Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:02 30.04.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема пичове, HELP..  
Авторumc (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 11:34



имам фиат типо 1.6 моно мотора е 159А
преди няколко месеца в студа една сутрин се задави дзверски но не му обърнах внимание, реших че е от лош бензин.
от седмица в жегите ми се струва че загрява бързо и не движи както преди около 2-3000 км ( а и не беше чак толкова горещо тая седмица). пали от раз не се мъчи, работи идеално обаче понякога в движение като я изключа от скорост и моментално гасне.пали в движение от раз и пак така.случва се и при превключване на скоростите и ако и подам повечко гас ( натискам педала почти до половината ) се дави и захапва с такъв ряз че ще ми счупи врата все едно в някои моменти не и стига гориво.
сменил съм свещи кабели трите филтъра и маслото.компресията на всички цилиндри е ~12.5 .почистил съм всички (видими) клеми и проверих връзките.на 140хил. е ако тва е необходима инфо.
в тва състояние не мога да я закарам до сервиз тъй че pls HELP.



Тема Re: пичове, HELP..нови [re: umc]  
АвторNicky (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 19:45



Прегледай и замери ламбдасондата,това което описваш прилича на станала вече "бавна" както се изразяват майсторите сонда.Сигналите които подава за компютъра закъсняват и се получава гаснене,неравномерна работа при преходни регими на работа на мотора.Компютъра е направен така че когато получава изкривена информация от даден датчик той го приема по подразбиране.При теб сондата дава ту вярна ту грешна информация и се получава проблем.Мой познат с Типо 1.6 имаше подобен проблем + прекъсване на мотора в движение и след смяната на сондата всичко се оправи.Не съм сигурен дали е така при теб,но сигурно някой датчик се дъни.



Тема Re: пичове, HELP..нови [re: umc]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано04.06.03 09:43



resetni ECUto na kolata, kato otkachish klemite na akumulatora
moje otnqkade da sa se natrupali greshki!!!

[image][/image]http://marian.itp.bg/unotablo.gif[image][/image]

Редактирано от KPEMATOP на 04.06.03 09:48.



Тема Re: пичове, HELP..нови [re: KPEMATOP]  
Авторumc (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 09:21



тука вече тряа да питам кво пиете разкачих двете букси на сондата и колата не дава да и пипнеш гаста



Тема чакай сега...нови [re: umc]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано05.06.03 11:07



кво искаш да кажеш, че без ламбда сонда върви по-добре ли??? на бензин? ако е така - казвай, че и аз да си разкача мойта!

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"


Тема Re: да :)нови [re: SHERlFF]  
Авторumc (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 14:19



аз не я изкормих от тръбата а само разкачих двете букси които влизат в компютъра. някой някъде спомена че когато липсва датчик компютъра подава информация по подразбиране.значи сега харчи повече при всички положения обаче поне не гасне при смяна на режим.само чакам кинти и си купувам нова на момента но дотогава ще баца така и дано не бъгне нещо.



Тема Re: забраих ...нови [re: SHERlFF]  
Авторumc (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 14:22



на бензин е за последно ми даде 4,5 разход което ме хвърли в музиката и го правих два пъти за да се уверя че е истина.но и тва си има логично обяснение.сондичката ... накрая започна да ми гаси и мотора от бедно гориво... та за тва е било 4,5 ако греша поправяйте ме
не съм спец



Тема Оупън луупнови [re: umc]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано05.06.03 14:33



е било. Точно режима за ускорение и мощност. Странно защото при някои коли влиза в авариен режим - пак върви, гори като побъркана.

UB40 !



Тема Re: Оупън луупнови [re: jamie]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано05.06.03 15:00



отивам да си разкачам сондата, де да и намеря кабела обаче? и кол;ко ще ми харчи без нея? един приятел имаше БМВ 325 и без сондата му гореше 30 в града, но то нормално си му гореше 15
ако и не мен ми се удвои разхода... няма да е много добре!

"Защо си тъжен, човече? Нямаш ли приятели? - Имам... двама... Smith и Wesson!"


Тема Като си почнал,нови [re: SHERlFF]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано05.06.03 15:24



махай катализатора и въздушния филтър - слагай К&Н и бръмчи да се кефиш :-))

UB40 !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.