Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:33 28.04.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема golqm problem s monoinjekconaнови  
АвторNicky (Нерегистриран)
Публикувано28.04.03 19:56



Imam FIAT Tempra SW 1.6i.e. cat,demontiral sam katalizatora i do predi edna sedmica bqh mnogo dovolen,sega prez parvite 7-10km dvigatelqt raboti perfektno v celiq oboroten diapazon, sled tova do 3000 /min raboti dobre,pri nadvishavane na tezi oboroti dvigatelq spira rabota dokato oborotite ne padnat do 1500 - 2000/min i otnovo se forsira do 3000-3500/min i otnovo sriv .Pravi go kakto na mqsto taka i v dvijenie.Kade spored vas e problema i dajte savet.



Тема Re: golqm problem s monoinjekconaнови [re: Nicky]  
Автор hf hpe (italian car fan)
Публикувано28.04.03 20:55



Най-вероятно са ти заминали пистите на датчика който измерва ъгъла на отваряне на дроселовата клапа.
Измерва се с мултицет, но незнам какви триабва да са стойностите.
Препоръчвам ти да отидеш във ВАНТОТРЕЙД диагностиката струва около 22 лв.

Ако решиш мога да ти предложа втора употреба

Редактирано от hf hpe на 28.04.03 21:03.



Тема Re: golqm problem s monoinjekconaнови [re: hf hpe]  
АвторNicky (Нерегистриран)
Публикувано28.04.03 21:37



Spored men ako bqha zminali pistite na platkata na droselovata klapa dvigatelq nqmashe da promenq haraktera si prez parvite 10min i sled tova,az imam samnenie za prosluvutata lambdasonda.Blagodarq ti za mnenieto!
Imam edno samnenie che predi 5-6dena mi izmiha motora za pregled i sled tova dosta trudno zapali da ne bi neshto da e ot tova?



Тема Re: golqm problem s monoinjekconaнови [re: Nicky]  
Автор hf hpe (italian car fan)
Публикувано28.04.03 23:25



Извинявай не забелиазан че го прави и на свободен ход

тогава най-вероятно ти се е развалил актуатора (или моторче за празен ход)
най-добре за проба го махни да видиш какво ще стане



Тема Re: golqm problem s monoinjekconaнови [re: hf hpe]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 02:01



Каква е офертата ти за втора употреба платка, защото проявявам искрен интерес.



Тема Re: golqm problem s monoinjekconaнови [re: Observer]  
Автор hf hpe (italian car fan)
Публикувано29.04.03 18:53



100 лв като ти давам и цялата основа
не само платката а и плазгачите



Тема Re: golqm problem s monoinjekconaнови [re: hf hpe]  
АвторNicky (Нерегистриран)
Публикувано01.05.03 17:27



Успях да открия и отстраня повредата.След посещение на двама "експерти" по инжекционите и се сблъсках тяхната тъпотия и уникална липса на знания и двамата констатираха,че проблема и в платката-потенциметър на дроселовата клапа и веднага ми предложиха втора употреба на цена 120-140лв.Послушах твоя съвет и примерих платката с мултицет и след малко смятане и справки с литература се оказа,че точно тази платка е в отлично състояние.Тя представлява два потенциометъра единия намаляващ а другия растящ с обща ос и графиката не е линейна на 2 и 4 извод.Внимателно огледах всичко и забелязах,че маркуча за вакум към датчика на стената между двигателя и купето от двигателя се е деформирал и след неговата смяна всичко заспа.Прост при по продължителна работа на двигателя той се е нагрявал и омеквал и при по-високи обороти се е смачквал и е прекъсвал вакума и от там иподаването на вярна информация към компютъра.



Тема Re: golqm problem s monoinjekconaнови [re: hf hpe]  
Авторasrail (Нерегистриран)
Публикувано05.05.03 00:00



abe vii ludi li ste za edna kirliva platka sto leva? vutre nqma nishto drugo osven edni grafitni pate4ki koito osven tova lesno se vuzstanovqvat.



Тема Re: golqm problem s monoinjekconaнови [re: asrail]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано05.05.03 06:29



Именно затова си и замълчах в отговор на офертата по-горе, защото за 120 ми предлагат целия метален корпус, плюс инжекциона, плюс моторчето, разбира се втора употреба. Звучи по-иначе, нали?



Тема Re: golqm problem s monoinjekcona [re: Nicky]  
АвторNicky (Нерегистриран)
Публикувано06.05.03 12:43



Sled kato smenih marku4a za wakuma kolata rabote6e dobre samo 2-3dena,sled tova zapo4na da pravi sa6tia problem.Zaredih na druga benzinostanciq i kolata trygna normalno.Moqt wapros kam ekspertite ot foruma i naj-ve4e kam asrail vazmogno li e dat4ika za opredelqne na agala na predvarenie na zapalvaneto po granica na detonaciq pri kalpaviq benzin da dava gre6na informaciq na kompyutara i toj za da predpazi dvigatelq go izklyu4va?Pri povi6avane na temperaturata denotacionnata ustoj4ivost na benzina namalqva.Asrail pisah ti edin E-mail na adres koito namerih v foruma ne znam dali si go polu4il,za6toto gelaq da polu4a shemata na injekciona.Moqt E-mail e toteff@abv.bg.Predvaritelno ti blagodarq!Interesno mi stana sa6to tvoqt uspeh da namali6 razhoda na gradsko na 8l/100km.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.