Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:01 28.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем със загряване.нови  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано09.09.03 11:14



Колата ми показва по-висока температура от преди. Винаги едно деление повече, а когато я карам по-бавно и нагоре. Понякога като я изгася и после дам на контакт температурата ми спира за малко на 90 градуса и после се покачва до максимума. Отворих си в един такъв момент капачката на радиатора - водата там опредлено е под 100 градуса - леко изфъсква и толкова - никакво врене, никаква пара. Перката на вентилатора също се включи веднъж. С 2 думи всичко изглежда както преди с изключение на показанията на датчика за температурата. Интересно е, че ако карам с 90-100 извън града показва нормално - за това помислих първо, че е вентилатора или неговия датчик, но не е!
Някой има ли данни какви трябва да са стойностите при проверка на датчика за тепературата, а също и на самия уред на таблото?

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"


Тема Re: Проблем със загряване.нови [re: SHERlFF]  
Авторiceto (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 11:21



imam tempra s dgt tablo pokazvashe mi greshno zaradi slaba masa kum tabloto, kakto si karah riazko vdigashe temperaturata /za sujalenie purvo si smenih datchika na perkata/



Тема Старонови [re: SHERlFF]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано09.09.03 11:22



масло в двигателя също води до леко загряване над нормалното.

UB40 !



Тема Zagriavaneнови [re: jamie]  
АвторLeon (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 17:47



Имам Типо с дигитално табло. Има същия проблем, когато карам с висока скорост датчика отчита правилно. Но в града, дава различни стойности, понякога и на максимум. Смених датчика на перката, но не е от това. Проблема е в датчика в двигателя, който дава показания за таблото и обогатяването на горивната смес. Поради тази причина когато карате в жегите и датчика започне да прави какво си иска колата върви по трудно, въпреки че и даваш гас. Аз не съм сменил този датчик, защото струваше 17 лева, а вече бях платил за датчика на перката. Но проблема 100% е от там. И да знаете ако търсите къде е датчика(патрон). Той влиза директно в двигателя и е горния към капака. Защото доста се узорих за да го намеря....



Тема Веднага си го намерих аз...нови [re: Leon]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано09.09.03 18:00



тоя датчик, но само проверих кабелната обувка - друго кво да му гледам! Маслото ми е относително ново, антифриза и водната помпа - също, но опредлено не е от там проблема, защото датчика показва 130 градуса, а водата няма и 90! Но това е само при леко каране, извън града няма такъв проблем! То ясно, че ще се сменя, а между другото 17лв. за мен са много приемлива цена, въпроса ми бе дали някой знае все пак как да го замеря, когато започне да прави мизериите.

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"


Тема Re: Zagriavaneнови [re: Leon]  
АвторMaverik (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 18:02



Bili obiasnil po-to4no za miastot na tozi "patron" molia 4e i na moeto Tipo mai e za smiana



Тема Re: Проблем със загряване.нови [re: iceto]  
Автор hf hpe (italian car fan)
Публикувано10.09.03 09:37



колегата е най-прав от всички
мене ми е провило този проблем защото масовият кабел от акумулатора към скоростната кутия се беше разхлабил.
играх си една седмица да го намеря, дари връзвах аналогаво табло при което не се явяваше този момент



Тема Re: Za dat4ikaнови [re: Maverik]  
Авторasrail (Нерегистриран)
Публикувано10.09.03 17:26



zagrqvaneto moje i da e deistvitelno no ako e taka edva li shte karash oshte..qsno zashto. dat4ika ne mojesh da go izmerish zashtoto toi si smenq stoinostite v opredelen interval. nai dobre go smeni ..i napravi proba kato raboti na mqsto dali vkl. perkata. toq dat4ik ne meri T na vodata v radiatora a vuv bloka ...taka 4e pri neizpravnost , naprimer vuzdushna vuzglavnica v bloka moje da ima takava T a radiatora da e studen.



Тема Е да...нови [re: asrail]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано11.09.03 14:17



ама няма въздушна възглавница, защото нивото на антифриза не се е променило, а загряването е едва от 2 седмици. На пипане (или почти пипане де) температурите на всички маркучи по охлаждането е горе-долу еднаква, няма пара никъде, а таблото ми показва 130 градуса! Перката ми се включи само веднъж, но се включи. Явно ще си сваля първо таблото да си прегледам кабелите и ако не се оправи - ще сменя датчика на блока.

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"


Тема poveche info za datchika-dajte mnenieнови [re: SHERlFF]  
Авторdimitar (Нерегистриран)
Публикувано11.09.03 15:26



Iskam da pitam pri drugite kak e slednoto:
Zapalvam si kolata normalno Fiat Tipo dvuvalka i temperaturata si kachva no samo do kam 70 gradusa i samo na zadrastvania ili pri prodaljitelno karane na vtora ili nyakakvi kachvania vdiga temperaturata do 90 gradusa. Pir vas kak e tova i na kakvo se dalji tova che ne se kachva temperaturata na neobhodimite 84 gradusa kolkoto trebva da poddarja normalno za rabota dvigatelya. Tova e dori prez lyatoto. Predpolagam che e ot termostata, no iskam da chuya i drugi mnenia i da spodelite pri vas kak e tazi temperatura.
blagodarya vi




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.