Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:12 27.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с охлажданетонови  
Автор bsb_2 ()
Публикувано17.06.03 16:24



Имам Fiat Uno 75 i.e., 1987 г., който ми създава грижи с охлаждането. Течността в радиатора непрекъснато е под минимума. Доливам и на другия ден отново е под минимума. Видими течове няма. А като спадне до това ниво, си остава там - не "изчезва" повече.
Карам си така доста време и още съм жив. Но напоследък взе да прегрява, особено като заседна в някое задръстване. Затова съм решил да направя следното:
1. Да сменя маркучите от радиатора към двигателя.
2. Да проверя дали радиаторът не е спукан.
3. Да намеря майстор, който да ми оправи колата, след като аз не свърша нищо.

Но запецнах още на стъпка 1. Откъде да си купя такива маркучи? Питах в магазина до нас, нямат, не са имали и няма да имат. Преди да почна да звъня по другите магазини в София, рекох да попитам тук, може пък някой да се е сблъсквал с подобен проблем и да може да ме посъветва.
Благодаря за помощта!

Боян
--
What are you afraid of?


Тема Re: Проблем с охлажданетонови [re: bsb_2]  
Авторtsvet4O (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 18:47



probvaj v niakoj po-goliam magazin, kato toia na evlogi georgiev. tam triabva da imat vsichko!
No predi da smeniash, zashto ne otidesh v niakoj serviz za radiatori da go poglednat - horata znaiat kade tochno da gledat.
Predishnata mi kola beshe sas sashtia problem, no gubeshe po kazanche na sedmica i ne mi beshe problem da ia dolivam, taka che ne go remontirah. Taka si ia i prodadoh kolata



Тема Re: Проблем с охлажданетонови [re: bsb_2]  
АвторNicky (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 19:08



Според мен не бързай да инвестираш в ремонти на колата,а си вземи една добавка за спиране на течовете.Много добри отзиви съм чувал за "Алумесил" не съм сигурен в правописа но горе-долу звучи така.Относно прегряването при задръстванията си провери термовключвателя на перката,при фиат често дефектира.



Тема Re: Проблем с охлажданетонови [re: Nicky]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано17.06.03 22:44



namirash edna boi4ka za ohlajdaneto...slagash q, palish q, chakash da zagree, slagash pod motora westnik i gledash za te4owe...
kade e to4no toq magazin na ewlogi georgiev???
i ako iskam tam da otida, kade da spra kolata, DEBA?!?!?!
w magazina na Stambolijski ne rabotqt s wodni suedineniq
men mi trqbwat markuchite ot termostata kum radiatora.
te sa dwa debeli
az karam Uno Turno, no termostata e sushtiq kato twoq!
samo che moq e s dwa datchika, twoq e bez ili s 1



Тема Re: Проблем с охлажданетонови [re: bsb_2]  
Автор hf hpe (italian car fan)
Публикувано17.06.03 23:42



По добре пристъпи направо към стъпка 3.
Ще спестиш пари и време.



Тема Re: Проблем с охлажданетонови [re: KPEMATOP]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 13:47



Магазинът на "Евлоги Георгиев" е в отсечката между "Драган Цанков" и "Гурко". Вярно, че там няма къде да се спре. Но пък по уличките наоколо може да се намери. Ако си нагъл, можеш да спреш и баш на булеварда, само че трябва да си бърз, а те в магазина понякога се туткат. Иначе има място колите да минат и пак да са си в две ленти.
Някога май им имах телефона, ама явно съм го затрил.

Боян



Тема според мен...нови [re: bsb_2]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано18.06.03 15:01



...внимавай с разните добавки за спиране на течове - ако имаш много отлагания може да ти се затлачи съвсем радиатора.
Аз също губех антифриз и не можех да видя от къде - оказа се, че е от водната помпа, но само при по-високи обороти, на място не капеше! Ама докато го открия мина месец, а иначе помпата ми струваше 50лв (Типо 1,4).
Ако маркучите ти не текат или не са много остарели и нацепени не виждам защо ще ги сменяш - по-добре си дай парите за нещо друго.
Ако си имаш поне малко хабер от коли и техника по-добре първо сам или с приятели локализирай проблема и така ходи на майстор в случай, че не можеш да го отсраниш сам - да отидеш в сервиз без да знаеш какво и има на колата си е живо набутване!!! Но, разбира се, ти си решаваш!
А какво значи "взе да прегрява"? Каква става температурата на антифриза, когато си в посочените задръствания? Ако не изгасиш мотора ше стигне и 120 градуса ли?

А след като губиш толкова много охлаждаща течност за един ден не може да не стане ясно от къде тече - нагъзвай се под колата и гледай! Майсторът какво мислиш ще направи? Да не е по-умен от теб?

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"

Редактирано от SHERlFF на 18.06.03 15:02.



Тема Re: според мен...нови [re: SHERlFF]  
Автор bsb_2 ()
Публикувано18.06.03 15:16



Благодаря за идеята. Макар че се съмнявам, че при мен е от водната помпа, защото като стигне до едно ниво, не спада повече. Но ще опитам и това да проверя някакси.
А при последното прегряване единият маркуч протече, така че смяната е наложителна. Просто нямам време да обиколя, защото пък съм загубил телефоните на магазините - но този път ще ги събера!
Иначе аз нямам термометър, само контролна лампа за прегряване, така че не знам каква е била температурата. Интересно защо перката не работеше - тя си се включва редовно, аз по нейната честота на включване знам дали да започна да се притеснявам. Може би ще трябва и на нейния датчик да се обърне внимание, ще видим.

Боян
--
What are you afraid of?


Тема Re: според мен...нови [re: bsb_2]  
АвторScorpio (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 19:18



I az imam podoben problem (Fiat Tempra 1.6) no te4nostta se gubi za pove4e ot 2 sedmici ? Abe tova da ne bi da e normalno ? znam li ve4e...guzil sam se navsiakade - te4ove ne se vijdat, no i bavno spada ta ne barzam da mislia za remonti...
ina4e kato otvoria kapa4kata na rezervoar4eto za te4nostta - se 4uva fuskane (i na nezagriat dvigatel) tva zvu4i kato da e hermeti4no...i vse pak se gubi.
Za termokontakta na perkata - moia se precaka i si kupih takav ot lada - raboti perfektno i za cenata niama da vi kazvam :) Osven tova zabeliazah 4e po4ti vsi4ki dat4ici v magazina - za razli4ni avtomobili - sa s ednakva rezba, razlikata e samo v temperaturata na koiato dava kontakt.
Za tva 4e kolata pregriava a perkata na radiatora ne se vkliu4va, vazmojna pri4ina e 4e (stava vapros ako termokontakta e na radiatora ,ne na bloka !) pri lipsa na voda se sazdava vazdushna vazglavnica v ohladitelnata s-ma, termokontakta ne e v priak kontakt s vodata i ne ot4ita nujnoto nivo na temperaturata i ne zadeistva.



Тема Re: според мен...нови [re: Scorpio]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано18.06.03 23:17



ami kato zapalish kolata, izliza otzad kondenz non stop???
kogato ti e skapana garniturata pu6i otzad na kondenz




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.