Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:43 13.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Чист двигателнови  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано20.07.03 12:17



Възможно ли е освен чист, двигателят да бъде и блестящ - т.е. могат ли да се излъскат всички, или повечето видими метални части без да бъдат сваляни, разбира се? Чували ли сте за някакви средства или начини за постигането на това? Изобщо, някакви идеи?

Както и за броните, които на моята темпра са черни, и с които искам да направя нещо, но ми трябва ориентир, какво е възможното.

Ще съм ви благодарен, ако споделите.



Тема Re: Чист двигателнови [re: Observer]  
Автор tsvet4OМодератор ()
Публикувано20.07.03 14:07



За двигателя - има ли такива препарати. Провери в специализираните магазини и бензиностанциите.
А за броните - какво точно искаш да правиш с тях? Да ги боядисваш в цвета на колата или да възстанивиш черния им цвят?



Тема Re: Чист двигателнови [re: tsvet4O]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано20.07.03 19:35



По отношение на препаратите - пробвал съм с повечето подръчни средства /тези от кухнята и банята/, но постигната чистота не ме удовлетворява. Всъщност чистотата е завидна, но аз искам да възстановя приятния блясък на новото.

За броните - изкушава ме цвета на купето - сребристо сив, но не знам сам ли да се нагърбя с това и най-вече не знам дали имат нужда от предварителна подготовка /освен почистване, разбира се/.

Thanks!



Тема Chakai malko!нови [re: Observer]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано20.07.03 19:49



Ne mojesh da vazstanovish neshto staro, kato novo, zashtoto to e amortizirano i mislia, che triabva da se podmeni, za da postignesh jelania rezultat!!!
A bronite ne se boiadisvat tuko-taka!!!
Ima broni za boiadisvane i broni v plastmasov(originalen) cviat!!!
Ako si boiadisash chernite(plastmasovi) broni, riskuvash boiata da se olupi za, primerno, edna godina i togava stava po-grozno!!!


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Re: Чист двигателнови [re: Observer]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано20.07.03 22:38



nameri edin obezmaslitel, taka shte pitash w magazina, s tfa se pryska i padat mizeriite ot motora i stawa kato now



Тема Re: Chakai malko!нови [re: |Kuku|]  
Автор tsvet4OМодератор ()
Публикувано20.07.03 23:07



Боята ще се олюпи за много по-малко... Слага се специална основа преди боята. Трябва обаче да се отиде при ДОБЪР бояджия



Тема Re: Чист двигателнови [re: KPEMATOP]  
Автор tsvet4OМодератор ()
Публикувано20.07.03 23:09



Той пича не иска да го изчисти, а да му възстанови оригиналния вид, което, както |KUKU| каза, е невъзможно... Иначе обезмаслителя наистина прави чудеса с почистването



Тема Taka, da!!!нови [re: tsvet4O]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано21.07.03 08:49



Ako otide pri maistor, shte stanat dobre i boiata shte se zapazi po-dulgo vreme!!!
No az razbrah, che toi iska sam da si gi boiadisva


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Re: Taka, da!!!нови [re: |Kuku|]  
Автор tsvet4OМодератор ()
Публикувано21.07.03 08:57



И аз това му казвам - ако иска да се получи нещо качествено, трябва да го направи майстор, и то добър. Ако няма пари, по-добре да не съсипва колата



Тема Re: Чист двигателнови [re: Observer]  
Автор bsb_2 ()
Публикувано21.07.03 13:18



Зависи от двигателя. Значи, на моето Uno главата на блока е от алуминий, а блокът трябва да е от чугун. Доколкото съм запознат, нито едно от двете не може да се полира, докато заблести. Съвсем отделен въпрос, че при изливането им не е била целта да се получи гладка повърхност - точно обратното, бая грапава е. А от този двигател други метални части просто не се виждат. Е, там има колектори, стартер, алтернатор, скоростна кутия, някои рейки и приводи, които може да се пипат, ама няма нещо кой знае колко видимо. Да не говорим, че тези неща са най-близо до пътя и най-бързо се цапат (без колектора, разбира се).
Пак на това Уно броните бяха боядисани в син цвят като колата. И добре бяха направени - боята не се беше олющила сама, а само там, където беше остъргана бронята. Ама след удар отпред, смяна на предната броня, и удар отзад, съответно смяна на задната броня, сега са черни и си изглеждат съвсем добре. Даже повече ме кефят отпреди. Особено като ги потъмнят и лъснат в автомивката. Ама това е въпрос на вкус. Но наистина тази пластмаса много трудно се боядисва. Съмнявам се, че ще можеш сам. Но можеш да опиташ де ;) Между другото, и при двете катастрофи не съм карал аз :)

Боян
--
What are you afraid of?



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.