Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 31.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Не си прав!нови [re: Kocko]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано06.08.03 21:36



Не е от това, че колите са италиански! Плюс това двигателите на Типо 1,4/1,6 (които са почти еднакви) нямат нищо общо с 1,8, който пак няма нищо общо с 2,0 16v! Не съм съгласен, че е принцип при италианците. Когато си карам Типото в града не харчи изобщо масло(т.е. толкова малко, че не го усещам), харчи ми само на извънградско, защото я карам с колкото може!

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"


Тема Re: Не си прав!нови [re: SHERlFF]  
Автор Kocko (Tuning)
Публикувано07.08.03 12:12



Именно, и аз моята я карам много душмански, ама не доливам никога масло, на 10000км да има около 300гр. Просто е така при тези двигатели, иначе за турбото да, логично е да гори леко масълце, но изключвам турбо коли. Турбо дизел според мен е коренно различен тип двигател и няма база за сравнение. Не искам да обидя никой, но по мои наблюдения е така, вие ги потвърждавате, попитайте някой колега с немска кола да ви каже колко му гори. Нормално е, Японските също горят леко. Просто италианските двигатели са с малка кубатура и форсирани, не съм двигателен механик да мога да обясня защо точно, но мисля че ако има някой тук който да разбира от двигатели с подробности ще подкрепи идеята ми. Докато немските са с по-големи двигатели и малки коне. Примерно Ауди 80 1.8 75 коня (не 90-те коня, а 75, за мен това е душманско хабене на кубатура) Разбира се БМВ са 2.0 150 коня но то си е причина след 300 000 км да правиш ремонт на двигател, особено ако й стъпваш!



Тема Re: Кое е това...нови [re: Kocko]  
Автор Lotus (непознат )
Публикувано07.08.03 19:25



Vij sega, karam Tipo 1,4 i.e. i dolivam maslo samo kogato go smenqm
no karam predimno gradsko ( okolo 3000rpm ), a che sa visoko oborotni i forsirani, spor nqma , pri 120km/h, na 5-ta dvigatelq e na 4000rpm.
to inache ka se vadqt 70 konq ot 1400 kubika



Тема Re: Bravo ili Golf3 ili Puntoнови [re: turboto]  
АвторTURBOTO (Нерегистриран)
Публикувано08.08.03 16:42



tova s masloto ne me pritesnjva karam uno 92 1.4 70ks i to poniakoga do prekasva4. ne gori i gram smeniam go na 12hil km a pra4kata e do gore. A na ba6ta mi Lanciata 2.0 16v SW 95god har4i po 200-300 bez ra4ka a s ra4ka 300-400 na 1000 km. Spored men zavisi ot dvigatela. Edinstvenoto poradi koeto vi pitam za Golfa ne e li po dobra sglobka ot FIATite. Ina4e Fiat mi e na sarceto no pone unoto mnogo se razbi i 4esto me predava makar 4e se griza za nego.



Тема Za masloto...нови [re: TURBOTO]  
Автор G6O (Stay cool)
Публикувано09.08.03 17:18



Abe az ujkim ne razbiram, ama ako kolata ne gori pone 200gr maslo za 7-8 000 zna4i ima goliam problem! Ne samo italianskite ami VSI4KI koli goriat po tolkova maslo...i tova e absolutno normalno. No s ogovorkata 4e stava vupros za kola (primerno) nad 70 000km. Tova ne e moe mnenie! Poneje se upla6ih, 4e kolata mi gori maslo, popitah dvama razli4ni maistori i dvamata mi kazaha, 4e e absolutno normalno...

p.s. A kolkoto do udobstvoto.... Ia mi kaji, 6tom kato ford e tolko udobna kola, 6to pedalite sa v diano ot sedalkata i vinagi ti se nalaga da sedi6 leko na edna strana?!



Тема Re: Кое е това...нови [re: Dizela]  
Автор tsvet4OМодератор ()
Публикувано09.08.03 23:40



и моята темпра TD е така



Тема Moita ne gori maslo!нови [re: TURBOTO]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано11.08.03 12:37



No az ne sum ia karal dostatachno dulgo, za da mi se nalaga da dolivam!!!
A za zglobkata, az mislia, che Golf-e e po-kachestven!!!
NO, kato se ima vpredvid, che shte si kupuvash kola na staro, Golf-a moje da e mnogo po-razbit ot Bravo-to, problem koito se svejda edinstveno i samo do poddrujkata i eksploataciata!!!
A i v zglobkata i materialite na "Golf 1.6" i "Golf 2.0-16v" ima ogromna razlika, kakto i mejdu "Bravo 1.6-16v" i "Bravo 2.0-20v"


Fiat Bravo 2.0-20v

Редактирано от |Kuku| на 11.08.03 12:39.



Тема Re: Bravo ili Golf3 ili Puntoнови [re: turboto]  
Авторlop (Нерегистриран)
Публикувано12.08.03 10:32



az imam BRAVO 1.8 GT i da vi kaja principno sym dovolen ot kolata, makar 4e sled kato q kupih smenih zadni amortisiori, termostat i i na zadnite nosa4i edni lageri no towa e za6toto obi4am kolata mi da e izprawna. Sega problema kojto me pritesnqwa e 4e kogato e zapalq studena za okolo 2-3 minuti se 4uwa pritrakwane na hidr. powdiga4i. Masloto mi e SELENIA GOLD pylna sintetika a kolata e na nad 120 000 hil. , dali e ot masloto ,dobawka li da slagam dajte sawet. A ina4e si bqga kolata ,na zawoj e ubijstweno stabilna prostorno kupe w koeto 5 4oweka patuwat normalno, a zabravih da kaja 4e imam te4 i ot hidr.rejka no nowite samnogo skypi a mi kazaha 4e nikoj ne gi remontiral ,no za sega si dolivam i si karam. 6te sam blagodaren za mneniq



Тема Az niamam takiva problemi!нови [re: lop]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано12.08.03 20:16



Edinstvenoto koeto sum smenil sa konsumativi!
Ot vreme na vreme mi sveti ABS-a, no imam nova pompa + el. blok, samo triabva da se smeni!!!


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Re: Az niamam takiva problemi!нови [re: |Kuku|]  
Авторturboto (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 09:45



mersi za infoto. predi dni edin priatel si kupi bravo GT. kolata izglejda zapazena no ne6to mai ima problemi po dvigatela.na kilometraza pokazva 112000 no kato zapali i pu6i ne6to. Raboti neravnomerno a i ne e tolkova barzo kolkoto o4akvah. s Lanciata go darpam dosta A po katalog imat razlika ot 0.2 sek do 100. Az prodaljavam da sabiram informacia.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.