Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 21.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ne zagriava Unoto???  
АвторCristo (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 13:49



Ei kolegi, ia mi kajete k'vo da pravia... Imam Uno 45, 903 cm3, i poneje mi harcheshe maslo i pusheshe otgore i otzad, reshih s edin priatel da mu pravim remont na glava. Smenihme vsichki garnituri, shlaifahme klapani i glava, smenihme gumichki i poneje cilindrite si biaha dobre (62mm ili neshto takova) smenihme samo segmenti. Ottogava spria da pushi otzad, no zapochna oshte poveche da pushi otgore i da poharchva maslo okolo 250gr/1000km. Osven tova mi gubi antifriz, bez da teche, i se poiavi edna liga na kapachkata na kapaka na klapanite. Za kapak na vsichko i smenih termostata i pak mi zagriava do 70gr vmesto do 90. Kakvo da pravia? Molia kajete!!! Samo ne mi kazvaite da ia podaria na niakoi, koito mrazia, che niamam drugo vozilo...
Merci!



Тема Re: Ne zagriava Unoto???нови [re: Cristo]  
Авторasrail (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 15:57



ami predi da go napravish tozi "remont" da beshe pital nqkoi koito znae kak stava be 4ovek. sega e mnogo kusno.po vsi4ko li4i 4e garniturata na glavata pak e izduxana ,zatova ti gubi i antifriz.moje dori da smesva s masloto i ot tova e ligata po kapa4kata .tolkova e trudno da se smesi vodata s masloto ,4e ne znam kak moje tolkova nekadurno da q slojite taq garnitura .masloto se ka4va v glavata po edin edinstven kanal koito na tova otgore ima otdelna diftunga.i glavata ako vie sami ste si q turkali napravo umrqla rabota.spasenito- nova garnitura,glavata na frezist da q izravni otnovo,i ima neshto po segmentite deto ne e v red za da duxa otgore i da pushi ,taka 4e seti se kakvo ste pravili.



Тема Re: Ne zagriava Unoto???нови [re: asrail]  
Автор dedligan ()
Публикувано19.02.03 21:36



Като запалиш колата отвори внимателно капачката на компенсационното казанче ако водото бълбука значи ти е избила ганнитурата. Останалото като инструкциите по горе!


Смъртта ще дойде с мен!

Редактирано от dedligan на 19.02.03 21:36.



Тема Re: Ne zagriava Unoto???нови [re: dedligan]  
АвторCristo (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 10:10



Abe, tozi s kogoto pravihme remonta si e montior, glavata si e shlaifana na freza, ne sum si q shlaifal s shkurka na ruka, za segmentite neznam, zashtoto montiora gi slaga, toi tvurdi che tam vsichko e ok. Edinstvenoto koeto se seshtam e, che kato che li mi lipsvashe edna vtulchica mejdu glavata i bloka. Toi kaza "che to si e taka", ama ot drugara strana si imashe vtulka, a tuk beshe prazno. Moje pri predishen remont da sa q izgubili, neznam. Ako niakoi ima kniga za Uno, molija kajete kolko sa tia vtulki (1 ili 2) i dali moje tova da mi e problema, merci!
A i kolko triabva da se stiagat tia boltove? Dva ot moite se skusaha na 6, kupih novi i te sushto trugnaha da se kusat na 6. Zatova montiora gi ostavi taka. Sled tova gi pritqgahme 2 puti, no otnovo na 6. Tova taka li trqbwa da e pri Unoto ili ne?
10x!



Тема Re: Ne zagriava Unoto???нови [re: Cristo]  
Автор DAMON (ралиджия)
Публикувано20.02.03 22:12



Аз имам книга. Говориш за втулки между блока и главата нали? Ще погледна...



Тема Re: Ne zagriava Unoto???нови [re: DAMON]  
Авторasrail (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 23:29



zatqganeto na boltovete na glavata se pravi na kg i posle na gradusi spored instrukciqta na garniturata.no edno staro montiorsko pravilo glasi: kolkoto e debel bolta na tolkova kg. stqgash .napr. ako e 10 mm -10kg. ako si gi skusal na 6kg zna4i sigura sa ti nabutali mente .tiq boltove se smenqt pri vsqko otvarqne na glavata,no nikoi ne go spazva. na 6 kg e absurd da uplatni tazi garnitura ,garantirano shte puska. tova e malko.pri zavodsko izpulnenie moje i da stane .tam se zatvarq pri idealni usloviq. trqbva da q stqgash pone na 8-9kg .tiq boltove sa ot specialen material za da poemat temperaturnite razliki ot zagrqvaneto na glavata i bloka.pri stqganeto bolta se oduljava[raztqga ]se i zatova ne se slaga vtori put.



Тема Re: Ne zagriava Unoto???нови [re: asrail]  
АвторCristo (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 16:08



10x na vsichki, maj shte triabva pak da go razglabiam toz dvigatel:(((



Тема Re: Ne zagriava Unoto???нови [re: DAMON]  
Автор georgiaz (непознат)
Публикувано27.02.03 18:13



ако има дани и за 1000 fire вий моля те дали и те имат фтулки штото маи имам същия проблем



Тема Re: Ne zagriava Unoto???нови [re: georgiaz]  
АвторTisho (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 22:32



Vij sq 4ove4e te vsi4ki uno-ta imat takiva vtulki mejdu glavata i bloka i te sa to4no tam kudeto minavat boltovete samo v krai6tata na glavata.Ako gi nqma budi siguren 4e ni6to nqma da stane te slujat da povedat garniturata to4no na mqstoto si,ako moje6 da si namesti6 garniturata bez tqh problem nqma6.Az su6to imam uno fire 1108 sm i sam si go pravq i znam ot li4en opit,moeto ima samo 2 vtulki na krust sa,a tozi deto govore6e 4e imalo vtulka na kanala kudeto masloto minava ot bloka v glavata stava duma za(fire) ima mnogo zdrave ot armenskiq pop.Ako ima6 ne6to drugo da me pita6 ili koito i da e da pita za UNO stava duma.T_I_S_H_O@ABV.BG



Тема Re: tishoнови [re: Tisho]  
Авторasrail (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 13:47



ne sum kazal 4e ima vtulka na kanala za masloto a garniturka ili ili nqkakvo malko uplutnenie.... taka 4e za da smesva maslo s voda predstavi si kakuv luft trqbva da ima za da se polu4i takova neshto....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.