Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:31 18.04.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Парното на Croma2.5TDSнови  
АвторДoнrи (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 09:23



Имам такова питане - някой ако може да даде акъл за парното. Не че го няма, но просто е слабо.
Смених 3 термостата, но не е там причината, даже и при 90 градуса пак ми се струва не достатъчно топло. Освен пък да е задръстено радиаторчето. А може пък да не е обезвъздушено добре, мъчих го много пъти. Ако някой знае точен начин за обезвъздушаване, моля да сподели.
А ако някой знае как да демонтирам таблото(цялото) ще го черпя.
Освен това някой може ли да ми каже колко бързо му загрява колата(ама за такъв двигател питам - 2.5 турбодизел).
Същото се отнася и за Крома със същия двигател.



Тема Re: Парното на Croma2.5TDS [re: Дoнrи]  
Авторasrail (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 21:29



kolega ,dizela po princip dori i da ne e turbo zagrqva za otricatelno vreme. imam nabludenie v/u drugi marki avtomobili taka 4e tova za koeto govorish e defekt koito se poqvqva spored men pri smqna na garnitura na cilindrovata glava ili smqna na vodna pompa.sushtia problem -slabo parno ne moja da bude otstranen pri VW2 1.6 benzin vupreki vsi4kite tia proceduri koito izbroqvash,vkl. svalqna na dvata radiatora i na parnoto i golemiq na dvig. i promivane .taka 4e za sujalenie tova e polojenieto



Тема Re: Парното на Croma2.5TDSнови [re: Дoнrи]  
АвторMisho (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 19:57



Имам Argenta 2,5 TD. Мотора е същият, за парното не съм сигурен. Проблема с парното се решава по следния начин: промивка на радиаторчето на парното; почистване на всички въздуховоди, жалузи и пр., проверка на нормалното отваряне на клапите, зарлеждане на системата с антифриз и обезвъздушаване - отворено кранче на парното, свалена капачка на разширителя, отвита пробка на радиатора при работещ двигател. Иначе този мотор по принцип загрява по-бавно, дори с оригинален термостат - вдига над 75 градуса за около 4 минути градско или 2-3 км. А за сваляне на таблото не си и помисляй - цялото парно излиза много лесно и без такава операция!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.