Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 27.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Alfa 146 <-> Puntoнови  
АвторNeznajko (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 23:32



Здравейте фиатисти!
Интересува ме, коя кола е по-качесвено направена, Alfa 146 или Fiat Punto. Така, като чета из разни места, никой няма оплаквания от фиата. Всички са много доволни. Докато за Alfa-та, мненията като, че ли не са много еднозначни, едни я хвалят, други мърморят - това се счупи, онова отказа ... Нещо не ми се вижда логично ?



Тема Re: Alfa 146 <-> Puntoнови [re: Neznajko]  
Автор Psycho (неграмотен)
Публикувано12.06.03 11:41



e zavisi koe Punto imash vpredvid?
Staroto ili novoto.
A i za kakvi motori govorish?
Ili ei taka obshto?!;)))
Malko trudno shte poluchish dostoveren otgovor taka.

A inache Alfata e dosta po-dobre.
Karal su i vse oshte karam i dvete.Po-tochno 145 1.4 16V i staroto Punto 1.2.

Chastite za alfata sa dosta po skupi. A i dvigatelia e dosta po slozen i skup suotvetno.

Kazi kvo konkretno te interesuva?



Тема Пунто Спортингнови [re: Psycho]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано12.06.03 11:57



преди десетина дена ми се случи да карам едно новичко Пунто Спортинг (за който не е запознат това е двигател 1,2 16v, 6 скорости). Като изключим очевидните неща - пъргава, бързо спира, добро е усещането като я караш с не особено висока скорост - лесно се управлява, направо като детска играчка, обаче е тесничка, та като изключим тези неща - направена е доста по-нескопосано от Стилото. Въпреки, че и двете коли са сглобявани в Италия - Пунтото не ми хвана окото изобщо - нагърчени уплътнения по някои стъкла, не особено добро пасване на пластмасовите панели по интериора - дребни неща ама дразнят, а колата е чисто нова! Качеството на сглобката на Алфа би трябвало да е несравнимо по-добро от това на Пунтото, но само предполагам - не съм карал такава Алфа. Дано да съм ти бил полезен!

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"


Тема Re: Alfa 146 <-> Puntoнови [re: Psycho]  
АвторNeznajko (Нерегистриран)
Публикувано13.06.03 01:19



Точно човек като теб ми трябваше. За какво става въпрос ? По принцип веднъж след като видях една алфа 145, много ми хареса откъм дизайн. Но не мога да си позволя лукса да купя кола само заради красотата. Поинтересувах се във вестник "Автопазар" и що да видя - проблеми мъчели скоростната кутия, маса дефекти тероризирали спирачната система и тем подобни. Ти например страдаш ли от такива неща ? За пунтото общо взето отзивите в този вестник бяха добри. А и то също е симпатично. Ясно ми е че тези две коли са в различни сегменти. Но сега въпроса ми е само и единствено относно надежността на механиката (интериора дори да скърца например, не ми е чак толкова проблемно, ще го понеса) - например дали ако си взема алфа 145/146-97г. ще влизам в "бокса" два пъти повече отколкото с пунто на около същата възраст. Не става въпрос само за двигателя, а и за другите елементи - окачване, помпи, ремъци, ел. датчици ... На коя от двете коли, които караш, по-често сменяш части и консумативи, по-често нещо им се разваля ?
А като сме отворили темата, казваш частите за алфата са по-скъпи. Кажи няколко примерни цифри - колко струват да речем предни накладки, фъздушен и маслен филтър, свещи ... някакви части по двигателя, ако си сменял (надявам се да не ти се е налагало ) ?



Тема Re: Пунто Спортинг [re: SHERlFF]  
АвторNeznajko (Нерегистриран)
Публикувано13.06.03 01:24



А бе то за "стило" и дума не може да става. Пунтото е по-реална перспектива. Все пак мерси за впечатленията които сподели!



Тема Купи си Опел или филтър за Опелнови [re: Neznajko]  
Автор Twin Spark (ентусиаст)
Публикувано13.06.03 02:50



най-добре да се ориентираш към Опел. Най-евтиния маслен филтър, накладки, свещи. Възд.филтър може и да не сменяш. За Опел м.филтър на Бош е под 5лв. за моята кола е около 6.50в. за Фиат сигурно е по-малко. Абе ти кола или накладки, ремъци и филтри купуваш.
"Автопазар" там е истината, издателство на българските преводачи-разбирачи.

Cuore Sportivo


Тема Re: Alfa 146 <-> Puntoнови [re: Neznajko]  
Автор Psycho (неграмотен)
Публикувано13.06.03 11:21



E znachi za staroto Punto govorish. E znachi sum otvoren!;))

Polzval sum edinstveno i samo ITALSERVISE.
Taka che ne znam ot kude si, i v drugi servizi kolko shte struva.
A i v tochnost cifri ne moga da spodelia zashtoto 6 koli vodia tam i ne pomnia na vsiaka konkretno cenata na remonta.Cenite mislia shte sa orientirovachni.

A и алфата е 99 година, така че не зная частите с 97 дали са сущите,но както и да е.
Свещите са мега скъпи, тва си го знаеш предполагам, кум 200 лева, ремук 100 лв с монтажа, накладки не помня, 4 дискови спирачки, но не са нещо фрапиращо, след като не сум ги запомнил, ламбда сонда 180 лева, задно гърне 240 май беше; други части не се сещам да сме сменяли.
отделно в момента търся части по предницата. Ето ти цените - фар 400лв, мигач 62 лева, калник 184 лева, решетка 160 лева, праг декоративен 180 лева, повечето от тях са с поръчка!;)))

А за пунтото почти всичко знам колко струва.
Кази ако те интересува и за него.
А и ако нешщо съм пропуснал питай.



Тема мега скъпите свещи?нови [re: Psycho]  
Автор Twin Spark (ентусиаст)
Публикувано13.06.03 13:22



200лв за свещи? мега скъпо - така е в сравнение с 6лв. комплекта от илиенци.
малко размисли:
Първо. 200лв за комплект НДж.К ми се виждат много малко, но ако е така това само може само да ме радва.
Второ. Става въпрос за 8бр. свещи или 25лв. за брой
Трето. "Нормална" Голден Лодж за Алфа е около 10лв за брой и има пробег за 40 000км. По каталог въросния комплект е за 100 000км пробег, така че имаме 2,5пъти по-скъпа свещ за 2,5пъти повече пробег. Май няма нищо мега скъпо, а това си е нормалната цена.
Важно е колко плащаш, но още по-важно е и за какво плащаш. И при изброените цени не видях да е споменат нито един производител. Продават се окс.сензор и за 90лв. вместо 200лв., както и бълг. гърнета за 40лв. накладки за 18лв. 4бр. предни, 21лв. с датчик, ремък за 11лв. да продължавам ли? и много от тези неща ги слагат в колите с >300% надценка, ама кой го е еня за производителя и качеството.

Cuore Sportivo


Тема Re: Alfa 146 <-> Puntoнови [re: Psycho]  
АвторNeznajko (Нерегистриран)
Публикувано14.06.03 14:25



Е, ако това са цени на качествени резервни части (на каквито много държи Twin Spark и е прав - евтиното винаги излиза по-скъпо), то се ядват. В Смолян, откъдето съм, сигурно ще е проблемно да се намират, ама нейсе. И без това ако вземам алфата ще е след няколко години, та може ситуацията да се подобри.
Благодаря за информацията, май нещо ме тегли към "спортното сърце" !



Тема Re: Купи си Опел или филтър за Опелнови [re: Twin Spark]  
АвторNeznajko (Нерегистриран)
Публикувано14.06.03 14:30



Добре де що се палиш? Казах че харесвам италианските коли. Но все пак за да вървят (и да спират ) трябват накладки и т.н.
Мислиш че анализите в "Автопазар" не са точни ли? И на мен ми се струват антииталиански настроени!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.