Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:55 16.04.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Температурен сензор  
Автор Slartibartfast (непознат )
Публикувано31.01.03 11:02



Температурният ми сензор е за смяна (правиха ми диагностика), обаче не мога да намеря никъде такъв. Това е датчик за температурата на водата и от него зависи паленето на студено(а може би и други работи) - а това наистина ми е трудно. Масово има някакви, които са с по-малка резба. На моето Типо 1.4 сензора е Бош и е с по голяма резба. Караха ме да ходя на стругар да ми направи втулки ама не ги обичам тези работи..
Някои знае ли къде мога да намеря такъв сензор?
В АлександърАуто и Италсервиз магазините няма
Ако някой знае телефона на магазина на ул Стамболийски или на графа и канала моля да ги напише за да проверя преди да се разкарам до там!!
Благодаря предварително!



Тема Re: Температурен сензорнови [re: Slartibartfast]  
АвторД (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 13:56



Телефонът на магазина на Графа, т.е. "Тодоров и КО) е: 980 1891. Надявам се, че не бъркам. Те имат пще два магазина - на "Сливница" между Раковски и Лъвов мост и някъде на Симеон е третия.
За каква кола става дума?



Тема Re: Температурен сензорнови [re: Д]  
Авторslartibartfast (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 14:03



Става дума за Fiat Tipo '91 1.4 i.e. Cat SX



Тема Re: Температурен сензорнови [re: slartibartfast]  
АвторДoнrи (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 16:32



Виж сега, аз имах Типо 1.4 моноинжекцион('89г.) и ми се откъсна точно някакъв такъв датчик, намираше се на смукателния колектор. Интересното беше, че на Типото на мой приятел('90г.) този същия датчик го нямаше фабрично. А го нямаха и на Графа. Аз обаче си палех, то до него имаше още един датчик, който си го имаше и на по-новото Типо. То, от друга страна аз карах почти само на газ, но ако искаш да ти е наред всичко не е лошо да провериш и на други места.



Тема Re: Температурен сензорнови [re: Дoнrи]  
Автор Slartibartfast (непознат )
Публикувано31.01.03 17:32



Начи да уточня че става въпрос за датчика за температурата на водата. тои не е на всмукателния колектор а на двигателя..
В един магазин казаха че ще имат такъв във вторник, така че чакам с нетърпение



Тема Re: Температурен сензорнови [re: Slartibartfast]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано01.02.03 01:17



Това би трябвало да е датчика на пусковата дюза. В зависимост от температурата на двигателя определя дали да пръска тая дюза преди да запалиш мотора. Затова имаш проблеми със студеното палене. Тоя датчик всъщност представлява прагов датчик включено - изключено. Отделно от това имаш още един датчик който следи финно температурата.



Тема Re: Температурен сензорнови [re: DAMON]  
АвторSlartibartfast (Нерегистриран)
Публикувано03.02.03 13:26



Демек Он/Офф , а? Само дето не разбирам защо му е необходим прагов след като има такъв които да следи финно температурата?!



Тема Re: Температурен сензорнови [re: Slartibartfast]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано03.02.03 23:26



Така са го направили! Знам ли...



Тема Re: Температурен сензорнови [re: Slartibartfast]  
Авторmitakata (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 08:42



Значи ако мотора ти е като моя, трябва да имаш 3 темп. датчика:
един на блока по средата м/у 2 и 3 свещ - той е само за индикацията на таблото
един на всмукателните тръби, марка бош, той е за инжекциона и от него зависи паленето на студено
още един на всмукателните тръби до бошовия, той е за ел. нагревател на тръбите, он/офф и може и без него



Тема Re: Температурен сензорнови [re: mitakata]  
АвторSlartibartfast (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 12:05



Двигателя е 160.А1.046.. и май нямам подгряване на всмукателния колектор..




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.