Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:45 27.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Tipoнови  
Автор T72OFen (phone tester)
Публикувано01.08.03 10:12



Здравейте, като стар фен на Фиат и собственик на Регата 1984 година, реших малко да си вдигна летвата и да се обзаведа с Типо. Мечта ми е от много време да карам дизелов автомобил и се навих като градински маркуч да давам пари :)) ......След консултация с майстора ми и заплаха от негова страна, че ако се появя с дизелов Фиат при него ще ме рита от гаража до морето ........се замислих сериозно ........Наистина ли Фиатовете нямат добри дизели или трябва да си сменям майстора. А 2000 - 2500 лева ще ми стигнат ли за такава кола .............в крайна сметка може и да не е дизел ама ми се ще да е Типо :)))))) Благодаря предварително за отговорите



Тема Re: Tipoнови [re: T72OFen]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано01.08.03 10:53



Честито за избора! Типото наистина е страхотен автомобил! Може би наистина най-добрия избор на цена до 3000лв. Имах един колега с дизелово типо и нямаше проблеми по двигателя. Друг е въпроса, че стар дизел е малко рискована покупка, но ти предполагам си съвсем наясно с това. Моят съвет е да си вземеш Типо 1.6 - обикновения мотор, не двувалката. Относително пъргава кола с прделно ниска цена на подръжка! Е, чудесно би било да е 16 вентилово 1,8 или 2,0, но просто там цените на частите по двигателя са коренно различни. Не те съветвам за 1,4, аз имам такова, не че е лоша кола, но 1,6 харчи съвсем малко повече, подръжката му като стойност е същата, а върви по-добре! Когато купуваш Типо огледай пода. Лмарините му почти винаги са здрави защото 70% от цялата кола е кадмиран, но ако е от северна европа е напълно нормално пода да е поизгнил.
Като гледам по обяви нововнос без ддс-то са до около 2000лв, значи до максимум 3000лв ще си намериш чудесно Типо! Всъщност сигурно ще си намериш и за по-малко пари, но подходи внимателно към огледа, според мен реална цена за Типо от 90 година например, което да е в добро състояние е минимум 2'500лв, като знам кви таралясници продават за 2'000... че и успяват да ги продадат! Ми тва е, ако ти се сещаш нещо - питай!

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"

Редактирано от SHERlFF на 01.08.03 10:58.



Тема Re: Tipoнови [re: SHERlFF]  
Автор T72OFen (phone tester)
Публикувано01.08.03 11:04



Благодаря ти за инфото , другата седмица ще пиша с какво съм се обзавел ,а дигиталното табло ли е по хубаво или аналоговото , е наистина първото е по-красиво но дали показва истински стойности ?



Тема Re: Tipoнови [re: T72OFen]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано01.08.03 12:21



Всъщност мит е, че дигиталното табло се разваля повече от аналоговото. Не съм срещал никъде от ФИАТ официално да го отчитат като минус и за това да са спрели производството му. Разликата между двете табла май е само в датчика на километража, другото е аналогично. За точност - предполагам, че са напълно аналогични! Моето типо е на 14 години и не съм имал никакъв проблем с таблото! Опс, излъгах - веднъж изгасна, наместих му кабелите и се оправи, но преди това го бях отварял за смяна на крушки, явно не съм ги наместил добре кабелите.
Аналоговото табло е много грозно, не мислиш ли? Първоначално са го слагали на по евтините обзавеждания, а DGT-то е с ел стъкла и ел. шибидак.

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"


Тема Re: Tipoнови [re: SHERlFF]  
Авторmisk** (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 21:35



Problem s DGT imat samo tezi koito zavizdat. Moge da ne e 4ak tolkova pregledno i intuitivno no puk e efekno i dostatu4no nadegno ( osobenno no6tem)



Тема Re: Tipoнови [re: misk**]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано01.08.03 23:40



tsvet40 ima dizelowa tempra, wozil sum se pri nego, neweroqtno mu wyrwi dizela...za 90hp 1.9 TDS e extra:)))



Тема Благодаря на всички !нови [re: KPEMATOP]  
Автор T72OFen (phone tester)
Публикувано02.08.03 12:11



Много благодаря на всички , Типо ще е колата която ще карам :))) Другата седмица ще се хваля , а който му се идва до Варна .......и бира ще има :))))))))



Тема Re: Благодаря на всички !нови [re: T72OFen]  
Авторmladej (Нерегистриран)
Публикувано04.08.03 00:13



i trite tabla sa perfektni dvete analogovi i cifrovoto. sled 93' tabloto stava samo edno alalogovoto s oborotomera.Tipo kola na 89' i ne slo4aino otli4no e za karane mnogo dobro povedenie v zavoi otli4ni spira4ki vsi4ki modeli sa s hidravlika samo 1,1 nqma dizela 1,7 e ot regatata motamo 1,9 samo4e e naftoviq motor za tipo perfekten .vsi4ki obvinqvat italqnskite dizeli 4e bili 6umni i neznam si kvosi ama edin poznat s tempra 1,9 4ist dizel navru6tane ot germaniq 4,5 nafta ajeba za kvo pove4e si govorime sedno se e vozil na polo ebati maina im raina na maistorite!!!



Тема Re:нови [re: mladej]  
АвторDock (Нерегистриран)
Публикувано04.08.03 15:34



Moga samo da te informiram za cena na Tipo 1.9 D 1992 - 3 400 lv.
Dvigatel, koito ne chaka kato opel i ne chadi tozi zad nego.Zimata pali po dobre ot benzinov. Ideata mi e v tova ce e nai vajno da bade w dobro sastoianie a za towa cenata ne moje da bade pod 3 500 lv. W protiven slucai si kupuwash griji i iadowe
i sazdawash biznes na maistori
Nai dobronamereno



Тема Re:Pozdravleniiaнови [re: Dock]  
АвторPVK (Нерегистриран)
Публикувано04.08.03 23:26



Bravo za izbora vzemi si Tipo i niama da sajeliavash.Az si vzeh predi 1 mesec i ochte ne moga da se otkasna ot nego.Taka che ti pojelavam Uspeh v tarseneto i da pocherpish!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.