Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:11 06.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема osnowen remont na motor na Uno Turbo mk1  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано09.06.03 22:21



Zdrawejte,
zabelqzwam che mi pushi kolata, kato dam ry4ka i se wkliuchi turboto.
I mi nawqwa na misulta che neshto ne e w red motora ili prosto modela si e takaw pu6e6t, shtoto edin mi kaza che Uno Turbo winagi pushi kato dadesh gaz i kato palish sutrin kolata studena. Ta misulta mi e kolko pari sa segmentite, lagerite na walowete, wtulkowite lageri na turbokompresora?



Тема ти добре ли си?нови [re: KPEMATOP]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано10.06.03 10:04



първо - може да ти пуши от вложките, а не от сегментите! и после - ако пуши от сегментите защо ще сменяш лагери??? провери компресията - ако е е нормална значи възможността пушенето да е от маслообиращите сегменти е минимална. но като цяло - според мен, смени първо вложките на клапаните, ако не помогне - сегментите на буталата и ако това не помогне - чак тогава си разпарчетосвай двигателя да му вадиш лагерите, но те така или иначе не са причина за пушене! а иначе - нормално е бегачките да горят масло..., само че не чак толкова, че да пушат!

P.S. Забравих да те питам - с кво масло си?

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"

Редактирано от SHERlFF на 10.06.03 10:05.



Тема Re: ти добре ли си?нови [re: SHERlFF]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано10.06.03 11:56



ami kompresiqta beshe 10 predi polowin godina, no se kara s dobawki taq kola SX6000, sega mislq da si zema XADO da zakrepim polojenieto.
Kompresiqta e slaba, zashtoto ne moga da postigna katalojnite danni, samo kato nabrimcha turboto se poluchawa.gumi4ki sum smenql!!!
kato se otwarq motor, po-dobre si4ko da se smeni



Тема хм...нови [re: KPEMATOP]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано10.06.03 12:19



че колко искаш да ти бъде компресията без турбото бре? мисля, че 10 е повече от добре! тя не че е толкоз де - по каталог трябва да е 7.65:1, а не вярвам да е нарастнала с годините, но така се получава при замерванията. и винаги ми е било смешно, когато някой се пъне, че компресията му била например 12:1... нека преди да говорим нещо такова да погледнем колкто я дава производителя, става ли? На Типо 1,4 - 9,2:1, на 1,6 - 9,5:1, на Типо 2.0 16v - 10,5:1 !!!
а за това дето като се отваря двигателя е по-добре да се оправи всичко си прав разбира се, но едно е отваряне за вложки, друго - за сегменти и трето - за лагерите по коляновия вал! - разликата в цената за ремонта е огромна!

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"


Тема Re: хм...нови [re: SHERlFF]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано10.06.03 12:25



pi4, prawish li razlika m/u kompresiq i stepen na sgystqwane???
stepenta mi e 7.7:1, kompresiqta po catalog trqbwa da e 11, no moita ot samoto izliazne ot magazina e 10. Sega moje da e 9.5, shtoto dobawkata swyrshi, za smqna na segmenti mi iskat 80lv edin majstor, a drug majstor za cqlosten remont mi iska 150-200lv rabota. Segmentite sa mi 100lv.Butalata 200lv. Lagerite 50lv, klapan 7lv. Garniturite shte sa kum 30-50lv. Napaswaneto na klapanite nqkade kum 50lv...
gore-dolu za 600-700lv poluchawash pochti chisto now motor!



Тема понеже аз не мога да...нови [re: KPEMATOP]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано10.06.03 12:33



... направя разликата между "компресия" и "степен на сгъстяване" би ли ми я разяснил? и добави в експозето си колко според теб трябва да е едното и колко трябва да е другото при твоя двигател (не забравяй, че се мери без турбо!)!
ама аи, нали си ми симпатичен - няма да те мъча - чети тук, например:


и двете неща са ти 7,65:1, а когато турбото ти даде 0,5 бара надналягане - тогава "компресията" или "степента на сгъстяване" става 11,48:1! Апропо - какво надналягане прави турбото на този мотор, не можах да намеря!

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"

Редактирано от SHERlFF на 10.06.03 12:34.



Тема Re: понеже аз не мога да...нови [re: SHERlFF]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано10.06.03 12:50



po princip pompa do 0.6, no az sum go napraiwl na 0.75bara
az imam knijka za FIAT UNO vkliuchitelno i turbo modelite i tam si pishe za stepen na sgystqwane i KOMPRESIQ w cilindrite!
edna chervena na HAYNES



Тема Re: понеже аз не мога да...нови [re: KPEMATOP]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано10.06.03 12:51



stepenta na sgystqwane e konstanta 7.65
a kompresiqta pada s techenie na iznoswaneto na motora...



Тема vtulkiteнови [re: KPEMATOP]  
Автор Psycho (неграмотен)
Публикувано10.06.03 13:07



Za vtulkite na turboto proveriavah vchera.
340 leva e remonta.
Na cialoto turbo 700-800, spored zaviselo.
Tva stava duma za na Punto GT, taka che tvoito nadali shte e po eftinko.



Тема Re: понеже аз не мога да...нови [re: KPEMATOP]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано10.06.03 13:08



аха! вече мога да умра осветлен!!!

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"


Тема ще обяснянови [re: SHERlFF]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано10.06.03 13:19



Колега значи ти си на мноооооого погрешен път след като твърдиш че компресия и степен на сгъстяване е едно и също нещо . Значи степента на сгъстявае е отношение на обема на цилиндъра към обема на горивната камера и е просто число. Примерно обем на цилиндрите 1400 кубически сантиметра серазделят на 4 горивни камери от по 43 кубически сантиметра и се получава степен на сгъстяване 8:1, т.е 8 кубически сантиметра от обема на цилиндъра се компресират в горивната камера в един кубически сантиметър, но това не значи че компресията е 8 атмосфери примерно. Понятието компресия е понятие за налягане и се измерва във атмосфери(барове) и зависи много от редица фактори като степен на износеност на мотора, фази на разпределителните валове и т.н. Сега се сещам за още един пример....защо на стар мотор като му измериш компресията тя почти винаги е различна във всички цилиндри въпреки еднаквата им форма и еднаквите бутала и сегменти които са вътре ? Ми така е защото всеки цилиндър се е износил по различен начин, кой повече кой по малко и затова единия сгъстява по добре а другия "изтърва" налягането през сегментите примерно. Но в този случай степента на сгъстяване пак си остава непроменена именно за това защото тя не е нищо друго освен едно математическо съотношение. За да разбереш че съм прав ще те попитам и още нещо защо при Уното което е със степен на сгъстяване 7.65:1 и при нормален надув на турбото от 0.5 казваш че степента на сгъстяване е станала 11.48:1 ????? Ако се съди по твоята логика требе да е 7.65 бара плюс 0.5 бара което е 8.15 бра . Сега скиваш ли къде е уловката



Тема Re: ще обяснянови [re: TURBO Maniak]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано11.06.03 09:50



:)))
ок!
нека да помислим пак. имаме Уно. Степен на сгъстяване - 7,65:1 (за момент оставяме на страна турбото) - както сам казваш - това означава, че двигателя цилиндъра, който е в ход на засмукване) засмуква определен обем въздушна смес (1300 делено на 4 цилиндъра = 325 кубически сантиметра) и после съответното бутало, което е в ход на сгъстяване я свива до обема на горивната камера, която е 7,65 пъти по-малка от първоначалния обем на засмуканата смес и следователно получаваме степен на сгъстяване 7,65:1, нали така? Добре, до тук е ясно на всички, нали така? :)) Ок! Както казах, за момент се абстрахираме от турбото, т.е. горивната смес, която е поступила в съответния цилиндър при такта на засмукване е била с какво налягане - с налягане 1 бар (нормалното атмосферно налягане) в позледствие тази смес се сгъстява 7,65 пъти, нали? какво налягане получаваме в горивната камера? - 7,65 бара! - елементарно нали?! надявам се, че бях убедителен!!! сега да се върнем на турбото - засмукваната горивна смес вече не е с налягане равно на атмосферното т.е. 1 бар, а е с 0,5 бара над него - какво получаваме? - 1,5 бара по степен на сгъстяване 7,65 е равно на 11,475 бара!!!
това че налягането в различните цилиндри при износване е различно - да, така е! всеки цилиндър уплътнява различно, но когато излиза двигателя от завода компресията му е 7,65 бара във всеки цилиндър, защото загубите през сегментите и клапаните са пренебрежимо малки и плюс това се вземат предвид от производителя!
а как, обясни ми моля те, е възможно в последствие компресията да нарастне от 7,65 до около 10 бара, както казва Крематора?

и сега съгласи ли се с мен? :))

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"


Тема Абенови [re: SHERlFF]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано11.06.03 10:54



факт е че налягането в цилиндъра при измерване е доста по-голямо от числото обозначаващо компресията. Така че с теорията - добре ;-) На практика 9-10 при мотор с компресия около 8 са си добре. Не разбрах само каква е нуждата от ремонт на това Уно, ама нейсе !

UB40 !



Тема Re: ще обяснянови [re: SHERlFF]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано11.06.03 11:39



Бухахахххахахахах човече личи си че никога не си се докосвал до уред за измерване на налягането(компресията) в цилиндрите на мотора наречен манометър. Нека обаче като си толкоз открехнат да те попитам нещо .......иде ли ти на акъла що е ту препокриване на клапаните и защо когато то е по големо компресията(налягането) в цилиндрите е по малко а когато препокриването е по малко компресията е по голяма ???????? При този случай пак ти казвам обемите на мотора и горивната камера са еднакви(т.е еднаква степен на сгъстяване) и имаме игра само на разпределителни валове. Или по твоята логика разпределителния вал нема никво значение, даже най добре да го нема . Помисли си хубаво и ако искаш даже си го нарисувай. Само ще ти кажа че моят Опел има сериина СПЕПЕН НА СГЪСТЯВАНЕ 9:1 а в момента КОМПРЕСИЯТА ми е около 12 атмосфери на цилиндър, Ланчията ми е със степен 8:1, нейната компресия е около 11 атмосфери, това съм го мерил лично аз с манометър заврян в дупката за свеща и в колата брат ми вътри на стартер като предварително сме изкарали кабела от бобината . Пак ти казвам не намираш ли че има значение кога отварят всмукателните и кога изпускателните клапани и кога затварят а също така и по колко време стоят отворени и съответно затворени.



Тема ...нови [re: TURBO Maniak]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано11.06.03 15:49



ако обичаш да запазим добрия тон, а? "толкоз открехнат" ще викаш на баща си!!! и съм виждал манометър и съм мерил компресия "в дупката на свеща" и когато мериш компресията на горепосоченото място клапаните ти пак се отварят в необходимия момент и стоят същото време отворени/затворени преди ГМТ, нали? или ти като си мериш компресия си махаш ангренажния ремък?

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"


Тема Re: ...нови [re: SHERlFF]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано11.06.03 16:20



"толкоз открехнат" ще викаш на баща си!!!

ОК извинявай обаче ти излезе по "открехнат" от колкото предполагах и ми ставаш още по смешен

"в дупката на свеща"

Това го казах нарочно, но ти изглежда немаше за кво да се хванеш та захапа въдицата

когато мериш компресията на горепосоченото място клапаните ти пак се отварят в необходимия момент и стоят същото време отворени/затворени преди ГМТ, нали? или ти като си мериш компресия си махаш ангренажния ремък?

Кво разбираш под словосъчетанието "необходимия момент" ?????
Ако на една кола със степен на сгъстяване 10:1 и компресия 14бара применро и сложиш тунинг вал(ове), какво според теб ще се получи ????? Както вече ти казах степента си остава една и съща тъй като не променяш обеми, но компресията при валове с по голям ъгъл ще намалее тъй като препокриването на фазите на клапаните е по голямо.

Така и така зададе въпроса за мерене на компресия без ремък.....че искам да те питам в този случай кво точно ще се получи според теб , макар че мотора отново ще си запази степента на сгъстяване както е била като е бил със сложен ремък или искам да кажа че според мен ремъка не влияе на степента на сгъстяването, но пък играе роля при компресията



Тема Re: ...нови [re: TURBO Maniak]  
АвторNicky (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 18:50



Парадокса който се получава при мерене на компресията се дължи на инертността на въздуха(горивната смес),тоест всяко нещо което има маса дори и въздуха е инертно.Когато сложиш уреда за измерване на компресия и завъртиш коляновия вал бавно,той ще покаже налягане равно на степента на сгхъстяване или по-малко вследствие на загубите от сегменти,клапани и др. При развъртане на двигателя със стартера се получава донапълване на цилиндрите с въздух следствие на неговата инертност и така сгъстен се получава по-високо налягане от степента на сгъстяване.Коефицента на това донапълване зависи от смукателните колектори,фазите на отваряне и затваряне на клапаните и ред други други фактори.Турбото повишава значително този коефицент на донапълване и от там на мощноста.
Приятели,запазете добрия тон в този форум,има други места където да се показвате кой е по-открехнат от другия.



Тема Re: ...нови [re: Nicky]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано11.06.03 20:16



Nicky точно това имах предвид, но исках да накарам този пич сам да се сети а не да му дам отговора на гатанката на готово .

Човече надявам се си разбрал защо не си прав и надявам се ти е станало ясно кое как е а ако не вярваш измери си налягането в цилиндрите на колата(ако имаш такава) и аз ти гарантирам че ако тя е в добро техническо състояние, това налягане ще е значително по голямо от степента на сгъстяване



Тема Тонинови [re: TURBO Maniak]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано11.06.03 23:06



онова за спортните валове ме накара да се смея :-))))
Виж някога спортен вал не само на снимка !
И с него пак ще имаш същата "компресия" (максимално налягане в цилиндрите). Хайде лека нощ господин 2 коли (по талон) :-)))


UB40 !



Тема Re: Тонинови [re: jamie]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано12.06.03 00:57



Бухахахахахх Господин Сърказъм не знам кои е от нас двамата е виждал спортен вал само на снимка. Ако имаш авери "Лададжии" попитаи ги кво става като сложат вал и не намалят главата и каква е компресията в различните случаи. При предния ни спор разбрах че познаваш Дунев.......ами питай него най-добре. Кофти е че загубих нейде линка където беше обяснено точно това, но ако имам време ще се постарая да го намеря и да го постна тук. Но пак казвам спортния вал има по големо препокриване на фазите на всмукване и изпускане което от своя страна НАМАЛЯВА КОМПРЕСИЯТА, може да е с малко но я намалява това е факт . Също така надявам се си съгласен че компресията на мотор със степен 9:1 не е 9 бара а е повече.......или и тук греша



Тема Re: хм...нови [re: KPEMATOP]  
АвторUno TURBO Evolution (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 07:42



Бреи кои ги дава тези цени?

КРЕМАТОР батка, тези бутала за какво уно са бре?
Или са втора ръка, за турбо?!
Пич както ти писах на меила, чисто нови бутала поръчка от Италия са над 500лв? Поне толкова струваха преди!

Също бутала (нови) като за твоята кола в БГ. НЯМА на склад (в магазин)!!!

Виж оригиналните сигменти са 100лв, съгласен съм!
50лв за лагери на колянов вал, ОК.
Напасване на клапани 50лв, добра цена е за подобно мъчение.
30-50лв за гарнитури, нормално!

Клапан 7лв, хммм тука вече съм много бос... Както казах нови клапани за ''легените'' не сме купували, поради наличието на 3 резервни оборудвани глави
.



Тема Re: Тонинови [re: TURBO Maniak]  
АвторUno TURBO Evolution (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 07:54



Тони случаино да имаш е-меил адреса на момчето с Импрезата от Бургас.
Ако е удобно те моля да ми го пратиш на FIATUNOTURBO@Juno.com !

P.S Мамка му, БМВ форума се прецака, Тунинг форума също се прецака, в steetracers канала немога да вляза, и направопадладявам!!!



Тема Re: Тонинови [re: TURBO Maniak]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано12.06.03 09:22



Едно си баба знае, едно си бае :-))) Остави Дунев намира, пак ще се осереш с изказванията.
Ти Тони си виждал само продухана Вектра наживо - в това съм сигурен :-))) Вала може да си има припокриване (съгласен) което не влияе на измерването. Намалява-трънки и глогинки. Пак си го чел в някой румънски сайт и сега не се сещаш за линка. Виж, за последното - да беше попрочел:



Ама нееее, ти държиш да се изкажеш, нали ? Що да четеш - то от това боли глава !

ПП: И бъди по-ясен. Доста хора наричат "компресия" степента на сгъстяване, други пък - максималното налягане. Знам че по ваше село е важно да върви лафа, но не пренебрегвай и фактите да не стане спор поради различно изразяване

UB40 !

Тема Jamie :-))))))))нови [re: jamie]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано12.06.03 11:02



Не не не ти просто продължаваш да ме изумяваш с теориите си . Както и преди ти казах не бъди ГОЛОСЛОВЕН......просто така само се джавкаме а от това нема смисъл сам го знаеш. Както ти казах питай твоя приятел Дунев и не мога да разбера що като спомена името му ти все се палиш да не би ти да си некой от Дуневците , знам ли вече нищо не може да ме учуди. Аз обаче понеже знам какво говоря и съм сигурен в приказките си ти намерих еи сега едно текстче за да се пообразоваш и ти малко.........ами приятно четене и ако имаш нещо напротив след като попрочетеш пак заповядай в темата за да споделиш възраженията си

Ето текста :

Cams And CR

Most cam companies recommend increased CR to be used with their "higher performance" cams. Why is this necessary or recommended?

Let's review CR and what it really means. "Static" or "rated" CR is a ratio of the fixed volume of space above the piston top in the cylinder at Top Dead Center (TDC), to the volume of space displaced by the piston when moving from bottom dead center (BDC) to top dead center. When we look at actual cam timing specs, we find that the intake valve does not close until sometime after BDC. There can be no compression until the intake valve closes, so actual CR will be less then the static. How much less will be determined by the closing point of the intake valve. This actual CR will be referred to as the "dynamic" CR. These two different CR values are predictable and calculable. There is a third type of CR which represents the total cylinder pressure, and is the result of many more variables, but this value is unpredictable and for all practical purposes, unmeasurable. We will discuss it in later sessions.

Here are some examples of static CR and dynamic CR of a given engine using different cams. The dynamic values are as calculated by a Performance Trends Engine Analyzer program, and they may vary slightly from the absolute values. However, they will suffice for comparison purposes. There are equivalent math formula for calculating these values, but are quite involved. Assuming a 462 engine with different static CR values as noted, the real (dynamic) CR will be listed by cam type.

Comp Cams 268H (Intake 218 duration, 106 LC, Exhaust 218 duration, 114 LC). Intake valve closes at 35 degrees ABDC.

8 Static CR, Dynamic CR = 6.14
9 Static CR, Dynamic CR = 6.87
10 Static CR, Dynamic CR = 7.6


Comp Cams P-306R (Intake 275 duration, 102 LC installed,, Exhaust 278, 106 LC
installed). Intake valve closes at 59.5 degrees ABDC.

10 Static CR, Dynamic CR = 5.09
11 Static CR, Dynamic CR = 5.55
12 Static CR, Dynamic CR = 6.00
13 Static CR, Dynamic CR = 6.46


What do these numbers mean in regards to practical CR? What they show is that a shorter duration/ advanced intake lobe cam, will have much higher real compression then a long duration high performance cam in the same engine. Note that the 268H provides higher real CR with 8-1 rated CR then does the 275/278 at 12 - 1 rated (static) CR. How can we use this information? First, if we have a factory high-CR engine, we sure as heck don't want to install a cam like the 268H. We want to look for a cam that will provide the desired power range while keeping the dynamic CR as low as possible/practical. Note the intake closing points of the two cams above - the 268H closes at 35, and the race cam closes at 59.5. If we can find a cam that has the intake closing later then 35 but before 59, we should have a better chance to live with the resulting CR. How abut the Pontiac cam grinds?

744 (RA III) (Intake 224, LC 113, Exhaust 236, LC 118) same 462 engine. Intake valve closes at 45 degrees ABDC.

8 Static CR, Dynamic CR = 5.6
9 Static CR, Dynamic CR = 6.25
10 Static CR, Dynamic CR = 6.91



041 (RA IV) Intake 230, LC 112, Exhaust 240, LC 115). Intake valve closes at 47 degrees ABDC.

8 Static CR, Dynamic CR = 5.42
9 Static CR, Dynamic CR = 6.05
10 Static CR, Dynamic CR = 6.69


How about the cam that I use - Wolverine 234/244? (Intake 234, LC 107, Exhaust 244, LC 117). Intake valve closes at 44 degrees ABDC.

8 Static CR, Dynamic CR = 5.55
9 Static CR, Dynamic CR = 6.19
10 Static CR, Dynamic CR = 6.84


Пак ти казвам кажи с кое не си съгласен, защото материали по темата има не е като да нема така че........

Сега сигурно ще се хванеш за понятието "dynamic" CR и че то не е това което е нали така



Тема okнови [re: TURBO Maniak]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано12.06.03 11:29



аз запазвам добрия тон!

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"


Тема Re: Jamie :-))))))))нови [re: TURBO Maniak]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано12.06.03 11:32



Не аз, а ти си ГОЛОСЛОВЕН, Тони :-)))
Хубаво си го постнал ама вземи да го прочетеш внимателно. С който и от тези валове да е колата - ще ИЗМЕРИШ същото максимално налягане. Ама нали си теоретик - чети и разправяй пак глупости на хората тука :-)))
ПП: Относно Дунев - казвам ти да не го спрягаш щото коментарите по твоите мохабети бяха "Кой бе, оня дето една гарнитура не може да смени ли ?"

UB40 !



Тема Re: ще обяснянови [re: SHERlFF]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано12.06.03 14:09



Степента на сгъстяване на мотора е нещо съвсем различно от компресията. Най-малкото че степента на сгъстяване е безразмерна величина, а компресията се мери в Pa, кгм/см2, bar или там в каквото ти е разграфен манометъра...

Степента на сгъстяване е константна величина за всеки двигател докато не му се направи промяна - стъргане на глава, шлайфане на цилиндри и т.н.

Компресията на двигателя намалява през срока на службата му, обусловена от износването на триещата двойка сегменти - цилиндрова втулка, както и състоянието на клапаните. По нея може да се съди за състоянието на двигателя...

Сметките които правиш са верни, но не отчиташ факта че в смукателния колектор се образува пад на налягането около 0,5-1 бар и то става по-ниско от атмосферното (това се използва и в сервото на спирачките, дизелите имат вакуумпомпа). Това е така при всички бензинови двигатели породено от начина на регулиране на гориво-въздушната смес - чрез въздуха... А манометъра отчита налягането спрямо атмосферното...

Хай със здраве!




Тема Re: Jamie :-))))))))нови [re: jamie]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано12.06.03 17:21



Бухахахахахахахах не не не аз си знаех че не бъркам в преценката си за теб ама незнайно защо се мъчих да се самоубеждавам че съм грешил ......както и да е явно и ти както повечето юзъри във форумите разбирате повече и най-вече от компютри и интернет от колкото от всичко друго което ни заобикаля пък камо ли от ДВГ и то още повече от тунинг на такива . Абре човек колко пъти ще ти повтарям че като се мъчиш да наложиш некво мнение поне се аргументирай не може така.....щом jamie-то казва значи е 100% верно. Не забелязваш ли че не боравиш с никакви факти а само с сърказтични нападки които признавам си мен ме изнервят максимално след като съм убеден от практиката че това което казвам е верно и причината да не го обясня човешки е че искам хората сами да стигнат до този извод а не аз да им го кажа и хоп значи е така....просто съдя от себе си че докато сам не се убедя в нещо то никой не може да ме убеди.

Относно валовете ами за да не бъда пак голословен ето ти още едно линкче от румънски сайт бухахахахахахахахаахах

макар че такива линкове не требе да ти ги давам аз ами требе да си ги намериш ти, преди да постнеш тук поредната си заядлива глупост как съм бил разправял на хората глупости, а jamie умника просто отсича това е така и точка без да разправя глупости......поради простата причина обаче че хабер си нема . Пак ти казвам евала щом си програмист явно разбираш от PC-та и нет така че нищо не ти е струвало до сега да постнеш неколко линка в своя защита от които аз селяндура да попрочета туи онуи и да се образовам.

Относно Дунев.......никога не съм казвал че не може да смени гарнитура, ако намериш нещо такова в некой мой постинг аре моля те постни тука линка че да го видя. За сервиза на Дунев макар че не го знам къде е и какво точно правят до сега съм чувал само добри отзиви пък даже и да прозвучи като реклама, така че немам абсолютно нищо против човека и екипа му. Просто в предния ни спор ставаше въпрос за съединители и там нещата беха съвсем други. Като стана въпрос за съединители има голяма вероятност другата седмица да идвам до София с Опела и даже съм обещам на КРЕМАТОР-а да му дам да кара, така че ако искаш ела да те повозя на кола с керамичен съединител както ти бех обещал , ела и сам ще се убедиш че Тонито не говори само празни приказки а просто сте му доста далече за да ги докаже това е.

В предния си постинг също така казваш че съм теоретик......бухахахахахахха ами ОК господин практико, макар че грях ми е да те нарека така след като за предмета на този спор и последния селски майстор да питаш и той ще ти каже същото което твърдя и аз. Не се барам въобще на разбирач, но съм убеден че от към практически опит съм мноо мноо по напред от теб, а това че съм имал и некои провали от рода на издухана гарнитура на Опела ми се дължи на пари а не на опит приятелю.

Айде със здраве, знам че и след този ми постинг пак нема да се разберем така че спокойно не тая напразни надежди



Тема Охо !нови [re: TURBO Maniak]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано12.06.03 17:46



Селски майстор, познавач на човешката душа пък и паралия !
Мадурко, аз не виждам нещо освен сайтове които НЕ СА в подкрепа на твърдението ти. Колкото до Дунев - ЧЕТИ, не говори наизуст. Май ти е влязла солена вода в кратуната през ушите ? :-))) Или си ходил без шапка по плажа ?

ПП: Напред си брато ! Мнооого си напред :-)))) Ама си и две крачки у лево ...

UB40 !



Тема Re: osnowen remont na motor na Uno Turbo mk1нови [re: KPEMATOP]  
Автор *FUTiE* (Turbo Lover)
Публикувано12.06.03 19:06



EEE -stiga de az neamh vreme da vlezna za malko ta prekratia spora :)
Vie ste kato dve ku4eta za kokal-------sas sigurnost Toni e prav niama kvo da sporim----toj razbira mnogo pove4e ot vas 1000000%
A KREMATOR triabva da ti kaza 4e tova e taka----Uno-tata pu6at kogato pali6, no ne i da si pu6at neprekasnatao...... Uno za osnoven remont trudno 6e nameri6 za6toto tozi dvigatel e IAKO zdarav i Up-gradnat (Izdarza naistina mnoogoooo)
Znam go ot li4en opit....... Problema ti e v turboto......po-malko li varvi zabeliazva6 li habene na maslo ----mojto 4istak reciklirano (ot naj golemite bokluci REAL TURBO-hodete samo dolu s/u Billata) se izduha i gram dvigatelia ne be6e izduhan vse pak boost na 0.75 ne e boost-za6toto to si e na tolkova moze i da gre6e da e na 0.6 ama...... Prosto ti e vreme na turboto zle ama fakt ako se sre6tnem 6te ti go potvardia na 10000%


I need NOS!!!


Тема Re: Охо !нови [re: jamie]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано12.06.03 19:25



Ти не си в час бре моето момче .
Отказвам се да споря с теб, то жена да беше до сега да ме беше разбрало ама нейсе . Кефи си се там на Нисанчетата и Хондичките дето мноо бегат пък и не са чупят и не ни мисли нас тук от прованса ние никога нема да те настигнем споко мнооооооо си напред и мноо чуваш петела неееаааа проблеми . Това определение мадурко не ми хареса мноо мноо ама айде ще реша че съм те изнервил максимално и за туи си го написал

Нема проблеми да си жив и здрав



Тема Re: osnowen remont na motor na Uno Turbo mk1нови [re: *FUTiE*]  
АвторUno TURBO Evolution (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 22:01



Пич я ми обясни кога пушат Унотата?
Пушат когато палиш, и температурата на въздуха е 0-1-2-3-4-5 градуса. НАЛИ ТАКА!?

Uno za osnoven remont trudno 6e nameri6 za6toto tozi dvigatel e IAKO zdrav i Up-gradnat (izdarza naistina mnoogoooo)
За какво уно говориш, 45 или?
Турбото е супер капризен леген, двигатела му е ОК но пре стъбилна ръчка прави мизерии> Яко здрав с ъпгреит, малее този мотор с лек ъпгреит издържа МАЛКО при жестока всекидневна ръчка.


Пример е Уното на авера ми 50 000 км само бои, и после си ебала маиката.
Сега ако го караш нормално пак с ръчка, но внимателно си държи моторчето!

Аз обаче знам едно момченце, което за около 1 месец буквално ще преебе ъпгреитваното моторче на бившото ни ''кенефче''.
Та в грешка си, уното се троши доста.



Тема Re: Охо !нови [re: TURBO Maniak]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано12.06.03 22:45



Ако ТАШУНКО гали повече ухото ти - халал да ти е :-)
Да ви мисля ? Дано изкара леко на 5-та до София :-)))
Решавай че си ме изнервил, аз пък си се забавлявам :-))))))

ПП: Ама ти пред мацките ли ги ръсиш тези лафове ? Така кажи - сбъркал си клуба малко :-)))

UB40 !



Тема Re: Охо !нови [re: jamie]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано13.06.03 00:47



Казах ти и в IRC......от тебе по по най нема, ама не ти и тук реши да приключиш спора с поредния СМИСЛЕН постинг. Нема смисъл да пиша повече по темата квото требеше да кажа го казах, показах и доказах доколкото ми позволяват възможностите на така любимия ти интернет . Всички също така видяха и прочетоха твоите изчерпателни обяснения по темата и съм сигурен че им стана ясно кое що и как е и нема как да не им е станало явно все пак беше мноо убедителен спор нема

Жив и здрав както казах



Тема Re: Охо ! Honda Civic 1.6 16V, ТАШУНКО???нови [re: jamie]  
АвторUno TURBO Evolution (Нерегистриран)
Публикувано13.06.03 02:43



Кои е този ТАШУНКО бре?

Jamie аз от къде те помня?
АААА ти си пича които здраво натегна в една моя тема в ХОНДА клуба!!!

Виж сега батка между ДВГ & PC има ОГРОМНА разлика!

Но определено Тони за разлика от теб, разбира доста повече от коли и тунинг.
И немога да разбера какво се смееш на двете му коли, след като караш едно напикано Нисанче........

Доколкото си спомням в един спор с теб, ти се ИЗЦЕПИ мнооого яко.
Изцепката беше нещо от сорта: - С Uno turbo можеш да дръпнеш некоя по-слаба Хонда Сивик 1.3!
Също ти ми ''ОБЯСНИ'' как Сивик с 1.6 16V щяла да размаже Уното.
Аз пробвах да ти обясня колко смешно е твърдението ти, но ''пееш ли си Пенке, кои ли те слуша.

П.С Ако не е таина какво Нисанче караш? Нали много хубаво вървяло?

Нисанчо-Геицанчо, има рима!!!

Аиде с здраве!



Тема Рече и отсече, а ?нови [re: TURBO Maniak]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано13.06.03 09:18



Ихаааааааа !
Всички видяха ! Тони Турбо Рейсинг енд Интернет линкинкг Къмпани рулллз ! ;-)))
Толкоз ти били възможностите значи. Защото аз пък не видях нещо от пребогатата ти практика което да доказва това което говориш.

ПП: Прав и корав (както казваш)

UB40 !



Тема А, пича с Унотата ?нови [re: Uno TURBO Evolution]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано13.06.03 09:24



Излезе ли от бокса бре ?
Твоя тема ? Че ти нямаш теми - всеки може да пише с тоз ник :-)
Да, знам че Тони разбира. Виждам - пича бачка 5 месеца да смени една гарнитурка - тва е от майсторлък навярно ?
За ПС-тата - любимото ти Уно не може и да запали без ПС-та :-))) А, твойто не може и С ПС-та, сори ! Уно Бокс Едишън :-))) Виртуал 170 коня хипер/ултра турбо :-))))
Уното дръпна Сивика. Факт. Имаше си причини, но смятам че и да ги нямаше - пак то щеше да бие в таз гонка :-)))

ПП: Абе не мога да разбера какво налучквате :-)))) Че имам Нисан, имам. Ама що решихте че го карам ? А, то сигурно щото сте разбирачи и всичко знаете - затуй :-))))

UB40 !



Тема Re: Охо ! Honda Civic 1.6 16V, ТАШУНКО???нови [re: Uno TURBO Evolution]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано13.06.03 10:08



Нещо против Нисаните?


Я вышел им наперерез!


Тема Re: Рече и отсече, а ?нови [re: jamie]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано13.06.03 11:26



Защото аз пък не видях нещо от пребогатата ти практика което да доказва това което говориш.


Ами защо аз не видех нещо от твоята практика, пък даже и от теорията ти ?????

Но ако за теб това долу е нищо то бъди сигурен че за мнооооооооо хора това не е така
--------------------------------------------------------
Our current HT 383 engine actually tested at 195 psi with the original stock cam and later at 185 psi with the large hydraulic-roller cam
--------------------------------------------------------
With a given compression ratio, adding a longer-duration camshaft will decrease the cranking compression
--------------------------------------------------------
the distance that the piston travels up the cylinder at 60 degrees ABDC versus 52 degrees ABDC reduces the volume of the cylinder, reducing the cranking pressure.
--------------------------------------------------------


ПП : Нема страшно все некой ден и ти ще се научиш, не беше нужно да показваш на хората колко си зле за момента обаче



Тема Мастер Джейми ;-)))нови [re: jamie]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано13.06.03 11:37



Да, знам че Тони разбира. Виждам - пича бачка 5 месеца да смени една гарнитурка - тва е от майсторлък навярно ?

Точно така начи от преди месец, месец и половина си карам колата без проблем това ще рече че некъде по твоите сметки покрай нова година требело да се е счупила . Интересно как ходих до Бургас на 8-ми март тогава бухахахахаххахахах. За гарнитурата кво да ти кажа такава нема нииде из БГ че ми се налага да чакам 20-30дни докато ми дойде от поръчката, ама кво ли те занимавам с моите простоти ти ако ти се случи подобно нещо решаваш проблема сигурно за 15мин и даже можеш да си изрежеш гарнитура от кутия за обувки тя и без туи на колата ти мотора и е точно толкова голем, даже от капака на кутията ще ти остане материал за още поне 2-3 гарнитури за некой следващ път

Ако Джейми с вълшебното фенерче не са изреже on-line нема кой друг да е вервайте ми

Кефиш яко пич давай все така, че напоследък клубовете на дира мноо затъпяха и требе да се внесе малко разнообразие



Тема Яяяя !нови [re: TURBO Maniak]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано13.06.03 12:37



Ти и в Америката си правил двигатели :-)))
То като гледам - 5% - голяма разлика бе ! Ще вземе да кара на половин мощност :-))))
Ама за да спазя буквата - прав си бате Тони :-) Има разлика !

ПП: Зле съм бе - аз зат'ва тука те ръчкам да ми кажеш/покажеш разни работи :-)))

UB40 !



Тема Аминови [re: TURBO Maniak]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано13.06.03 12:46



1. Моите оригиналните са си от кутия за обувки (щом казваш че така е добре)
2. Режа винаги офлайн :-) Че може да разпадне връзката по средата !

ПП: Защо си чакал бе Тони ? Да не караш някоя кола от ДТМ че няма за тебе части в България Или държиш да са по-скъпички, та пак да изкарат 300 метра.....

UB40 !



Тема Re: Аминови [re: jamie]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано13.06.03 16:46



Защо си чакал бе Тони ? Да не караш някоя кола от ДТМ че няма за тебе части в България Или държиш да са по-скъпички, та пак да изкарат 300 метра.....

Ами ОК бре намери ми оригинална гарнитура за C20LET или Z20LET Opel в България като си толкова наясно. Колата ми не е от ДТМ нито частите и са кои знае колко скъпи просто ги нема в БГ и това е гарнитурата иначе си струва 60лв, но поръчваш и чакаш това е. Има вариянт да се сложи от същия мотор без турбо но с тази разлика че моята е двупластова а онази е еднопластова, като бех в Бургас колата беше точно с такава еднопластова гарнитура имам я на снимка и мога да ти я покажа даже, точно за това стана така и не издържа. За това чакат сума ти време да знам че поне съм си сложил квото си требе на мотора. Между другото скивам си мноо в час с резервните части и искам да те помоля айде намери ми синхронизатор на втората скорост че и него го нема нииде в БГ и не само в БГ но както и да е. Ако ми намериш един такъв смятай значи по голем от теб нема да има, ще ти се кланям до гроб и след туй върви приказвай как колата ми била от ДТМ и други такива простотии. Това че съм имал неблагоразумието да споделя некой свой проблем в некой форум не значи че от мухата требе да се прави слон, всяка кола си има проблеми и моите коли не са по различни особенно имайки предвид че не ги позвам само до работа и вкъщи ами ходя и да си правя кефа с тях а и не са японски пък японските както всички знаем просто не се чупят......те направо се скапват и след това връщане назад нема



Тема Без яяя......нови [re: jamie]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано13.06.03 17:01



То като гледам - 5% - голяма разлика бе ! Ще вземе да кара на половин мощност :-))))

Значи прочети един от по горните ми постинги и виж че там казвам че разликата може да е малка НО Я ИМА. Това за половината мощност е поредната ти сърказтична глупост като гледам така че коментара там е излишен само ще ти кажа че в този конкретния случай в сайта хората слагат съвсем малко по голем вал т.е около 270 градуса, но дали ако се сложи 300-320 градусов вал разликата в компресията ще е "само" 5% ????? Аз не разбирам мноо мноо както казах така че оставям на Джейми да обясни

Ама за да спазя буквата - прав си бате Тони :-) Има разлика !

Ей това исках да чуя че съм прав и че ГЛУПОСТИТЕ които говорех изведнъж се оказаха верни........както и да е добре че беше ти да ни светнеш по въпроса че инак щехме да си останем заблудени овце



Тема Xex :-)нови [re: TURBO Maniak]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано13.06.03 17:53



Проблема бил да се окажеш прав ????
Хахахахахахахаахах :-))))))))))))) Може служебно да ти давам правото всеки път - да се чувстваш добре.

Колко ще е разликата при 300 градусов вал бе Тони ? Я ни кажи - ти нали ЗНАЕШ ?

Това за мощността и състоянието на двигателя е което се опитваме в тази тема да преценим/измерим. Ако си паднал от Марс и не го знаеш - прочети началото на темата.

UB40 !



Тема Xex мех така е :-)))нови [re: jamie]  
Автор TURBOmaniak (streetracer)
Публикувано13.06.03 18:54



Проблема бил да се окажеш прав ????

Ми за това е спора да има прави и криви т.е хора които знаят и такива които не знаят. Явно за конкретния случай, аз съм от първите а ти от вторите

Хахахахахахахаахах :-))))))))))))) Може служебно да ти давам правото всеки път - да се чувстваш добре.

Не мерси предпочитам да си го извоювам това право както във случая

Колко ще е разликата при 300 градусов вал бе Тони ? Я ни кажи - ти нали ЗНАЕШ ?

Знам ама нема да кажа, не ви требе да знаете всичко. Ще ви кажа само че ще бъде повече от 5% които на теб ти се сториха некви такива минимални и почти нищо незначещи

Това за мощността и състоянието на двигателя е което се опитваме в тази тема да преценим/измерим. Ако си паднал от Марс и не го знаеш - прочети началото на темата.

Ааааааа ясно значи защо тунинг фирмите слагали по големите валове за да падне мощността на колата бухахахахахахааха, нали според теб така излиза след като налягането малко или мноо пада както вече сам се увери




Тема Така е ама е онака !нови [re: TURBOmaniak]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано13.06.03 19:49



Сега почна и моите реплики ли ?
Ходи с шапка по плажа бе Тони, иначе не е полезно :-)))
Утре ще вземе да излезе че аз съм го казал това за големите тунинг фирми !
Извоюваното е по-сладко, вярно е :-) Честито ! А че са минимални - все още така смятам.
ПП: Абе , я да питам - ти да не караш верно уникат - няма гарнитури за тебе в България, няма синхронизатори..... Аз само джапанки имам и всичко има, че гледам и е по-евтинко (пък мислех че Опел са с най-евтиния чаркаляк).
ППП: Хех, и още кола не ме е оставяла на път, или да я хвърля в моргата (това по повод колко се чупели японките) :-)))))) Ама поспори си, не вреди !

UB40 !



Тема Лелей !нови [re: TURBO Maniak]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано13.06.03 20:02



Да ми се кланяш ? Тва да не са БМВ форумите бе ;-)))
Ми не знам бе Тони - аз моите си ги режа от картон, а синхронизаторите от пластелин ги правя, мда ;-))))
Знаете вие японските - дрън дрън ярина ;-)))
Карайте почупените Фиати и Опели, пълнете си форумите с "Основен ремонт" , "Търся части" и си мислете че сте намерили яка кола за малко пари - малко са ама само докато я подкарате :-))) После става дежурна в бокса.

ПП: Значи викаш твоя синхронизатор на 2-ра го няма не само в БГ, ами и другаде ? Хайде, карай ме още да се смея :-)))))))))))))))

UB40 !



Тема хем БАРОВЕЦ хем ПРОФЕСОР нови [re: jamie]  
Автор TURBOmaniak (streetracer)
Публикувано13.06.03 21:07



Сега почна и моите реплики ли ?

Да бре то що е у дир.бг всичко е твое спор нема ти си баровец

Ходи с шапка по плажа бе Тони, иначе не е полезно :-)))
Утре ще вземе да излезе че аз съм го казал това за големите тунинг фирми !


Е как да кажеш нещо което не знаеш ?????

Извоюваното е по-сладко, вярно е :-) Честито ! А че са минимални - все още така смятам.

Смятай бре кой те спира те и без това вече мноо хора видеха колко са ти верни сметките бухахахахаххахахах

ПП: Абе , я да питам - ти да не караш верно уникат - няма гарнитури за тебе в България, няма синхронизатори..... Аз само джапанки имам и всичко има, че гледам и е по-евтинко (пък мислех че Опел са с най-евтиния чаркаляк).
ППП: Хех, и още кола не ме е оставяла на път, или да я хвърля в моргата (това по повод колко се чупели японките) :-)))))) Ама поспори си, не вреди !


Не карам уникат умнико. Ти колко коли от този клас дето са моите си притежавал. Нали се изтъкна че си имал сумати коли айде изброй ми колко от тях са били над 200кс . Ако ще си говорим за малолитражки с по 50-70кс аре нема смисъл. Между другото ти си привървеник на сухата теория произхождаща от малкия ти мозък и не мамираш за нужно да четеш кво правят хората, но аз да ти кажа че от многото форуми чужди имам предвид които чета не съм на мнение че джапанките са мноо здрави. Мога да ти дам мноо примери за Субарута със преебани мотори и скоростни кутии както и за МК4 Супри и такива подобни джапан колици чиито собственици реват по форумите че това или онова им се било преебало. Така че като си всемеш кола с която можеш да си правиш кефа и си конкурентно способен на коли от клас като моите тогава ела и ми говори на мен ПРОФЕСОРЕ. Сега просто твоето мнение за мен е невалидно и го игнорирам напълно

Редактирано от TURBOmaniak на 13.06.03 21:15.



Тема ПРОФЕСОРЕнови [re: jamie]  
Автор TURBOmaniak (streetracer)
Публикувано13.06.03 21:14



ПП: Значи викаш твоя синхронизатор на 2-ра го няма не само в БГ, ами и другаде ? Хайде, карай ме още да се смея :-)))))))))))))))

Има го "другаде" но съм сигурен че даже и такъв супер професор като тебе които "си изкарвал парите от нета" не може да намери такъв синхронизатор . Хайде намери нали си мноо отворен хайде . Само празни приказки от теб ебаси не ти ли омръзна бре моето момче .

ПП : Да те попитам ти има ли нещо от което да не разбираш компетентко ?????



Тема Абе Тонинови [re: TURBOmaniak]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано13.06.03 21:29



ти май нещо се разпени ?
Недей така, не ти трябва инфаркт на млади години :-)))
Добре че е 204 коня та да казваш "над 200" :-))) Ама е БИЛА, като нова. Не сега на 15 лазарника. Е, ти може да си мислиш че е вече я 300, я 400 - варненски фантазии, цяла България ви се смее вече :-))))
О, и четем чужди форуми ? Браво :-) Колко Вектри има там ? 0.
Ами Тони той и Трабант ти е конкурентен бе - ти докато се дотътрузиш до София сигурно пак ще ставаш за дърпане - както си свикнал, с въжето.....

ПП: Хайде пък утре пак ще разправяш че не си го писал ти това тука.


UB40 !



Тема Не разбирам бенови [re: TURBOmaniak]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано13.06.03 21:33



аз вися тука белким някой гларусче ме светне ;-)))
Ама не би дебиш, все на дебилни попадам (извинявай Тони).....

Как не бих хукнал на тъпанар като тебе да помагам ! Еле пък на такъв който само се дуе ! Карай си трошляка да правиш шоу на циганетата :-)))

UB40 !



Тема Re: А, пича с Унотата ?нови [re: jamie]  
АвторUno TURBO Evolution (Нерегистриран)
Публикувано13.06.03 22:10



Пич от къде я имаш тази информация за Уното в БОКСА!
Или пак караш на фантазия: Кои хедел по плажа без шапка, и кое Уно неможело да запали без и с ПС.........ХЕХЕХЕ пич пак те питам, кои ти дава тва инфо бре???

Аз съм единствения ''МАЛОУМНИК'' с този ник, ОК!

''ВИРТУАЛ 170 коня хипер/ултра турбо:)))'' Пак си с грешно инфо.

''Уното дръпна Сивика.'' Кое Уно бре батак? На КРЕМАТОР колата ли?
Сигурно знаеш в какво състояние е колицата на КРЕМАТОР в момент?
Както пича вече каза: колата неможе да постигне заводските си данни от 80-8.3 сек. до 100км/ч! Та не си мисли, че това е тавана на вървенето му.

П.с Хондата Сивик ли беше, и колко ''куци'' кончета е тя!
П.с 2 Нали щеше да търсиш Сивик със 160к.с да извади зъбките на насраното Уно?
Човече дори и ''Втек'' Сивика е пълен ''смях''! БАСИ ПСЕВДО БЕГАЧКАТА, на рали пада от една наточена ЛАДА на ''полицая''+още няколко ВАЗ-а!
Хубаво че му смениха кутията на този Сивик, та поне да бие ЛАДИТЕ!

Пич ти мнооого чуваш петела!
Но иначе го играеш на налучкване, кои ходи без шапка по плажа, и коя кола неможела да излезе от БОКСА.

П.с3 мен не ме познаваш, но като гледам,и с Тони не се познавате, та не говори така уверено!



Тема Еха,нови [re: Uno TURBO Evolution]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано13.06.03 22:42



още един варненски келеш !
Още малко и ще си спретнете гнездо !
Знам по-добре от тебе на какъв хал е Уно-то на Крематора щото уикендите ми е в ръцете тази кола. Така че спри да се периш - не вървиш :-))) Батак ще викаш на баща си, ти плод на пиянска чекия (сигурно си събиран по пердетата) :-)
Хондата е Сивик седан, 125 кончета в добро състояние, но със зимни гуми (според теб май няма значение ?) и шофьор който не е бил на стартове. И все пак мисля че щеше да падне - разликата в килата е над 200.

Сивика 160 коня няма и да усети Уно-то. И си е нормално :-)
Да, пълен смях, както казваш :-))) Нещо само че не виждам да има проблем нито с Ладите, нито с Фиатите (то Фиати нещо взеха и да липсват-щото са много добри и здрави бегачки сигурно).

И последно, и теб те знам, и Тони. Вие че не ме познавате - не е мой проблем :-))) Решили варненци че са рейсъри - дошли да се цепят наизуст ! Хахахахаха ! Я погледнете малко извън вашето селце колко е голям светът.....

UB40 !



Тема Професор си знаех си азнови [re: jamie]  
Автор TURBOmaniak (streetracer)
Публикувано13.06.03 22:54



Добре че е 204 коня та да казваш "над 200" :-))) Ама е БИЛА, като нова. Не сега на 15 лазарника. Е, ти може да си мислиш че е вече я 300, я 400 - варненски фантазии, цяла България ви се смее вече :-))))

Бухахахха мислел съм си бил, ти от кога взе да владееш телепатията бре . Знаеш ли кво си мисля мисля си че колата ми е един дърт издухам грозен Опел и винаги съм го казвал. Ти кви коли имаш бре отворко, що не кажеш че да се посмея малко. Знам че имаш една Хонда Джаз на която ще слагаш турбо бухахахахаахх, Джеими тунигмаистора. Като и туриш турбо ми се обади да дойда да те дръпна с на жена ми Астрата 1.4 моно . Абре пич смешен си с разбиранията и идеите си бре не можеш ли да го разбереш СМЕШЕЕЕЕЕЕЕН си. Относто това че всички се смеели на варналии да те питам на кои варналии точно бре мърльо . И от кога взе да говориш от името на всички в България да не би да си намислил да ни ставаш президент . Мноо ти работи въображението хейтърче недно честно ти казвам

О, и четем чужди форуми ? Браво :-) Колко Вектри има там ? 0.

Мноо има не е моята единствената недей се коси . Хората не карат само джапанки и чехли просто такива карате само БОГАТИТЕ като теб от Интернет. Другите като мен примерно, се задоволяваме с гниещи Опел каруци и италиански бавни таратайки

Ами Тони той и Трабант ти е конкурентен бе - ти докато се дотътрузиш до София сигурно пак ще ставаш за дърпане - както си свикнал, с въжето.....

Ами предполагам че твоя Джаз даже и сега както е без турбо може да бие Трабант така че смятай че аз не съм ти конкуренция . Обещавам в най скоро време да си купя платформа че да не се налага да ползвам въже. До София как ще дойда не ме мисли гледай си нета там ти е силата .

ПП: Хайде пък утре пак ще разправяш че не си го писал ти това тука.

Кое е то това бе лигльо



Тема Re: Не разбирам бенови [re: jamie]  
Автор TURBOmaniak (streetracer)
Публикувано13.06.03 23:11



аз вися тука белким някой гларусче ме светне ;-)))
Ама не би дебиш, все на дебилни попадам (извинявай Тони).....


Що ми се извиняваш бре моето мнение за теб е още по зле споко

Как не бих хукнал на тъпанар като тебе да помагам ! Еле пък на такъв който само се дуе ! Карай си трошляка да правиш шоу на циганетата :-)))


Бухахаххахах щом взехме да използваме силни думички явно добре съм ти бръкнал в хейтърското дупенце лигьо. Немам желание и да ми помагаш такива като теб само пречат, аз и сам си се оправям не ме мисли . Поинтересувай се обаче къде се продават части за шестстепенна скоростна кутия на Опел. Колко пъти ще ти казвам че си тъп, ти така и не ме разбра



Пак ти казвам жив и здрав да си



Тема Бухахахахахнови [re: jamie]  
Автор TURBOmaniak (streetracer)
Публикувано13.06.03 23:31



Знам по-добре от тебе на какъв хал е Уно-то на Крематора щото уикендите ми е в ръцете тази кола.

Бухахаххахх ами не е чудно че човека не може да постигне все още каталожните данни на колата си. И според теб на какъв хал му е колата на човека

И последно, и теб те знам, и Тони. Вие че не ме познавате - не е мой проблем :-))) Решили варненци че са рейсъри - дошли да се цепят наизуст ! Хахахахаха ! Я погледнете малко извън вашето селце колко е голям светът.....


Знаеш го ти Тонито, ама само си чувал май, питай тези които наистина ме познават, такива като теб хейтърчета стават за смях като почнем да си говорим наяве. Рейсъри сме били и сме се цепили....тя твоята работа стана хем насран хем без гащи ходи, не разбра ли че се осра и в тази тема и ти обещавам че ще се осираш във всяка тема където пишем заедно . За нашето селце кво да кажа море, плаж, путки, цици, бира, коли ехееееееее нека ни е зле



Тема Re: Еха. FUN baby !нови [re: jamie]  
АвторUno TURBO Evolution (Нерегистриран)
Публикувано14.06.03 02:59



Еи каталогче, направо налапах сабите.

ШШШШ АЛООО, от къде ме познаваш бре гражданино бълващ комплекси???
От Варна сме келеши, затова като видим такива образи като теб от Сууу-фията ги правим смешни.

Кат не те кефи Варна за кво идваш лятото на море бре?
Ама ние балъците си имаме море, планина, здрави тръби с яки задници, streetracing, Rap, R&B club, disco club-ове, хотелчета, и още мноо други.

_________________________________________________________________

FUN:

''Сивика 160 коня няма да усети Уно-то. И си е нормално:-)''

В къв смисал няма да го усети бре ПРОФЕСОРЕ, или няма да го усети как ще излети напред..... Да бре нормално си е куците 160к.с на Сивика да са зад мизерните 118к.с на Уното.
ШШШШШШШШШШ кво играеш ти бре ГОСПОДИН ТЕОРИЯ, би му маиката пак нещо си сравнявал каталозите.....ТЕОРИТИК УМЕН
..

Ся скивам, че се ебаваш здраво с мен и Тони (и още мноо други хора), но нека ти ОБЯСНЯ че този Сивик е пълен СМЯХ ....
Виж какво ''бате'' такива спънати коня на ''Ви-тек'' Сивици ги гледам всеки ден, защото тук не са 5 коли в целия град а са ДОСТА повече.
Имам и Видео от Рали Албена 98 или 99г та точно там е този смешния Сивик които е с chip tuning = над 160к.с.

Баща ми му е правил огледа преди Ралито, поради простата пречина, че тои е в комисията на ралито (в закрития парк) от 92г.
Та доколкото помня, много смешна му се видя тази Хондичка, ама то и резултати си показаха каква му е силата на Сивика. СМЯХ.

Направо влез в http://www.streetracers.hit.bg , после влез в събития провери гонките от 2 Април 2002 (а и не само), и сам се увери колко силна е Хонда Сивик 1.6 16V.
P.s Нека допълня, че Хондата пада от ФОРД Фиеста 1.8 16V.

Нали щеше да ми доказваш, че 160к.с Сивика ще бие Уно ТУРБО, намери ли колата в която се крие ИСТИНАТА.... За мен СМЕХОРИЯТА!!
______________________________________________________
Some more FUN!!!

Човече явно пак си сравнявал инфо от нета, и разликата до 100km/h от 0.2 сек. в полза за Сивика те кара да пишеш МАЛОУМНИ, ДРАЗНЕЩИ мнения.!

Всяка кола се чупи бре, ти кво мислиш че Японските са мноо здрави ли?

''Знам по-добре от тебе на какъв хал е Уното на КРЕМАТОРА щото уикенда ми е в ръцете тази кола!''
Добре де ''БАТКА'', какъв е хала на колата на КРЕМАТОР. Аиде разкажи ни, щото в нащо село такова нещо Уно ТУРБО нямаме, МАИ! Бухахаха. >
Аз доколкото разбрах от пича колицата му има нужда от основен ремонт.
Пък дали колата е в тебе през weekend-a, ще разберем мноо скоро

П.с Ти нещо роднина ли си на КРЕМАТОР, че му караш колата.


МОМЧЕ ВЛЕЗ В ЧАС, ТОНИ ТЕ НАПРАВИ СМЕШЕН, ВЯРВАМ ТОВА ТИ Е ДОСТАТЪЧНО ВЕЧЕ!? Бухахаха.
Ако не е достатъчно, палиш към Варна и всичко ти се ОБЯСНЯВА на място.
Ама гледаи да не си отваряш мноо устицата, щото некои хора лапат здраво мечовете та тогава става кофти за Устатите ''ПУТКИ''!

И ЗАПОМНИ МЕЖДУ ТЕОРИЯ И ПРАКТИКА ИМА ОГРОМНА РАЗЛИКА!!!

Аиде с здраве, и дано се пооправиш!



Тема Re:Uno TURBO Evolutionнови [re: Uno TURBO Evolution]  
АвторUno TURBO Evolution (Нерегистриран)
Публикувано14.06.03 07:09



Преди няколко часа завъртях една шайба на баща ми, и спецялно го поразпитах за споменатата Хонда Сивик!!!

Митко: В ''ДИР'' форумите прочетох, че Хонда Сивик с Ви-тек мотор бягала много:))) - Правя се на луд!!!
Митко: Та сега се сещам за онази бегачка Сивика от Албена 98г. !
Слави: Кои Сивик бе?
Митко: Маи от Бургас беше, незнам!
Слави: Е какво за него!
Митко: Тои доколкото помня не бягаше много!
Слави: Нали ти показах в един БГ. саид, че Митко ''полицая'' бие Хондата, даже още няколко Лади го мачкат!
Митко: Е хубаво де, върви ли този Сивик.
Слави: Не бе Слаб е!
Митко: Добре де, колко слаб е този леген? :))) Пак задавам МАЛОУМНИ въпроси !!!
Слави: Много СЛАБ е.
Митко: Да бе и аз така помня, че Хондата беше зле, щом го бият Ладите!
Слави: Нали ти показах и касетата от Рали Албена 98, аве с тези ХОНДИЧКИ воабще не ма занимаваи!

Това беше разговорчето ми за Сивика!
Е баща ми ХОНДИ не харесва, но както казах това за Сивика е ФАКТ!

П.с Като го скивам, пак ще задам няколко малоумни въпроса за въпросната ПСЕВДО бегачка!

Очакваите инфо по-темата за Сивика!



Тема Re Абе !?!нови [re: Uno TURBO Evolution]  
АвторUno TURBO Evolution (Нерегистриран)
Публикувано14.06.03 08:20



Jamie знаел какъв е хала на Уното на КРЕМАТОР?
Митко обаче е на друго мнение!

________________________
Check it out!!!

Jamie написа!

Абе...
Автор:Jamie
Публикувано: 11.06.03
10:54

факт е че намягането в цилиндрите при измерване е доста по-голямо от числото обозначаващо компресията. Така че с теорията добре;-)
На практика 9-10 при мотор с компресия около 8 са си добре. (- Uno TURBO Evolution тук е изказването): НЕ РАЗБРАХ САМО КАКВА Е НУЖДАТА ОТ РЕМОНТ НА ТОВА УНО, ама неисе!

Нали мнооо чуваш петела бре, ццц!?

А така де, кво стана сега бре БАТКА?
Маи нещо пак те засрамихме, ааа?
Нали мноо знаеш хала & състоянието на Уното на КРЕМАТОР-а!
Мнооо чуваш петела бате, само дето леко се насираш.....

Вече взех да си мисля, че и некое твое аверче или аверка ти използват ник-а:), щом такива разлики в мненията ти се получават!?


Аиде с здраве!



Тема Ухаааааа!нови [re: Uno TURBO Evolution]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано14.06.03 10:00



Толкоз се отплесна че сам взе да си говориш май ? :-)))
Байно, утре Крематор като напише че си е продал Уно-то на части сигурно пак ще философстваш тука :-))) А то ще си е живо и здраво. Стой в кенефа Варна с "планините", "морето" и кафето фламбе и си събирай дъвки "Би-бит" !
А, може да разпитваш дедо си дето е в комисията на ФИА :-)))) Да ти разказва приказки ! Я се замисли защо на любимия ти сайт Стрийтрейсърс (с фрий домен , хостинг и смешни форуми хоствани другаде) са сложили коефициент 1.3 за ВТЕК системи - сигурно щото са МНОГО ЗЛЕ :-)))) Та приравнявате кола 1.6 на около 2.1 (на практика до 2.5).
Единия кур4о тръгнал да ме плаши с жена си, другия - с тате си. Аман от дрисльовци варненски незадоволени :-))))))))))

ПП: Каталози ползвам при ремонт-за да не се окажа в смешна ситуация като прочутите варненски майстори на стоенето в бокса (сещаш се кои визирам, нали?) :-))) А че се поебавам с вас двамата и с други хора - ми то си е от вас бе селяни с глави обелени :-)))
ППП: И на шоп не можеш ме обиди :-) Щото и шоп не съм Ха ДГД сега :-)))

UB40 !



Тема Бе оправен синови [re: TURBOmaniak]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано14.06.03 10:06



дума няма :-)))
То личи - и колата ти е в ред, па и да не е - нали имаш и друга по талон :-Р
Боже, колко мъка има на тоз свят боже :-))) Хахахахахахаа !
Абе Тони, кога ще ме запознаеш с жена си да ме повози на Астрата ? Тъкмо докато ти лежиш под "бегачката" си, а ?

UB40 !



Тема Пак силни приказки............нови [re: jamie]  
Автор TURBOmaniak (streetracer)
Публикувано14.06.03 11:05



Малииииииии малииииииииии казах ти аз наака се и сега искаш май всички да видят косматия ти лайнян задник затова го въртиш и мяташ лайна навсякъде . Спокойно бре посмяхме ти се така че стига вече . Колкото и да сереш вече просто от това по надолу нема къде да паднеш така че обърши си дупенцето и ходи при жена си поне една свирка да ти направи щото гледам май не ти пуска мноо мноо че се точиш на чужди жени. Бе ебльо си ти и в IRC ти го казах, такива като теб on-line ебачи ги има толкова мноо че чак ми е смешно като си помисля. Язък че си над 30 години а пишеш простотии за 15 годишно келеме. Ама кво ли ти се чудя ня акъла все пак темата за кво беше ние къде отидохме само и само Джейми да ни обясни какъв голем ебач бил. Само едно ще ти кажа гейче on-line не можеш ме обиди, ако дойда в София живот и здраве ми кажи квото имаш да ми казваш в лицето . До тогава си пиши тук лапешките си постчета пък аз ще ги чета и ще се смея .

ПП : Мноо поздрави на жена ти, макар че такъв слабоумник като теб не знам що за жена ще го вземе



Тема Ех, силни те !нови [re: TURBOmaniak]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано14.06.03 12:33



Чакам те на върба в петък да дойдеш в София бе Тони :-))))
Ама верно си купи колесар че иначе едва ли ще можеш да излезеш и от Варна :-)))))
ПП: Не мога да схвана що за мания е като настъпиш някое варненско лайно и то да реши да ти обяснява какво да говориш, къде да ходиш за свирки и т.н. :-)
Сигурно си е традиция по твоя край - като гледам двамата духачи дето се обаждате сте си от там - от варненските високи сини планини :-))))
ППП: Колесара можеш да го вземеш назаем от оня с Уно-то, той не може да няма :-)

UB40 !



Тема Немам думи....нови [re: jamie]  
Автор TURBOmaniak (streetracer)
Публикувано14.06.03 13:51



ПП: Не мога да схвана що за мания е като настъпиш някое варненско лайно и то да реши да ти обяснява какво да говориш, къде да ходиш за свирки и т.н. :-)

Има една приказка за такива като теб и тя е ТЪП АМА УПОРИТ . Пак ти казвам явно ти е кофти че жена ти те държи на сухо и гледаш да си избиеш яда във форумите и чата.......нема проблем ние сме тука и ще ти се радваме, дано скоро да се смили над теб милата ти женица и да ти пусне разбирам че не и е лесно но все пак ти е жена и дано се смили че така като гледам май вече си стигнал дъното .



Тема Re: Немам думи....нови [re: TURBOmaniak]  
АвторUno TURBO Evolution (Нерегистриран)
Публикувано14.06.03 18:39



Абе Джеими на хуя ми никатче поника да ти чета ПРОСТОТИИТЕ!
Ти Геицанчо си Хеитър номер 1!!!

В тази Суууфия путки няма ли бре? Или те на психопатчета като теб не пуската, а!
Нищо БАТКА, по Витошка доколкото помня има путки, можеш да си рентваш една та да кротнеш малко! Бухахаха.

Колисарче нямаме бре, нас направо със самолет ни взимат, нали за тва сме Варналии бре!

П.с Аиде чао, че много бъразам сега, като си доида ще продължим спора!
Огледаи каталозите през тва време, та поне да си малко компетентен.
А Дядо ми не е от ФИА! Бухахаха.

Тука е Fun! Даваи Джеими стана интересно. ПРОСТОТИИ, НО ЯКИ!



Тема Re: Ухаааааа!нови [re: jamie]  
АвторUno TURBO Evolution (Нерегистриран)
Публикувано14.06.03 23:20



''Толкоз се отплеснах че сам взе да си говориш маи? :-)))''

Юни, Юли, шш алоо пак играеш ''супер лото аз маи, мисля, че така стана''!?:-)))
П.С Говорих по телефона, и ако си в час ще разбереш!

''Байна утре КРЕМАТИЕР като си е продал Уно-то на части сигурно пак ще философстваш тука:-)))''

ПРОФЕСОРЕ знаеш ли колко ми пука, кои и как ще си продаде колата!?
Аз обаче не чувам петела, така че ти като по-компетентен по темата ''НА КАКЪВ ХАЛ Е КОЛАТА НА КРЕМАТОР-а'' ще ни обясниш какво е станало!

''И си събираи дъвки ''Би-бит'' !''
Аз за такива дъвки за пръв път чувам, ама аиде Геицанчо да ми обясниш що е тва дъвка ''Би-бит''!

''А може да разпиташ дедо си дето е в комисията на ФИА:-)))''

За ''ДЕДО'' ми ти обясних, че не в ФИА. Ама нали лаф требе да става, та за тва натегна за ФИА-та:-)))
П.с В нащо село не казваме дедо, а дядо!

В любимия ми саид, не са измислили класовете от гонките в Бургас!
И кои Сивик от гонките в Бургас е с ''ВИТЕК'' мотор 160к.с?
Да не е седана дето пада от Тоиoтa 1.6 16V, и прави 16.3-16.5 + сек. на 400м. ?

''Единия курчо тръгнал да ме плаши с жена си, другия - с тати си.''

Оффф никои не те плаши бре ГЕИЦАН, просто ти ДОКАЗВАМЕ колко си ПРОСТ!
Баси СМЕШНИКА УМЕН!

''ПП: Каталози ползвам при ремонт-за да не се окажа в смешна ситуация като прочутия варненски майстор на стоенето в бокса (сещаш се кои визирам нали?)''

Браво бе бате, ти и ремонт си можел да правиш!
Ами пич ти разбираш ли в колко смешна ситуация се намираш в момента!?
''Прочутия варненски маистор'' вече 100 пъти обясни, че не се слави, или прави на голям маистор!
Стоенето му в бокса както тои каза бе кратко, но проблема е бил в липсата на части за колицата му!
Сега само не се хващаи за ДТМ, щото това вече ти бе ОБЯСНЕНО!!!

''ППП: И на шоп не можеш ме обиди:-))) ''

Верно ли бре, ма аз знам бре БАТКА.
В къв смисал ''обиди'', да те засегне, или да те накара да мислиш от неговата гледна точка?!

П.С АКО СИ МИСЛИШ, ЧЕ СИ ЗАСЕГНАЛ ТОНИ С ПРОСТОТИИТЕ СИ ЗА ЖЕНА МУ, МОГА САМО ДА ПРЕДПОЛОЖА, ЧЕ СИ ГО РАЗСМЯЛ....
УМНИК ПЕРВЕРЗЕН!!! Бухаха...

П.С А ти можеш ли да ни убедиш, че грешим за нещо!?
Както гледам нямаш шанс!!!

''ППП: Колесар можеш да го вземеш назаем от оня Уно-то, тои не може да няма:-)''

Пич нали ти казах, че не ме познаваш....
Това твърдение: ''и теб те знам, и Тони го знам, е пълен СМЯХ!!!
Също изведнаж се оказа, че и с Тони не се познавате, и стана една ''манджа с грозде''!
Така че: Не говори все едно ме познаваш от 100 години!!!

Казах ти, грешиш за мноо неща, които се виждат в тази темичка.
И с тези си твърдения ТИ стана НЕУМОВЕРНО СМЕШЕН!!!

Спри да се излагаш бре, ние вече разбрахме, че си много ''УМЕН''!!!
По - смешен от това не моеж да станеш!!!!
ПРОБВАИ АКО ИСКАШ , ЛОШО НЯМА, ПЪК И ШОУ ТРЕБЕ ДА ИМА!!!

П.С ЗАЩО ПРОМЕНЯШ ТЕМАТА БРЕ, НАЛИ ЗНАЕШЕ ХАЛА НА КОЛАТА НА КРЕМАТОР-А ПО-ДОБРЕ ОТ НАС!?
Я НИ РАЗКАЖИ КАКВО ЗНАЕШ, НЕ СЕ СРАМУВАИ БРЕ БАТКА, НИЕ ТЕ РАЗБЕРАМЕ ПРАВИЛНО!

ПОНЕ ДА СЕ ПООСВЕТИМ МАЛКО, ПО-ТЕМАТА Uno TURBO, ЩОТО КАКТО КАЗАХ ТАКОВА НЕЩО В НАЩО СЕЛО НЯМА!!!
ПЪК АЗ ТОЧНО ТАКАВА КОЛИЦА ИСКАМ ДА СИ КУПЯ, АМА НЕ ЗНАМ НИЩО ЗА НЕЯ, И КАТ СЕ СЧУПИ КВО ША ПРАА!!!

Аиде с здраве!



Тема Re:нови [re: Uno TURBO Evolution]  
АвторUno TURBO Evolution (Нерегистриран)
Публикувано14.06.03 23:39



''Пича с Унотата...''
Аааа сега стоплих от къде ме познаваш!!!

Явно КРЕМАТОР ти е показал снимките с 2-та легена!!!
Ама БАТКА ти кво, да не би да помисли, че аз съм колата бре!

Или си скивал Uno-то дето е правено от MOSSER!
Защото на нея снимка има малка част от роднините ми!
ОБАЧЕ Е НАПЪЛНО НЕВЪЗМОЖНО ДА СИ МЕ СКИВАЛ НА СНИМКАТА, ЗАЩО АЗ СНИМАХ ТОГАВА!!!.

Така че пак си в ГОЛЯМА грешка!!!



Тема Re:нови [re: Uno TURBO Evolution]  
АвторUno TURBO Evolution (Нерегистриран)
Публикувано15.06.03 04:02



Jamie написа:

Щото и шоп съм Ха ДГД сега:-)))

Момче на Хуя ми нокатче поникна, от ПРОСТОТИЯТА ТИ!


''ТЕОРИЯ'' какво е това ДГД, някво вашо шопско съкращение или!

''ДГД = Да га дам, да га дъвчиш''
Това ли имаше в предвид СТАРА ТЪПНЯ ЗА ТЪПОЪГЪЛНИЦИ!

П.с Погледни в http://www.streetracers.hit.bg, ''събития'', реисинга от *3 ФЕВРУАРИ 2002*!!!
ТАМ СА БЪРЗИТЕ ХОНДИ, [05] CRX 1.6 16V & [04] CIVIC MUGEN + FORD Fiesta 1.8 16V, CRX Killer-a !



Тема Re:нови [re: Uno TURBO Evolution]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано15.06.03 21:42



STIGA STE SE KARALI
pak mi pushi kolata, daje sled dobawkata XADO...
no wyrwi chudesno!!!
wchera skysah MERCEDES E320 AWTOMATIK kombi:)))
230hp nemski konq vs 105hp italianski konq:)))



Тема Re:нови [re: KPEMATOP]  
АвторUno TURBO Evolution (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 01:32



Normalno e!!!
Ако помниш преди бях ти казал как МБ С320 230к.с пада от Уното на всяква дистанция!
И то пада съвсем убедително, от онова червеното Уно с рязаната броня + маска от S3!

Браво!!!

П.с: Верно ли този Джеими ти кара колицата през weekend-a ???
Щото ни разправя, че знаел хала на Уното ти!



Тема Re:нови [re: Uno TURBO Evolution]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано16.06.03 09:57



s toz JAMIE smenihme angrenajniq remuk:)))
i posle sum go wozil i znae kak wyrwi Unoto, i kak hyrka 3ta :)))
znae kolko e bilo prognilo i kak e opraweno:))
obshto zeto poznawa kolata;)))
btw, razbrymcha mi se lager na zadna glawina:(((



Тема Re:нови [re: KPEMATOP]  
АвторUno TURBO Evolution (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 10:19



''оbshto zeto poznawa kolata;)))''

Bravo na JAMIE!!!
Само дето колицата не е в неговите раце през weekend-a!
Джеими пак се ПРОВАЛИ, НЕ УСПЯ ДА НИ ИЗЛЪЖЕШ!!!



Тема Re:нови [re: Uno TURBO Evolution]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано16.06.03 10:45



poznawa q, shtoto dosta wreme sum wisel s nego da prawim tenekiite...
i remuka zaedno go smenihme!



Тема Айнови [re: Uno TURBO Evolution]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано16.06.03 16:37



да почерпите по случая :-)))
Я кажи за инжекционите и турботата на МК1 и МК2 Уно Турбото - какви са разликите ?

UB40 !



Тема Re: Айнови [re: jamie]  
АвторUno TURBO Evolution (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 03:19



''да почерпите по случая :-)))''

По кои случеи бре? :-)))

''Я кажи за инжекционите и турботата на МК1 и МК2 Уно Турботата - какви са разликите?''

Какво да ти кажем бре, ти нали знаеш всичко по-колата на КРЕМАТОР :-)))

П.С НАМЕРИ ЕДНО МК2 ТУРБО, И ТЪРСИ РАЗЛИКИТЕ :-)))



Тема Re: Айнови [re: Uno TURBO Evolution]  
АвторUno TURBO Evolution (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 09:41



P.s Има една червена книга за модела Uno, в тази книга има подробна информация за Uno TURBO mк1.
Доколкото помня за мотора на mк2 TURBO няма инфо!
Книгата не е при мен но мисля, че имам копирани листи с полезно инфо!

Разликата в турбините е, че при mк1 се слага Японската турбина IHI, а при mк2 турбото е Американско Garett.
Разлика в големината на турбините няма! И двете са Т2, но тази при mк2 няма баипас!

Инджекционите са ралични, системата при мк2 е по-добра от тази на mк1.
Uno TURBO Мк2 е с инджекция от Magnet Marelli изцяло, a mк1 е смесено Bosch & Magnet Marelli.
При Мк1 дюзите са от BOSCH & PC-тo което оправлява системата (инджекцията) е Magnet Marelli.

Цялата електроника при Uno T Mk2 & Punto GT e различна от тази на Мк1, точно заради това + по-големия обем на мотора вдигат мощноста от 105к.с > 118к.с > 133к.с & 136к.с



Тема Re: Айнови [re: Uno TURBO Evolution]  
АвторUno TURBO Evolution (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 10:21



Оффф, ПИША НЕСМИСЛИЦИ!

Значи цялата електроника на Мк2 е Mаgnet Marelli!
При Мк1 дюзите, инжекторите + PC-тo са BOSCH.
Запалването обаче е Италянско Magnet Marelli.

P.s Ако сериозно се нуждаеш от подробно инфо за инжекцията на Мк1, мога да напиша по-подробен пост.
Само требе да намеря инфото от ''червената книга'', което е набутано някъде в къщи!
Както казах има много полезна информация!

Ама първо требе да намеря сканираните листи!



Тема Наистина ме интересуват !нови [re: Uno TURBO Evolution]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано17.06.03 16:30



Крематора има един ХЕЙНС преведен (българското издание) за Уно 1-ва генерация - ще чета и там данните.

UB40 !



Тема Re: Наистина ме интересуват !нови [re: jamie]  
АвторUno TURBO Evolution (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 19:59



Ами и аз точно за тази книга говоря!!!
Червена преведена на български.
ИМА ПОДРОБНО ИНФО ЗА УНО МК1, за всичките ДВГ!



Тема Re: Наистина ме интересуват !нови [re: Uno TURBO Evolution]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано17.06.03 22:46



i za dwete generacii Uno ima informaciq
daje i za nowoto Turbo!!!1372cc deto e
microplexa, digiplexa si4ko se opiswa, sekfi karburatori, kak da si naprawish osnowen remont ima:)))
chudesna e knigata, to4no chervena e na HAYNES
ima i druga kniga za Uno chervena ama tam nqma turbo modelite



Тема Re: Наистина ме интересуват !нови [re: KPEMATOP]  
АвторUno TURBO Evolution (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 02:07



Ами в моята книга имаше инфо за ТУРБО моделите, та сигурно е от HAYNES!
Цената и беше 22лв., или нещо от сорта!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.