Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:54 02.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема тече от шибидаха на Типото  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 09:36



Здравейте
От известно време забелязах, че тапицерията в ляво над предното стъкло се мокри при дъжд. Отидох на стъклар да погледне уплътнението на стъклото. Той след като изля 5 л туба с вода върху тавана установи, че тече не от предното стъкло, а от шибидаха. Според него, вътрешното уплътнение на шибидаха е за смяна.
някой може ли да ми помогне и да ми каже какво да правя и къде могат да погледнат колата и да я оправят.Като си помисля, че занапред все ще вали незнам вътре какво ще стане.



Тема Re: тече от шибидаха на Типотонови [re: Ивaн]  
АвторMmm (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 11:10



...ne mi govori, 4e i moito e taka. Pri po silni dyjdove tapiceriqta na tavana okolo shibidaha se navlajnqva i sa se polu4ili edni jylti petna...



Тема Re: тече от шибидаха на Типотонови [re: Ивaн]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 14:15



Айде като намерите майстор, свирнете, че съм полудял! При мен люкът е слаган допълнително и тече зверски. Тези дни, като валя 3 дена поред, да не ви разправям какво езерце стана.
В крайна сметка мисля да го залепя със скоч отгоре и няма да влиза вода.
Но ако знаете някой, дето оправя тези неща, кажете, моля ви!

Боян



Тема Re: тече от шибидаха на Типотонови [re: bsb_2]  
АвторMmm (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 19:25



az moito go macah sys silikon i sega po-malko te4e, oba4e opredeleno ima o6te kvo da se jelae...



Тема Re: тече от шибидаха на Типотонови [re: Mmm]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 10:26



при мен е мокро отпред над стъклото в левия ъгъл-не около шибидаха.затова ми е странно ка тече от горе



Тема Re: тече от шибидаха на Типотонови [re: Ивaн]  
Автор hf hpe (italian car fan)
Публикувано21.10.03 22:09



ако шибедаха ти е оригинален а не слагана капандура, то в чеирите си краища има маркучи за оттичане на водата.
предните два отвора се виждат като е отворен самият шибидах, за задните два трябва да свалиш тапицерията на тавана.
предните два маркуча излизат под пластмасовата кора покриваща моторчето на чистачката, а задните под задната броня.
имаш два вариянта по-добрият е да свалиш маркучите и да ги продухаш, а другият е да го направиш на место, но се получава голяма свинщина



Тема Re: тече от шибидаха на Типотонови [re: hf hpe]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 12:09



благодаря ти за съвета.
погледнах под шибидахаи видях тръбичките, които имат канали на долу.по улейте до тях под шибидаха има вода.
мислиш ли, че каналите са запушени и не е причината в уплътнението на шибидаха да се мокри тапицерията?



Тема Re: тече от шибидаха на Типотонови [re: ивaн]  
Автор hf hpe (italian car fan)
Публикувано22.10.03 22:39



100%



Тема Re: тече от шибидаха на Типотонови [re: hf hpe]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 10:03



можеш ли да ме посъветваш как да ги изчистя тези тръбички без да ги свалям?иначе ми изглежда много трудно



Тема Re: тече от шибидаха на Типотонови [re: ивaн]  
Автор hf hpe (italian car fan)
Публикувано23.10.03 11:36



аз мойте навремето ги продухах с компресор




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.