e za Tipoнови  
АвторNikcho (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 20:48



Zdraveite-ot skoro si kupih fiat tipo 1.4ie-do tyk sam mnogo dovolenNo sega idva i vapros4eto: Na tabloto mi sveti lampata za аkumolatora.Minah prez edin maistor da pogledne za kakvo stava vapros i toi mi kaza,4e problema e v nqkav diod v alternatora, no po princip toi si rabotil i si zarejdal akumolatora, no moje samiq alternator da izgori vseki moment.E az sega kakvo da napravq-toi me posavetva da smenqm alternatora.Drug kaza, 4e moje ne6to 4etkite da sa se iznosili.Nqkakvi idei????Ako trqbva da smenqm alternator kolko pari 6te mi izleze gore dolu i to kade da si vzema:):):)



Тема Re: Vapros4e za Tipoнови [re: Nikcho]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано20.02.04 21:05



diodniq blok (releto) + chetkite na marelli sa 20-25lv
na TRANSPO (koito stawa za BOSCH alternatori) e 15lv
gledaj za smqnata da ne te oderat poweche ot 10lv...



Тема Re: Vapros4e za Tipoнови [re: KPEMATOP]  
АвторNikcho (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 21:45



Mersi ama zadaljitelno li trqbva da gi smenqm, t.e. nqma li da se razmina samo s napasvane na 4etkite i imali vazmojnost problema da e nqkav drug???



Тема Re: Vapros4e za Tipoнови [re: Nikcho]  
Автор fiat uno (непознат )
Публикувано20.02.04 21:59



алтернатор е 50лв но не знаеш на какъв ще попаднеш. диоди горят трудно
още повече не свети крушката тогава -затова ако ти се занимава - свали динамото и четките - ще си личи ако едвам
достигат пръстените(там където опират те). четките обикновено се свалят и
без да сваляш цялото динамо. те въвят обикновено комплект с регулатора за
напрежение- 15-25 лв , зависи. най-добре си намери отделно четки 7-9лв и си ги запой. иначе иди на добре проверен майстор



Тема Re: Vapros4e za Tipoнови [re: Nikcho]  
Автор Capoeira ()
Публикувано20.02.04 23:00



При мене така си светеше съвсем слабо 2 години докато един ден просто останах без алтернатор и колата не угасна тотално..Свалихем алтернатора и сменихме четките алтернатора работеше на стенда, ама в момента в който се монтира и престава да работи в колата.Оказа се че е диодната група а тя е доста прецизна и може да дава всякакви дефекти, мой съвет вземи си друг алтернатор или смени цялата диодна група защото иначе рискуваш колата да те остави в най-неподходящия момент.



Тема Re: Vapros4e za Tipoнови [re: Nikcho]  
Автор fiat uno (непознат )
Публикувано21.02.04 13:50



ako sveti slabo e syvsem dr vypros....
ako e normalno svete6ta sa 4etki. po-malko veroqtno e lo6 kontakt nqkade



Тема Re: Vapros4e za Tipoнови [re: fiat uno]  
Автор hf hpe (italian car fan)
Публикувано21.02.04 21:23



колегата фиат уно е прав
ако когато запалиш лапмата остава да свети пастоянно то проблема е в четки или реле регулатора
ако лампата свети с намалена светлина и при подаване на газ светлината намалява то проблема е в диодите
какъвто и да е проблема не го оставяй така защото не знаеш къде ще закъсаш



Тема Re: Vapros4e za Tipoнови [re: hf hpe]  
АвторNikcho (Нерегистриран)
Публикувано21.02.04 21:59



Ami ob6to vzeto svetlinata e slaba-kato davam kontakt sveti po-silno,no postoqna-be6e iz4eznala edin den,no sega pak si q ima.



Тема Re: Vapros4e za Tipoнови [re: Nikcho]  
Автор Maverik (maniak)
Публикувано21.02.04 23:19



Imai vpredvid, 4e s doma6nia poialnik niama da moje6 da razpoi6/zapoi6 diodnata plo4ka !!!
A nai-veroiatno v neia e problema



Тема Re: Vapros4e za Tipoнови [re: Nikcho]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано22.02.04 13:08



Цената на блокчето с изправителните диоди и четките е 12лв. По-добре си го смени цялото вместо да си играеш да презапояваш четки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.