Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:30 02.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Отново за ФИАТ 126рнови  
Авторemergency-destruct (Нерегистриран)
Публикувано21.04.03 18:12



Здравейте на всички фенове и участници!
Прочетох последните теми и мнения за ФИАТ 126.Изключително ми е приятно да видя, че има все още фенове на тези автомобили. Аз самият имам под ръка една такава колица, и мога да кажа, че шофирането й е истинско удоволствие Наистина, малкия ФИЧО впечатлява със компактността си, маневреността, както и с особеното излъчване, което има. Преди години поляците идваха на къмпинг в България с такива фиатчета, и мъкнеха дори каравани!
Целта на тази кола не е да се състезава, и не претендира за нищо повече, освен за едно мини-автомобилче, чието обслужване е изключително лесно, евтино - бих казал, и сравнително интересно. Бих направил асоциация - като детска играчка. Разбира се изказвам лично мнение, не претендирам за изчерпателност
Разбира се, като всяка кола и фиатчето се поврежда, но не съм съвсем съгласен с едно от мненията, че постоянно се правят ремонти - интензивността на ремонтите зависи от начина на шофиране - както е и при всяка друга кола:)Проблемът, с който един собственик и потенциален такъв на ФИАТ 126р е факта, че липсва литература за обслужването на тези автомобили. Ако има налице една книга с описани най-важните ремонти и настройки - както на двигателя, така и на ходовата част и т.н. ремонтът би бил наистина интересен и достъпен(при все, че имате условия за осъществяването му) Аз търсех литература в интернет, но попаднах предимно да полски сайтове, а си признавам най-безсрамно, че не го разбирам тоя език..Дори в тези сайтове не мога да намеря такава книга, която да става за даунлоад, или ако има някакви материали - те трябва да се закупят(като на всичкото отгоре пак са на полски). Нормално е, все пак поляците са я създали тази кола, но как не се сетиха да сложат нещо и на английски примерно, за по-неразбиращите . Ако някой има някаква литература за обслужване на двигателя и ходовата част по-специално, или знае къде могат да се намерят такива книжлета, бих бил много благодарен да даде някакво инфо! Би било интересно и да обменим различни идеи за подобрения или нововъведения - щото нали знаете, количката е много семпла и позволява на изобретателния български дух да се развихри с пълна сила

Бих помолил също така, най-любезно, нямам желание да се карам с никого или да убеждавам когото и да е в каквото и да е, нека хора, които нямат интерес към тази тема, нямат желание за дискусия, а само такова за дразнене и заяждане, да не се включват в този форум - няма смисъл, момчета
Надявам се да започнем една интересна дискусия за този позабравен ФИАТ!
Поздрави от Варна



Тема Re: Отново за ФИАТ 126рнови [re: emergency-destruct]  
АвторCremate (Нерегистриран)
Публикувано24.04.03 14:29



Mnoogo se radvam da "4uq" dobri dumi za lubimiqt mi avtomobil! I az imam udovolstvieto da pritejavam i urdavlqvam takuv sladur! Hi4 ne me radva tova oba4e, 4e ne moga da namerq literatura za neq v bibliotekite i knijarnicite, pone na angliiski, sled kato kolata vse o6te ne e sprqna ot proizvordstvo i se prodava v mnogo strani, no ne i v Bylgariq. Nie haresvame tankove i avtovlakove!
Iskam da te pitam zaslujava li si i az da porovq za literqtura v i-net ili da ne si gubq vremeto?



Тема Re: Отново за ФИАТ 126рнови [re: Cremate]  
Автор emergency-destruct (непознат )
Публикувано06.05.03 22:10



Ами, ако искаш, провери в нета, но да ти кажа, много оскъдна е литературата..Аз намерих една книга на български, преснех си я. Има по-важните неща, като настройки, центровки и прочие. Намерих я от един фен, направо по чудо!:-)
Между другото, искам да си взема още един фиат, колебая се - предложиха ми един застоял се за 230 лв, та много се изкушавам:-) Е, има ръждица, това-онова, ще има работа, няма как. Какво ще кажеш - струва ли си?



Тема Re: Отново за ФИАТ 126рнови [re: emergency-destruct]  
АвторCremate (Нерегистриран)
Публикувано07.05.03 23:48



Abe opitai se da nameri6 nqkoe v dvijenie za 300-400lv! 6tom i mi6kite sa go qli, 230 mi se struvat mnogo!
Az imam edna kniga ot poredicata "Az upravlqvam", no ne vyr6i mnogo rabota. Mislq, 4e 6te moga da namerq edna za remont na 126p, oba4e e na angliiski (ako ne i na polski)! Kak se kazva tazi, koqto ti si nameril?



Тема Re: Отново за ФИАТ 126рнови [re: emergency-destruct]  
АвторFuzz (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 18:33



Bratle az sushto sum manik na tema 126p i az sushto ot4aqno tursq kniga zashtoto iskam da mi napravq Fan SIte-4e ot mnogo maluk sum haresal tazi kola i do sega nemoga da se otkaja ot neq gadno mi kogato gledam kak nqkoi hora sa gi izostavili taka bez da gi e grija kakvo izhvurlqt no nqmam pari da kupq vsi4ki!!! I LOVE THIS CAR



Тема Re: Отново за ФИАТ 126р [re: Cremate]  
Автор emergency-destruct (непознат )
Публикувано13.05.03 20:36



Zdrasti, kolega!
Znachi, moqta kniga e sushtata, kakvato ti imash Prav si che nqma mnogo sushtestveni neshta, no osnovni tochki ima. Razbira se, vsqka literatura e dobre doshla, taka che ako naistina popadnesh na takava kniga za Fiat 126p - dori da e na angliiski, shte q opravim lesno. Az tezi dni pravih remont na fiata na sestra mi - otkachashe se klapana na edinia cilindur, okaza se, che gnezdoto na klapana e povredeno, t.e. razhlabeno - to predstavlqva edna kato 4ashka - sigurno znaesh, koqto se nabiva zdravo v aluminievia korpus. Ne mojah da namerq iz varnenskite magazini nova glava, zatova hodih da mi q kernovat - gnezdoto na klapana, no mnogo vqra nqmam na takiva "nabivaniq".. Imash li ideq kolko moje da varvi edna nova glava? Che tuk ne se predlaga...
A kolkoto do pokupkata - tiq dni zapochvam usileno tursene, na men mi se shte da si vzema ot po-novia model fiat - sas golqmoto armaturno tablo, i koito se palqt ot klucha, a ne s lostcheto No dali shte namerq takvozi chudo - samo moga da se nadiavam!



Тема Re: Отново за ФИАТ 126рнови [re: Fuzz]  
Автор emergency-destruct (непознат )
Публикувано13.05.03 21:04



Samo taka! Vij samo kolko malko sme - trqbva da se poddurjame fenovete na tazi miniaturna kolichka! Zashtoto 126p moje da ne e posledna duma na tehnikata, no vpechatliava s ikonomichnost, miniaturnost i lekota na obslujvaneto - kakto otbelqzah veche. Trabva da ima fenove



Тема Re: Отново за ФИАТ 126рнови [re: emergency-destruct]  
АвторCremate (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 13:42



Здрасти!
Ами трябва да говоря с майстора, който ми оправя колата за тази книга, но сега май не е в България! Мога да го питам и за главата или да отида до един магазин, където получават части директно от Полша, но става въпрос за Бургас. Аз съм от там. Във Варна не знам къде какво има.
Сигурен ли си, че тези с голямото табло се палят от ключа? Аз гледах един 126р-Maluch (най-новия модел, който сега се произвежда) пак е с 2 лоста! Ей на него съм хвълил око Влюбен съм в тази колаааааа!



Тема Re: Отново за ФИАТ 126рнови [re: emergency-destruct]  
АвторVTR (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 15:31



Колега, незнам за литература, но понеже помагах на една комшйка мога да ви дам няколко съвета от опит:
1. Покрйте с наелон или нещо друго кутията с бушоните защото от влагата всичко серазпада.
2. Сипете горяно масло във вратите, праговете, веждите и където ви попадне, много гният горките.
3. Ако двигателя Ви започне да пука не от ауспуха, а от едни пробити болтове на главата - отишлае алуминиевата гарнитура на главата.
4. Ако започне трудно да включва скоростите - отишли са тампоните на скоросната кутия от което се измества на страни и хлопа двигателя..
5. За проблема със слабите жила на стартера и смукача, стават и по дебели стоманени телове дори и без кожух за стартера.
6. Ключа за къси дълги който изгаря бързо, може да го дублирате с ЦК ключе или такъв за Гаска на пода.
7. По често сменяйте иглата на поплавъка в карбуратора, защото тези двигатели не са балансирани и от вибрациите се разбиват.
8. Смазвайте шлиците на полуоските от към колелата, иначе се разбиват и превъртат.
9. Почиствайте центробегния маслен филтър който се намира в долната ремъчна шайба.
Друго... не мога да си спомня освен, че центровката на клапаните и запалването е много удобна без никакви стендове.



Тема Re: Отново за ФИАТ 126рнови [re: emergency-destruct]  
АвторFiat126p (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 17:19



Koli4kite sa super nqma spor ama ako samo kara6, ne i da pravi6 nqkav remont, kazvam go ot li4en opit, imam FI4o ot dosta otdavna.
Dokato vati nqma gre6ka ama kato se nalaga nqkoi remont stava6 kriv napravo, osobenno spira4ki skorostna, prednica i razni podobni.
Minalata sedmica hodih na edin serviz za da gresiram 6arnirnite boltove sled zimata nali uj bilo hubavo taka profilakti4no i ne6to malko trudno se varte6e volana i vikam si az dai da go opravim otivam na maistor onq kato vidq se opla6i vika mom4e kak kara6 pa to kvo se okaza 6enkela kliqsal, pak ot dupkite pak i ot vremeto gumeno metalniq tampon na nosa4a zdal bagaja i neostanala nikakva guma na nego i si vikam az to drebna rabota 6te smenq i 6arnira i dvata tampona, ama kato se hvanah to vsi4ko kliqsalo nqma izvajdane parvo 6tangite ne iskat da izlqzat golqm boi padna a puk za tiq tamponiq nqma da prikazvam nqmat izbivane - nakraq go srqzahme i izleze do tuk dobre ama kato trqbva6e da izvadim i 6atnira nqma mardane boi boi i pak boi i ne 6te i ne6te neznam kak trqbva da se izbie sega ot 2 sedmici tarseq presa ama kakvato e mizerna taq darjava vsi4ko razgrabeno i nqma ...
i taka sega sam s krakomobila pak FI4O si stoi krotko v garaja s vdignata prednica
mnogo gadno napravo mi idva da go slago taka kakto si e

Ako nqkoi moje da dade nqkoi savet 6te sum mu mnogo blagodaren
Ina4e nikoga ne me ostavqlo na patq e sq zaradi benzin da ama to si e moi problema.
Nqmam tarpenie da go podkaram pak




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.