Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:42 01.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема osnowen remont na motor na Uno Turbo mk1нови  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано09.06.03 22:21



Zdrawejte,
zabelqzwam che mi pushi kolata, kato dam ry4ka i se wkliuchi turboto.
I mi nawqwa na misulta che neshto ne e w red motora ili prosto modela si e takaw pu6e6t, shtoto edin mi kaza che Uno Turbo winagi pushi kato dadesh gaz i kato palish sutrin kolata studena. Ta misulta mi e kolko pari sa segmentite, lagerite na walowete, wtulkowite lageri na turbokompresora?



Тема ти добре ли си?нови [re: KPEMATOP]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано10.06.03 10:04



първо - може да ти пуши от вложките, а не от сегментите! и после - ако пуши от сегментите защо ще сменяш лагери??? провери компресията - ако е е нормална значи възможността пушенето да е от маслообиращите сегменти е минимална. но като цяло - според мен, смени първо вложките на клапаните, ако не помогне - сегментите на буталата и ако това не помогне - чак тогава си разпарчетосвай двигателя да му вадиш лагерите, но те така или иначе не са причина за пушене! а иначе - нормално е бегачките да горят масло..., само че не чак толкова, че да пушат!

P.S. Забравих да те питам - с кво масло си?

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"

Редактирано от SHERlFF на 10.06.03 10:05.



Тема Re: ти добре ли си?нови [re: SHERlFF]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано10.06.03 11:56



ami kompresiqta beshe 10 predi polowin godina, no se kara s dobawki taq kola SX6000, sega mislq da si zema XADO da zakrepim polojenieto.
Kompresiqta e slaba, zashtoto ne moga da postigna katalojnite danni, samo kato nabrimcha turboto se poluchawa.gumi4ki sum smenql!!!
kato se otwarq motor, po-dobre si4ko da se smeni



Тема хм...нови [re: KPEMATOP]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано10.06.03 12:19



че колко искаш да ти бъде компресията без турбото бре? мисля, че 10 е повече от добре! тя не че е толкоз де - по каталог трябва да е 7.65:1, а не вярвам да е нарастнала с годините, но така се получава при замерванията. и винаги ми е било смешно, когато някой се пъне, че компресията му била например 12:1... нека преди да говорим нещо такова да погледнем колкто я дава производителя, става ли? На Типо 1,4 - 9,2:1, на 1,6 - 9,5:1, на Типо 2.0 16v - 10,5:1 !!!
а за това дето като се отваря двигателя е по-добре да се оправи всичко си прав разбира се, но едно е отваряне за вложки, друго - за сегменти и трето - за лагерите по коляновия вал! - разликата в цената за ремонта е огромна!

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"


Тема Re: хм...нови [re: SHERlFF]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано10.06.03 12:25



pi4, prawish li razlika m/u kompresiq i stepen na sgystqwane???
stepenta mi e 7.7:1, kompresiqta po catalog trqbwa da e 11, no moita ot samoto izliazne ot magazina e 10. Sega moje da e 9.5, shtoto dobawkata swyrshi, za smqna na segmenti mi iskat 80lv edin majstor, a drug majstor za cqlosten remont mi iska 150-200lv rabota. Segmentite sa mi 100lv.Butalata 200lv. Lagerite 50lv, klapan 7lv. Garniturite shte sa kum 30-50lv. Napaswaneto na klapanite nqkade kum 50lv...
gore-dolu za 600-700lv poluchawash pochti chisto now motor!



Тема понеже аз не мога да...нови [re: KPEMATOP]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано10.06.03 12:33



... направя разликата между "компресия" и "степен на сгъстяване" би ли ми я разяснил? и добави в експозето си колко според теб трябва да е едното и колко трябва да е другото при твоя двигател (не забравяй, че се мери без турбо!)!
ама аи, нали си ми симпатичен - няма да те мъча - чети тук, например:


и двете неща са ти 7,65:1, а когато турбото ти даде 0,5 бара надналягане - тогава "компресията" или "степента на сгъстяване" става 11,48:1! Апропо - какво надналягане прави турбото на този мотор, не можах да намеря!

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"

Редактирано от SHERlFF на 10.06.03 12:34.



Тема Re: понеже аз не мога да...нови [re: SHERlFF]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано10.06.03 12:50



po princip pompa do 0.6, no az sum go napraiwl na 0.75bara
az imam knijka za FIAT UNO vkliuchitelno i turbo modelite i tam si pishe za stepen na sgystqwane i KOMPRESIQ w cilindrite!
edna chervena na HAYNES



Тема Re: понеже аз не мога да...нови [re: KPEMATOP]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано10.06.03 12:51



stepenta na sgystqwane e konstanta 7.65
a kompresiqta pada s techenie na iznoswaneto na motora...



Тема vtulkiteнови [re: KPEMATOP]  
Автор Psycho (неграмотен)
Публикувано10.06.03 13:07



Za vtulkite na turboto proveriavah vchera.
340 leva e remonta.
Na cialoto turbo 700-800, spored zaviselo.
Tva stava duma za na Punto GT, taka che tvoito nadali shte e po eftinko.



Тема Re: понеже аз не мога да...нови [re: KPEMATOP]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано10.06.03 13:08



аха! вече мога да умра осветлен!!!

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.