Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:30 10.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема лудна ми датчика за гориво!!!  
Авторнe знaeм (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 10:16



Карам типо 1,6 с аналогово табло. От една седмица ми лудна датчика за горивото. На полупразен резервоар отчита пълно до горе. После по някое време отчита пълен до полвината, после за кратко отчита вярната стойност и после пак отначало и в крайна сметка скоро няма да имам идея с какво гориво съм. В същото време лампичката ми за резервата свети през цялото време - изключение само когато резервоара е пълен до горе.
Някой имал ли подобен случай??? А идея каква може да е причината????
За всяко мнение и/или съвет предварително благодаря!



Тема Re: лудна ми датчика за гориво!!!нови [re: нe знaeм]  
Автор Totko (непознат )
Публикувано25.11.03 12:36



...Ми значи - както го описваш, най-вероятната причина може би е в реостата на измервателя на горивото, който е в резервоара..обикновено, "пъпката", която се "разхожда" по реостата задиря в някоя точка и той показва постоянно едно и също..после след някакво разтръскване скача някъде..ит.н., а това , че лампата свети значи, че пъпката на реостата е върху "най-долната" му навивка, което обаче няма как да показва "пълно", примерно" и да свети..ако е така - тогава дефекта най-вероятно е в самата измервателна системка на таблото или още по вероятно - има прекъсване на някой проводник - най-често "маса"..Ако видя как мога да ти нарисувам схемата, мога и да я постна, че така е малко объркано.. но това са възможните причини - просто няма други



Тема Re: лудна ми датчика за гориво!!!нови [re: Totko]  
Автор 353W (Xans maniak)
Публикувано25.11.03 13:14



Apsolutno sa6tiq problem imax i problema ne6e v palen s tinq benzinomer.Po4isti go mnogo dobre i si gotov.



Тема Re: лудна ми датчика за гориво!!!нови [re: 353W]  
Авторнe знaм (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 14:15



Понеже ми писна да се разправям с "майстори" и ако си наясно я ми кажи как се сваля или по-скоро ка да стигна до него-трябва ли да се свали резервоара или има и по-лесен начин.



Тема Re: лудна ми датчика за гориво!!!нови [re: Totko]  
Авторнe знaм (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 14:23



Преди месец ми сваляха таблото, защото оборотомера ми не работеше и докато разберат причината се наложи да го разглобят и зглобят няколко пъти.
Като чета това,което си написал - нищо чудно да са прецакали нещо по връзките на бензиномера. Странното е, че проблема се появи чак сега - 3 седмици след разглобяването на таблото. Ще им я закарам да я погледнат пак и ако с таблото всичкое наред остава бензинимера в резервоара.



Тема Re: лудна ми датчика за гориво!!!нови [re: нe знaм]  
Автор 353W (Xans maniak)
Публикувано25.11.03 14:51



Neznam kak sedqt ne6tata pri Tipo no nai veroqtno v bagajnika ima kapak i pod nego e zavit benzinomera na rezervoara.Pri vsi4ki sly4ai nqma da svalq6 rezervoara.6tom sa pipali po tabloto moje i da opira nqkoi kabel nqkade.



Тема Re: лудна ми датчика за гориво!!!нови [re: нe знaм]  
Автор Totko (непознат )
Публикувано25.11.03 20:42



...Ми точно за типото не мога да кажа - но по принцип - под задната седалка, като вдигнеш мокета и трябва да видиш бензиномера, "нещо кръгло" завито с шест болчета примерно... от него излизат само кабели / не маркучи/..обикновено са четири: единия е "на маса",другия е на "долния край на реостата" и служи за светене на лампата за привършване на горивото, другите два са на двата края на самия реостат..ако не си работил с мултицет и т.н. - може само да ги издърпаш и да видиш дали се променя нещо...ако се променя - може да е всичко, но ако не - дефекта е само в таблото.Обикновено операцията е за минути..



Тема Re: лудна ми датчика за гориво!!!нови [re: Totko]  
Автор 353W (Xans maniak)
Публикувано25.11.03 22:24



To osven da izgasne lampata i da padne strelkata pri 0-a drygo nqma da stane.



Тема Re: лудна ми датчика за гориво!!!нови [re: 353W]  
Автор Totko (непознат )
Публикувано26.11.03 11:47



Ми това казвам..ако примерно дръпнеш кабела за лампата, а тя продължава да свети - значи самото кабелче се е "замасило" някъде..и..така..като има напрежение, а другите кабели са издърпани - и има показание - пак причината е отпред някъде.., ако всичко угасне - може и така и иначе, но вероятността да е датчика е по-голяма..както и да е.. с един мултицет бързо можеш да хванеш дефекта..



Тема Re: лудна ми датчика за гориво!!!нови [re: Totko]  
АвторPVK (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 16:42



Моито ТИПО е sachtoto samo che e 1.4mi.Benzinomera se namira v bagajnika ot diasno do rezervnata guma.Ima plastmasov kapak.S otvertka go mahni i chte vidish kapaka na rezervoara ,na nego e zakachen benzinomera i buksata.Ako go vadish ne ti preporachvam da go razglobiavash.Truden e za sglobiavane.Nov e 58lv.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.