Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 02.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нивото на горивотонови  
Автор tsvet4O ()
Публикувано14.05.03 08:39



Както вече казах тук, не ми работи уреда за отчитане на нивото на горивото в резервоара - по-точно показва произволни неща. Интересува ме обаче лампата на резервата на същия датчик ли е, защото вчера ми отчиташе, че горивото е в двете деления, където е резервата, а лампата не светеше / виждал съм я да свети - работи/. Сега заредих догоре и се оказа, че резервоара е бил половината пълен. Та стигам до извода, че червената лампа за резервата е на друг датчик, който работи. А дали е така?!?

Съединението прави силата! Audi


Тема Re: Нивото на горивотонови [re: tsvet4O]  
АвторVTR (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 09:36



На лосчето на поплавъка в резервоара има две пластинки, едната за лампата когато се допре докрая, праща маса на крушката която е на плюс, а другата действа като реостст, тя се търка в резистор от стоманена намотка и променяйки съпротивленито също праща променлива маса към датчика, на който др. край е на плюс. Т.е това са наистина две различни вериги. Може да се оправи с леко огъване на пластинката към резистора.
Успех.



Тема Re: Нивото на горивотонови [re: VTR]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано14.05.03 09:58



МНОГО ти благодаря за отговора. Само не разбрах как да реша проблема...

Съединението прави силата! Audi


Тема Re: Нивото на горивотонови [re: tsvet4O]  
АвторVTR (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 10:49



Намерете на резервоара сондата/там където влиза бензинопровода и жиците 2 бр за 2та датчика/ Той се сваля с няколко гайки 4мм. Като се извади, на него се намират тези датчици и поплавака, обикновенно покрити с пластмасова кутйка. Лесно ще познаете този за нивото, по това че се допира в навита стоманена тел/резистор/. Трябва да се огъне пластинката която се търка в резистора, така, че допира да е малко по-силен.



Тема Re: Нивото на горивотонови [re: VTR]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано14.05.03 11:14



Имате голямо черпене от мен! Дано наистина там да е проблема. Тази операция трябва да я няправя на празен резервоар, нали?

Само забравих да те питам - да знаете колко литра е резервата на Темпра 1.9 TDS?
Съединението прави силата! Audi

Редактирано от tsvet4O на 14.05.03 11:26.



Тема Re: Нивото на горивотонови [re: tsvet4O]  
АвторVTR (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 11:33



Може и на пълен защото сондата е на горната страна на резервоара. Гледай само да не си на контакт. По-добре откачи акумолатора.



Тема Re: Нивото на горивотонови [re: VTR]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано14.05.03 11:40



Това значи ли, че до нея се достига откъм купето? Или трябва да я кача на канал и да я търся някъде отдолу? Ако е в купето, предполагам, че трябва да се свали задната седалка. Моля разясни ми малко как да я намеря тази сонда

Съединението прави силата! Audi


Тема Re: Нивото на горивотонови [re: tsvet4O]  
АвторVTR (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 11:48



За този модел не знам, но най-вероятно е под задната седалка, така е на пунтото, на ладите е в багажника отгоре от дясно на резервоара . . . но принципа на тези датчици е еднакъв. Може да има 3та жица която е масата.



Тема Re: Нивото на горивотонови [re: VTR]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано14.05.03 12:01



Проверих вече.. не е под седалките, а и неможах да го видя и в багажника. ОК, безкрайни благодарности! Ще намеря начин да го оправя! Поздрави!

Съединението прави силата! Audi


Тема Re: Нивото на горивотонови [re: tsvet4O]  
Автор koss (непознат)
Публикувано14.05.03 12:26



Na tipoto e в багажника от дясно, маха се една кръгла пастмасова тапа доста голяма , аз го смених този датчик, а и бензиновата помпа смених ... ей като ново ще стане това типо ей !!!

.
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.