Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 26.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Точно това е причината!нови [re: hf hpe]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано06.03.04 13:13



Благодаря. Принуден бях да пробвам.
Сега обаче притеснението ми е че в сервиза казаха: "Лостовата система ти е перфектна, проблема е в скоростната кутия."
А симптомите толкова добре съвпадат. 1-ва, 3-та и 5-та не влизат докрай и се опитват да излязат, а 2-ра, 4-та и задна работят перфектно....
А не разбрах - люлката за която говори Fidan - това е нещо ралично от това на картинката, така ли?



Тема Re: Точно това е причината!нови [re: Becko]  
Автор hf hpe (italian car fan)
Публикувано06.03.04 20:30



в никакъв случай не им се връзвай на акъла на майсторите
ако няма кой да ти го направи и си от софия се обади



Тема Re: Точно това е причината!нови [re: hf hpe]  
АвторVesko (Нерегистриран)
Публикувано07.03.04 20:12



От София съм и няма кой да го направи...
Моите координати са:
vvgeorgiev@hotmail.com
098 478 310
02 9575179 - вечер след 20:00
.... или ти дай някакви за да се обадя аз.



Тема Re: Точно това е причината!нови [re: Vesko]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано07.03.04 20:21



Все пак едно нещо ме тревожи: като включа четвърта (на място) - цялата кола се разклаща......



Тема ICQнови [re: Vesko]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано07.03.04 20:24



ICQ: 51737799



Тема 100%нови [re: Becko]  
АвторФичo (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 08:41



Вече съм сигурен, че Fidan и hf hpe са АБСОЛЮТНО прави.
Вчера няколко часа си играхме с един приятел, за съжаление без канал, и установихме истината. Въпросната "люлка" е блокирала. Всичко ни стана пределно ясно. Към скоростната кутия отиват три лоста. Единият от тях служи само за фиксиране /корекция, поддържане/ на взаимното положение на блока на двиг. и ск. кутия и купето - респ. скоростния лост. Точно този лост не си върши работата при горния блокаж. Напълно си изяснихме кинематиката на ефекта при тази повреда - лошото включване на 1-3-5 скорости. Обяснението изисква по-дълго писане и го прескачам.
Как да оправиме нещата.
Незнам.
Ние решихме да се опитаме да раздвишим блокажа на място чрез няколкократно напръскване с WD-40. Вероятно ще отнеме дни докато се раздвижи. Ако е успешно - ще го съобща тук. Не ми се разглобява всичко, още повече, че моят майстор ми говори за ск. кутия - синхронизатори и пр. глупости.
Впрочем при този дефект моторът има една твърда връзка с купето /въпросния лост/ и вибрациите яко нарастват.
Ако някой иска чертеж на цялата връзка от ск. лост до ск. кутия, мога да му я изпратя по мейла.



Тема Re: 100%нови [re: Фичo]  
АвторФичo (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 08:45



Чертежът е от справочника на HAYNES.



Тема Мерси + детайлинови [re: Фичo]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 09:05



Би ли ми изпратил чертежа, плийз? Нова (разбирай втора употреба и напълно възможно по-счупена) скоростна кутия не ми се купува.
vvgeorgiev@hotmail.com
Благодаря

Тази сутрин на идване към работа "загрях гумите" и установих че излизат 3-та и 5-та (1-ва не съм я пробвал, от страх, казват лозе пазело), но винаги на десен завой, на ляв не излизат. Може да има връзка, може и да няма, не знам - само споделям. След като детайлно сте разгледали проблема - може би имаш и обяснение. Ако и това съвпада...
Що се отнася до вибрациите - наистина ги има, но бих казал само в скоростния лост, за купето като цяло - не съм забелязал.
А току що се сетих и още нещо - понякога имам проблеми да придърпам лоста към мен за да включа 1-ва, нещо запъва...
Знам лиииии..................



Тема Re: Мерси + детайлинови [re: Becko]  
АвторФичo (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 12:39



Дай друг емейл. Този не приема пратката.



Тема Re: Мерси + детайлинови [re: Фичo]  
АвторVesko (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 19:16



vesko@obs.bg
Sorry, не се сетих че хотмаил не иска филе-та по-големи от 1 МБ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.