Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:58 25.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема HEEEELP. Tipo-то харчи като влак.нови  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 13:18



11/100 бензин
13/100 газ - градско
и понякога ми светва червената лампа с нарисувана дюза (каквото и да значи това, ясно че не е на добре). Но колата харчеше така отпреди да светне лампата с дюзата пък и на газ тази дюза не играе (ако бъркам - поправете ме, най-обикновена газова уредба с ламбда емулатор - така поне казаха в сервиза).
Преди даваше 6/100 извънградско на бензин и 8,5/100 градско. След като сложих газовата уредба стана големия разход.
Купил съм си от течностите за почистване на дюзи дето се сипват в резервоара, но не съм сигурен искам ли да я сипвам или не.
Кажете изпитан сервиз или дайте мнение плз.



Тема Re: HEEEELP. Tipo-то харчи като влак.нови [re: Becko]  
АвторPsihi (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 17:45



Svali si gazovata uredba kachi se niakade na visoko i qa zasili s vse sila.
Hora koga she razberete che taia gaz kolkoto i efffffffftina da e preebava dalaverata



Тема Re: HEEEELP. Tipo-то харчи като влак.нови [re: Psihi]  
Автор 353W (Xans maniak)
Публикувано18.12.03 12:18



Neznam za kakva dalavera govori6 no gasta ama xi4 ne vredi na dvigatelq.Tova 4e nqkoi maloymnik q e slagal i e osral peizaja e dryg vapros.



Тема Re: HEEEELP. Tipo-то харчи като влак.нови [re: Becko]  
АвторФидaн (Нерегистриран)
Публикувано18.12.03 13:36



Провери си масовият кабел от шасито до мотора обикновено се разхлабват и дават 0,3-0,5 разлика от масата ма компютъра и ламбда сондата се лъже ,че е бедна сместа (имахме такъв случай с типо 1.4 моножетроник) или самата ламбдата си е заминала.



Тема Re: HEEEELP. Tipo-то харчи като влак.нови [re: Фидaн]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано19.12.03 15:21



Мерси, ще погледна.
Но това не обяснява големия разход на газ.
Между другото - термостата ми е заминал (писал съм по въпроса в една чужда тема - "Типото на загрява - термостат?") - май има връзка с разхода?



Тема Re: HEEEELP. Tipo-то харчи като влак.нови [re: Becko]  
Авторmit (Нерегистриран)
Публикувано20.12.03 11:03



hi
ako si smenish termostata shte smaknesh dosta razhoda na gas ili benzin.



Тема относно разхода и термостата...нови [re: mit]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано23.12.03 21:39



преди година си смених термостата, защото бе останал постоянно отворен и колата зимата не качваше над 40-50 градуса, а лятото над 50-60, но нямам никаква, забележима с просто око, разлика в разхода.

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"


Тема Ако... [re: Becko]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано23.12.03 21:41



няма признаци на повреда - не пуши, ускорява нормално, липсва увеличен шум от клапаните и други, отиди на диагностика на инжекцията - възможно е някой датчик да не дава верни данни. Компютърната диагностика в свестните сервизи струва около 25лв.

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"


Тема Re: Ако...нови [re: SHERlFF]  
АвторVesko (Нерегистриран)
Публикувано24.12.03 08:44



Не съм забелязал да пуши, но на висока предавка при ниски обороти (напр. 4-та с 50-60 км) ако дам повечко газ се появява един странен звук като стържене - но него си го имаше и когато му засекох разход от 6/100 на дълъг път + 10% планинско (ама наистина планинско) каране.
Иначе - не знам как звучат клапаните та...
А термостата така или иначе ще трябва да го сменям (искам парноооо), купил съм го вече, пък ако се налага след това - и на диагностика...



Тема Звука, за който споменаваш...нови [re: Vesko]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано24.12.03 13:39



най-вероятно е от вибрации я на колектор/ауспух, а щанги на скоростите и се появява заради повишените вибрации на двигателя при голямо натоварване на ниски обороти (повишено детонационно горене).
Разбира се, може да е и от разбит лагер на някой вал или бутален болт, но ако е като стържене е малко вероятно да е това.

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.