Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 22.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с хидравлична рейканови  
АвторLeon (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 11:07



Аз съм с ФИАТ Типо 1.6. Преди седмици ремонтирах хидравличната рейка. В началото беше идеално. От няколко дни забелязвам че ми се налага по голямо усилие за да въртя волана. Погледнах рейката няма никакви течове(идеално суха е), погледнах съда за хидравлично масло, беше пълен догоре. Единственото необичайно което чувам е един шум (бзззззззззз), когато въртя волана наляво или надсно, който престава след като спря да го въртя. Това идва от отпред отдясно (като съм в купето), там където е пистовия ремък за помпата. Да не би помпата да си заминава....



Тема Re: Проблем с хидравлична рейканови [re: Leon]  
Автор tsvet4OМодератор ()
Публикувано16.07.03 11:29



Къде я ремонтира и колко ти взеха? Там не гледаха ли помпата?!?



Тема Re: Проблем с хидравлична рейканови [re: tsvet4O]  
Автор BlueStorm (FiatTipo)
Публикувано16.07.03 12:37



Моля те кажи ми сам ли я ремонтира и ако да има ли нещо сложно вътре , което може да объркам. Моят волан прещрака на 90 градуса и си остана така.
Карам я вече няколко месеца така а искам да я оправя, но не разбирам още от къде изтърва - зъби ли са или щарнирните връзки или и аз незнам.
Това ми е едно от малкото мътни неща по колата защото никога не съм разглобявал хидр. рейки.



Тема Re: Проблем с хидравлична рейканови [re: tsvet4O]  
АвторLeon (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 12:41



Рециклира ми е един познат, който има опит с ФИАТ и рейки. Каза че зъбите на рейката са добри, и въобще рейката не е лоша. Смени само лагера който е под рейката и му беше паднала обвивката и се беше разхлопал. Мисълта ми е възможно ли е при не-добра хидравлична помпа да се намали действието на хидравликата?(да влагам повече сила при въртене). Или проблема е някъде другаде.



Тема Re: Проблем с хидравлична рейканови [re: Leon]  
АвторLeon (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 12:52



Za BlueStorm: Моята кола също прищраква(изпуква) като въртя волана. Аз дълго време си мислех че е от рейката, но се оказа че не е от там. Момчето което гледаше колата ми каза че е или от тампона и амортисора или от карето. Вчера ми гледаха пак колата(друсаха е половин час) и ми казаха че не е амортисора. Относно рейката ми казаха че не може и не трябва да се разглобява защото е запечатана.(Нямало резервни части) Можело само някои странични неща да се сменят.



Тема Re: Проблем с хидравлична рейканови [re: Leon]  
Автор tsvet4OМодератор ()
Публикувано16.07.03 14:04



Ми най-вероятно е от помпата... Имаш ли достатъчно хидравлично масло?



Тема Re: Проблем с хидравлична рейканови [re: Leon]  
АвторDizela (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 14:54



Ysilieto i 6yma sa ot pompata za6toto ima vazdox v neq.Karai taka i sled vreme 6te se obezvazdy6i.
I az imax sa6tiq problem samo4e pri men be6e malko masloto i vse zabravqx da doleq.



Тема Re: Проблем с хидравлична рейканови [re: Dizela]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано16.07.03 17:02



И аз имам същия този лайнян проблем. Като въртя волана се чува стържене на метал от време на време. Като карам по павета тропа нещо слабо. Като карам назад по неравност пак тропа ама слабо. Гледаха ми колата казаха, че е от рейката. Но пък единия амортесьор е със скъсан маншон, другия е рециклиран, колата не е помирисвала нов лагер на амортесьорите никога. Като изникнат проблеми по окачването е най-неприятно!Знам само, как звучи разтропан амортесьор и шарнир, но не ми е това проблема. Каретата незнам как са ми, съчмите са по местата си, само това знам:)



Тема Re: Проблем с хидравлична рейка [re: KPEMATOP]  
Автор tsvet4OМодератор ()
Публикувано16.07.03 17:15



Аз като знам как се кара твоята кола, по-дорбе си погледни каретата преди морето



Тема Re: Проблем с хидравлична рейканови [re: Dizela]  
АвторLeon (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 12:21



Някой знае ли как да се обезвъздуши хидравличната помпа, щом проблема може да е въздуха в нея?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.