Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:48 30.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: FIAT CROMA - съвет искам и помощнови [re: ниkи]  
АвторKPEMATOP (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 21:44



kum 130-140hp...
zawisi kolko goriwo podam i naduw...



Тема Re: FIAT CROMA - съвет искам и помощнови [re: KPEMATOP]  
Автор 353W (Xans maniak)
Публикувано06.11.03 21:48



Radvam se.



Тема Re: FIAT CROMA - съвет искам и помощнови [re: niki]  
Автор hf hpe (italian car fan)
Публикувано06.11.03 22:17



Пич не винаги като губи колата вода е гарнитурата на главата, има много причини да ти тече и дори да не го видиш. Примерно ако тече от водната помпа или от някъде другаде но топлината на двигателя го изпарява няма да го хванеш никога.
Мога да ти дам два съвета, единият е някой от по-тънките маркучи го вадиш и запушваш, а от другата страна надуваш с компресор /2-3 бара са достатъчни/.
Другото което бих ти препоръчал е да видиш дали водата не циркулира през смукателният колектор /при 1.4 и 1.6 мотори от Ritmo до Bravo е така/. При тези модели ми се е случвало гарнитурата м/у главата и колекторите да пропуска.

Успех и дерзай



Тема Do nikiнови [re: hf hpe]  
АвторMe (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 00:15



Niki, imash li knizka za tazi Croma - user manual, ce mi triabwa ot dosta wreme za niakoi sprawki, no ne moga da nameria nikade...ste sam ti ogo blagodaren ako mi pomognesh...




Тема Re: FIAT CROMA - съвет искам и помощнови [re: hf hpe]  
Автор 353W (Xans maniak)
Публикувано07.11.03 10:22



Az nebix si nasvitkal vodnata s-ma do 3 atbosferi da ne se naloji posle da se lepi radiatpr.Na kapa4kata si pi6e kolko atmosferi darji.



Тема Re: FIAT CROMA - съвет искам и помощнови [re: hf hpe]  
АвторNicky (Нерегистриран)
Публикувано08.11.03 18:36



Много често проблема не е в гарнитурата,миналата годин имах подобен проблем,оказа се че едния от маркучите към радиатора пропуска само когато колата е загряла,а антифриза се изпарява от топлината и не се вижда,бях станал луд.Послушай hf hpe и не бързай с отваряне на мотора,според мен майстора на Крематора сте усети дали е гарнитура или не.При мен губеше по 1 литър на 150-200км.Успех и дано минеш с по-малко мънгизи!



Тема Re: Do nikiнови [re: Me]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано10.11.03 12:48



мога да ти дам пълната ел инсталация и ходова част за Крома, но на норвежки език, теглил съм я от интернет. иначе книжка за поддръжка нямам. па и не знам дали има.

за другите - човека излезе свестен, днес ще трябва да си взема колата готова. после ще ви пиша. цените във всеки случай са перфектни за мен.



Тема Re: FIAT CROMA - съвет искам и помощнови [re: Nicky]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано10.11.03 12:50



ми късно ви видях съобщенията, вече купих гарнитурите и оставих колата.

очаквайте включване.



Тема РАВНОСМЕТКАнови [re: niki]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано11.11.03 11:30



значи направо - сега колата ми работи по-зле отколкото преди да я занеса в сервиза. това е редовния номер в българия, за жалост.

фактите
преди сервиза -
- изчезване на охладителна течност
- бял пушек отзад
- придърпване
- по-малка мощност
- равномерни обороти на празен ход - 900/мин
- равномерна работа на двигателя (казвам ви че работеше КАТО ЧАСОВНИК)

вероятни причини
- скъсана гарнитура на глава

в сервиза
- смяна на гарнитура на глава и гарнитури на капаците на клапаните (двувалка)
- шлайфане глава

след сервиза -
- обороти - 700/мин
- отзад сив пушек, пърпорене
- единия от цилиндрите практически не работи (1-ви)
- повишена мощност при каране
- не съм могъл досега да видя дали губя охладителна течност.

обяснение на майстора
- от свещите било.
аз му казвам, че ако е от свещите (Marelli) щеше да работи така и като му я донесох. Той нещо смотолеви и каза, че като си сменя свещите и ще е ок.

цена - 85 лева

с две думи - адски ме е яд. Подозирам че е разцентровал по някакъв начин инжекциона.

Сега търся страницата на един сервиз за газови уредби, които имат и компютърни стендове за инжекцион някъде в Горня Баня, вчера го гледах в интернет и сега не мога да го намеря. Надявам се там да ми направят пълна диагностика, да ми оправят двигателя и после да ми сложат газ.

кофти ми е.

давайте съвети и който знае да ми даде адреса на тия в Горна Баня.



Тема Re: Mmmmdaaa..нови [re: ниkи]  
Автор 353W (Xans maniak)
Публикувано11.11.03 12:47



za sajalenie balgarite sme si mizernici i vse mizerii pravime.

Negi znam kakvi sa tiq ot Gorna Banq no ot izvestno vreme imam malko rabota v serviza na Opel i diagnostikata bix kazal 4e im e na nivoOba4e neznam kolko stryva.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.