Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:39 16.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Датчик за горивотонови  
Автор tsvet4OМодератор ()
Публикувано02.07.03 09:13



Говорехме преди по тази тема...Но така и не ми стана ясно как се ремонтира проблема. Може ли някой с опит да опише ремонта по-детайлно?



Тема Re: Датчик за горивотонови [re: tsvet4O]  
Автор smash ()
Публикувано03.07.03 22:42



Kakyv tochno ti e problema s datchika za gorivoto?

Moiat specialno pokazvash vsichko ot pylen do prazen rezrvoar, kogato kakvoto mu haresva, no tova ne me drazneshe osobenno,zashtoto karam osnovno na gas.

Edin den ot glupost obache si izgorih benzinovata pompa. Za da se smeni pompata triabwa da se izvadi poplavyka ot rezervoara. Otgore vyrhu poplavyka se namira i datchika za gorivoto. Poplavyka se rzglobiava vnimatelno. I se zachistvat sys spirt ili neshto podobno plyzgacha na datchika. Moiat raboti perfektno sega.



Тема Re: Датчик за горивото [re: smash]  
Автор tsvet4OМодератор ()
Публикувано03.07.03 22:46



Ми отчита си произволно... На пълен резервоар ми стига до резервата и обратното... А това е много неприятно, защото съм дизел и е важно за мен да е точен този показател... Поплавъка е в багажника, нали? Ще взема да се хвана да го отворя, пък каквото сабя покаже :))))



Тема Re: Датчик за горивотонови [re: tsvet4O]  
Автор smash ()
Публикувано03.07.03 22:53



Problema ti mi prilicha na syshtia kato moia. Biah chel i predi che i drugi sa go imali. Iavno si e globalen problem na tezi fiati :)
Pone moiat e v rezervoara, koito e dostypen ot otvor v bagazsnika. Vnimavai, dosta trudno se otviva poplavyka ot rezervoara. triabwa da natiskash nadolu i da vyrtish, mislia che beshe obratno na chasovnikovata strelka. Triabwa da se zavyrti okolo chetvyrt oborot.
Natiskai, zashtoto ne e na rezba a e sys niakakvi zybi, koito triabwa da osvobodiad.
Uspeh.



Тема Re: Датчик за горивотонови [re: smash]  
Автор tsvet4OМодератор ()
Публикувано03.07.03 23:01



То май всички с Фиат Темпра имат тоя проблем.... Не ми е много ясно точно как ще стане, но ще се опитам.. Бих я закарал на майстор, но никой, освен Аутоиталия няма да се занимава с това, а знаете как е в официалните сервизи.... Благодаря за помощта!



Тема Re: Датчик за горивотонови [re: smash]  
Автор tsvet4OМодератор ()
Публикувано06.07.03 13:45



Имах време тия дни и направих процедурата по разглобяването. Пръсках обилно с контактен спрей навсякъде, но няма никакъв резултат! Незнам какво да я правя вече тая сонда



Тема Re: Датчик за горивотонови [re: tsvet4O]  
Автор BlueStorm (FiatTipo)
Публикувано07.07.03 08:44



Как пръскате с контактен спрей и търкате със спирт нещо, което постоянно се облива с бензин или нафта!!!
Проблема може да е точно от три места. Ако си късметлия ще е само едно от тях.
Кажи точно какво прави?
Не се притеснявай датчика е елементарен стига да го разгледаш внимателно.



Тема Re: Датчик за горивотонови [re: BlueStorm]  
Автор tsvet4OМодератор ()
Публикувано07.07.03 08:47



Знаеш ли какъв налеп имаше на пластините от нафтата? Много ясно, че ще го пръскам
Отворих сондата, разглобих я, и понеже не видях нищо съмнително, напръсках всички контакти и я сглобих. Ефектът обаче е никакъв
Кои са трите места?!?



Тема Re: Датчик за горивотонови [re: tsvet4O]  
Автор BlueStorm (FiatTipo)
Публикувано08.07.03 08:35



Първо откачи куплунга на датчика и направи мост през него. Ако индикатора на таблото покаже, че резервоара е пълен до горе, значи веригата е добре. Ако не отчете нищо значи проблема е в веригата до таблото. Забележи че индикатора на таблото няма да отреагира веднага ( умишлено е забавена реакцията с 3-4 сек. - заради неравностите по пътищата )
2. Поплавъка на датчика се движи по два улея в цилиндъра. Виж на не се запира някъде.
3. Виж дали пластините, които опират в резисторната плоча дали са прилепнали добре за нея.
4. Провери за прекъсната верига вътре в датчика ( от пластината до куплунга и от резисторната плоча до куплунга)
5. Много е възможно самия куплунг да се е скапал. Забележи проводниците на куплунга как са занитени с нещо като медни нитчета. При мен едно от тях се беше разхлабило и правеше контакт когато си иска.
Успех!



Тема Re: Датчик за горивотонови [re: BlueStorm]  
Автор tsvet4OМодератор ()
Публикувано08.07.03 16:10



Здравей!
Стигнах го веригата и ми стана ясно. Датчика на таблото не се пълни догоре, а остават 3 деления празни. Какво да правя? къде може друагде да е проблема, ако не е в сондата / или поне не е само в нея/?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.