Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:27 28.04.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Turbo dupka???нови  
Автор Kuku ()
Публикувано04.04.03 16:52



Shto e to "Turbo dupka" i ima li to pochva u nas???
Daje ne znam, dali se naricha tochno taka!!!

Ako mojeh i da karam, shteshe da e dobre!


Тема Re: Turbo dupka???нови [re: Kuku]  
Автор sentinell (amantes amentes)
Публикувано04.04.03 20:21



Ако имаш предвид "турбо лаг"-той има доста голяма почва у нас.Освен ако колата ти не е TWIN TURBO,което е слабо вероятно.

FITNESS COMPETITOR


Тема Ne!нови [re: sentinell]  
Автор Kuku ()
Публикувано05.04.03 16:18



Govoreh za "Tirbo dupka", zashtoto taka sum go chuval, ne znam da li se naricha taka!!!


No veche razbrah, ot edin priatel s Renault 5GT-Turbo!!!
Stava vapros za vremeto(niskite oboroti) predi da se vkluchi turboto!
Togava kolata ne varvi s pulnata si moshtnost i e v "Dupka" - "Turbo dupka"!!!

Az si misleh, che e neshto svurzano s djadji, okolo tuboto, koito ,moje bi spuvat kolata!!!

Ako mojeh i da karam, shteshe da e dobre!


Тема Re: Ne!нови [re: Kuku]  
Авторбaчo (Нерегистриран)
Публикувано05.04.03 20:22



туй турбо дупката ша знайш наистина съществува и от време на време съэдава проблеми особено ако се дърпаш с някой равностоен атмосверен мотор. Точно в момента на смяна на предавка оня дърпа напред.Това нещо е избегнато при новия Сааб 9-3(просто върви при всякакви обороти)но от това се губи удоволствието от турбото.А най доброто решение за избягване на т.нар.турбо дупка е системата антилаг използвана въвWRC.Това е сис-ма която впръсква допълнително гориво изгарящо в изпускателния колектор така се поддържа постоянно оптимално налягане на турбото.Пример за работещ антилаг е звука който издават автомобилите на Царски при отнемане на газта без значение Интегралето или Форда ,ужасни но кефещи гърмежи



Тема Re: Ne!нови [re: Kuku]  
Авторw1zz4rd (Нерегистриран)
Публикувано06.04.03 11:13



amm mejdo drugoto to turboto si e postoqno fklu4eno .. kolkoto i da sa niski oborotite to si e vklu4eno ..



Тема Ti lud li si???нови [re: w1zz4rd]  
Автор Kuku ()
Публикувано07.04.03 08:52



Na koi serien avtomobil, turboto mu e vklucheno postoianno???

Ako mojeh i da karam, shteshe da e dobre!


Тема Re: Ti lud li si???нови [re: Kuku]  
Автор DEDO DEDO (непознат )
Публикувано07.04.03 14:03



na vseki be razbira4ev



Тема Dobre!нови [re: DEDO DEDO]  
Автор Kuku ()
Публикувано07.04.03 14:19



Togava, kakvo se vkluchva pri 1600 oborota???
I ako e vklucheno postoianno i raboti postoianno, zashto se obrazuva turbo dupka???

Ako mojeh i da karam, shteshe da e dobre!


Тема Ne e nujno da budesh grub! [re: DEDO DEDO]  
Автор Kuku ()
Публикувано07.04.03 14:23



Selianin!

Ako mojeh i da karam, shteshe da e dobre!


Тема Re: Ne e nujno da budesh grub!нови [re: Kuku]  
АвторUno TURBO evolution (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 03:36



Тоя тъп ли е или да...............Турбото се включва след 1800об/мин........това че турбото непрекъснато е включено са пълни простотии........чак ми става смешно като го чета тва нещо......и също това за атмосверния (''равностоен'' )мотор че ти дърпал като превключваш скоростите е грешно(единствено може да върви до теб преди да се включи ТУРБОТО, след това е чао).........зависи колко расова ти е ТУРБО колицата...............ся ако се гониш с 2 пъти по-мощен атмосверен мотор сигурно така стоят нещата..........НО НЕ СЪВСЕМ..........




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.