Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 20.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Покупка на Фиат Типо 1.6  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано05.01.04 13:57



Моля Ви за мнение, не за мен а за приятел...

за съжаление от прочетеното във форума за Типо май скоро не сте писали какво да се гледа при покупка, а само с проблеми се занимавате и то основно при този модел, но това го отдавам на факта, че е най-масов като модел и Ви моля да споделите ценни съвети какво да се гледа (на първо четене), после при майстора е ясно, че само той гледа...

до тук научих (от тази

), че Типо/Темпра имат слаба, но евтина предница, важно е да няма удар, за да няма ръжда, здрави и разнообразни двигатели, от които най-добре е 1.6 90к.с. два вала... проблемите по тоците са досадни, а не сериозни и всичко (както и при моя Ситроен) е въпрос на годинки и лошо връзки/окислени куплонзи... не е за препоръчване да се взима "резачка" (но това е така за всяка една марка)...

има ли друго спесифично по тази кола?

Моя приятел се е огледал в Типо 1.6, 1990г. с дигитално табло и множество екстри... цената е доста прилична!

погажда ли се с Газта този двигател... и въобще двигателите на Фиат... при ДВГ на Пежо, има модификации с пластмасови колектори напр. при които поставянето на газ е доста сложно, та има ли такива при Фиат?

10х предварително!

лека и полека!

Тема Re: Покупка на Фиат Типо 1.6нови [re: Bibass]  
Автор Maverik (maniak)
Публикувано05.01.04 18:03



Az karam tipo 1.6 dvuvalka ot edna godina. Kato ia vzeh smenih amortisiori i nosa4i i do sega ne e mradnala prednicata(da 4ukam na darvo de). Dvig e na 280 000km i se darji prili4no za sega (0-100km za 12.6sec). Btw kilometraja na DGT se prewarta na 199 999km sled tva so4i 0km da znae6!!! t.e. ako so4i 11 000 zna4i e na 211 000 (nai liavata cifra moje da e samo 1(ne moje da e 2)!!!) S gazowata uredba e malko slojno da znae6 ( razhoda ne mi e padal pod 10l/100km pri iako karane- kolkoto moje).
Nai lo6oto e 4e ne namerih maistor deto da razbira ot TOZI dvigatel(149C2046) :((

BTW ima kuplung za samodiagnostika na ECU-to taka 4e moje da se proveri osnovnite dat4ici dali sa v red i bez maistor



Тема Re: Покупка на Фиат Типо 1.6нови [re: Maverik]  
Автор 353W (Xans maniak)
Публикувано05.01.04 19:38



Abe Maverik sly4aino da jivee6 na Redyta ili nqgade tam?



Тема Re: Покупка на Фиат Типо 1.6нови [re: Bibass]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано05.01.04 20:41



spored men ne zimaj 1.6 DOHC Tipo
po-dobre 1.8 motor, slabi mi se wijdat tiq 90 konq na tozi shwejcarskiq motor
skorostnata kutiq e mnogo shumna, kato prewkliuchwash skorosti sigurno i otwyn se chuwa...
wij za udari otpred i osobeno wnimanie obyrni na rogowete - legni otdolu,wij
wejdite i pragowete (te sa pocinkowani po princip). Samiq pod gnie!!!
inache spored men ne e losha kolata



Тема Re: Покупка на Фиат Типо 1.6нови [re: KPEMATOP]  
Автор Maverik (maniak)
Публикувано05.01.04 23:11



Viarno e 4e motora e slab :((( Samo 4e e slab za gonkite !!!
Na magistralata dosta golfove 3-ki sam iziajdal :)) (e ne GTI )
Kam moreto kat patuwah liatoto s 4 4oweka i full bagaj si poddrja6e 170km/h na gaz.(max 186km/h 6tot wliza w 4erwemite oboroti)
Kolkoto do skorostnata kutia Steff tva 6umnoto mai e samo pri men :(((



Тема Re: Покупка на Фиат Типо 1.6нови [re: Bibass]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано06.01.04 13:38



Един съвет от мен - не взимайте колата с дигитално табло - чувал съм че правят доста проблеми...




Тема за таблото...нови [re: imitev]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано06.01.04 17:04



имахме 1994-5 година Темпра, която беше нова и трябва да ти кажа че климата под формата на копчета с темп. датчик в купето и дигиталното табло са много, много красиви (според мен) ...

за надежността не мога да кажа нищо за съжаление, но защо да има проблеми.. ако с сваляно неграмотно таблото да, но иначе?

Благодаря на всички за мненията, май ще купува колата, Типо 1.6и.е. код на двг не знам, 5 врати на ?? км, но майстора каза че става, няма забележки по каросерията... колата ще се кара малко (до 10к на година) и се надявам да няма проблеми..

успех на всички и весела нова година!

лека и полека!


Тема Re: Покупка на Фиат Типо 1.6нови [re: Bibass]  
Автор 213 (Харвестър)
Публикувано07.01.04 16:35



а каква е цената, ако не е тайна?

аз писах в друга тема за моя случай...

The sky is getting darker and darker. One Minardi is out of the race


Тема цената е:нови [re: 213]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано07.01.04 17:04



2000лв... дава я познат.. и затова 1000 кеш... останалото за една година или 10месеца...

тя му седи и му пречи в гаража.... карана е малко тук в БГ, но има да се прави граждска и каско ако се налага... масло щото е седяла бая дълго... ей такива неща... иначе е много слънчева, но е далеч от общия случай както и от Горубляне...

за твоя случай не съм разбрал и/или прочел... ако можеш дай линк... щото в архива като се набутам и забравям за случая с тоя дир всичко е като в книга на Тери П.

лека и полека!


Тема Re: тука е [re: Bibass]  
Автор 213 (Харвестър)
Публикувано11.01.04 19:00





също от познати, но за 2500
това за разсроченото плащане при теб е екстра, аз сега пари в кеш търся
иначе ще я взимам - след две седмици живот и здраве

The sky is getting darker and darker. One Minardi is out of the race


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.