Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:23 28.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Kajete za dizela na Marea?нови  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано06.12.02 21:51



Prodavat mi izogdno (mislya) Fiat Marea mart 2001, dizel JTD 1.9 konya.
Kajete neshto za tazi kola, shtoto vsichkite mi poznati kato im kaja che sym se zasilil da si kupuvam Fiat pa makar i na 1 godina se mrushtyat i se opitvat da me otkajat. Ama kato gi pitam shto, i te ne znayat, samo vikat "...abe Fiat, mani tova :(("
Kajete neshto dobro za tozi Fiat....



Тема Re: Kajete za dizela na Marea? [re: az]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано06.12.02 21:54



Tazi Marea e 110 konya
Sega se setih che onya den se vozih s edon taxi Skoda Octavia dizel, ama 90 konya dvigatelya i se razgovorihme, az mu vikam che mi predlagat izgodno Marea dizel na 1 godina, a toy mi vika "ti si lud, po dobre za sushtite pari da sym vzel neka Octavia pak dizel i pak kombi, prodavat ya vurnata ot lizing na kym 100 000 km" az mu vikam ama Mareata e na 20000 km a toy mi vika "abe Fiat :(((", Skoda bilo po dobre. Ne moga da razbera zashto e tolkova losho mnenieto za Fiat v Bulgaria ????



Тема Re: Kajete za dizela na Marea?нови [re: az]  
Авторanyone (Нерегистриран)
Публикувано06.12.02 22:38



pravi sa horata, ne si li chuval prikazlata "ne kupuvai FIAT che cial jivot shte te e yad"



Тема Re: Kajete za dizela na Marea?нови [re: az]  
Авторtoshko (Нерегистриран)
Публикувано07.12.02 09:17



Shtot sichki tija deto se oplakvat ot fiat ili nikoga ne sa karali fiat ili sa karali polsko fiatche ili model ot 65 godina. az imam fiat brava - 1,6 16v - i sym strashno dovolen. da ne govorim che tazi marea e jtd - novo pokolenie dizelovi motorcheta - moshtni s nisyk razhod - az lichno bih predpochel brava 1,9jtd ili bravo takova - prosto dizaina im mi haresva poveche - no spored men ako si kupish fiat na 1 godin shte si super dovolen - njama da imash nikvi problemi po nego - osven ako ne e s njakyv defekt:) To zavisi i ot cenata vse pak de...



Тема Re: Kajete za dizela na Marea?нови [re: toshko]  
АвторMmm (Нерегистриран)
Публикувано07.12.02 10:52



Ne se podlygvai ot tezi nekompetentni mneniq koito sa ti dali horata s koito si govoril. Marea e mnogo dobra kola i sym siguren 4e nqma da syjelqvash ako q kupi6! i prikazkata e 'ne kupiSH li Fiat - cql jivot 6te te e qd !!! '



Тема Re: Kajete za dizela na Marea?нови [re: anyone]  
Автор Tanuco (все едно....)
Публикувано07.12.02 17:17



Abe towa sa pylni gluposti, kakto i za FORD kazwat, che абревиатурата била FixOrRepairDaily, но са готини коли.Та за фиат-овете-супер коли, стига да е поддържат(то за всяка кола е така, но все пак).Имат огромно преимущество по отношение на вътрешното пространство, особено при ниския клас.
А за Мареата-според мен е много яка кола.Не бих я предпочел пред Октавия.Шкодата най-малкото е 100 пъти по-семпла от Фиат-а:)



Тема Re: Kajete za dizela na Marea?нови [re: az]  
АвторMacgyver (Нерегистриран)
Публикувано13.12.02 06:14



E mi az shte ti napisha niakolko reda poneje predi okolo 11 godini i az biah v sushtoto polojenie i se chudeh novo Tipo li da vzema ili 4-5 godishno Audi 80. Ta cheteiki kakvo ti pishat niakoi po dolu che ako kupish ili ako ne kupish Fiat cial jivot shte te e yad, sega az ne se naemam da ti kaja taka li e ili ne, no az za sebe si razbrah che edinstvenia nachin chovek da razbere zashto ne e triabvalo da kupuva FIAT e imenno kato si kupi Fiat.
Znachi sega shte ti dam kakvi defekti mi e dalo za malko poveche ot sto hiliadi km i blizo 5.5 godini karane, puk ti sam shte si reshish dali da kopuvash Fiat -
-dva puti sum podmenial meka vruzka na generacia
-dva puti sum ia karal vuv firmenia serviz tui kato gasne na niski oboroti dori v dvijenie kato po tozi povod moga da ti kaja che tehnicite ne sa mnogo kvalificirani pone ako triabva da ti praviat reglaj na injection (moiata beshe dori mono inj.).
- ne sled dulgo sled kato ya kupih (okolo 3 godini) zapochna da hvurlia maslo ot semerinata m/u kolianovia val na dvigatelia i transmisiata, zapochna sushto taka da hvurlia maslo i ot garniturata na kartera.
-Sluchi mi se sushto taka da skusa jilo na suedinitellai, kato se ima predvid che stana pri suvsem plavno prevkluchvane.
-Osven tova digitalnoto tablo chesto davashe defekti - poniakoga ot samo sebe si ne mi pokazvashe kolko benzin ima v rezervoara, drug put pak ot samo sebe si se opraviashe.
-Niakude na 3-ta godina se razvali centralnoto zakluchvane, ne sum go i opravial,
-razvali se sushto taka edno ot el stuklata.
-Imah sluchai dori kogato edin goresht leten den karah s otvoren shibidah i sled niakolko chasa kato natisnah butona, otkaza da se zatvori.
-Na okolo 100 hil. km dolivah veche okolo 1-1.5 litra na vseki 10000km
-sushto taka sum remontiral alternatora ( podmiana na chetkite mu) poneje ne zarejda akomulatora

Znachi sega moga da ti kaja che kolata sum ya poddurjal mnogo dobre, durjal sum ya v topul garaj, masloto sum go smenial na vseki 10000km samo s originano Sellenia, antifriza vsiaka esen, zimno vreme nai veche v golemi snegove, prespi i kogato putishtata gi opesuchavat pochti ne sum ia i izkarval ot garaja. Puk i ako prochetesh vnimatelno kakvi defekti i remonti opisvam shte vidish che te ne sa i tolkova svurzani s ne dobra poddrujka ili dushmansko karane, t.e ne sa ot roda na blokiral dvigatel, blokirala transmisia, burzo iznosen suedinitel ili razbita prednica. E, moje na niakoi da mu se struvat puk i neznachitelni, no kogato chovek kupuva nova kola ochakva neshto po dobro, osobeno purvite 100 hil. km. Tova koeto vse pak e hubavo pri Fiat e che jenite mnogo si padast po tezi koli i moje lesno da ya prodadesh. Pri men kogato trugvah da zaminavam za chujbina i da prodavam Fiat-a si kato doide edno semeistvo i jenata (edna rusa madama) kato kaza vzimame ia tazi kola i tolkova, haresa ya che na vunshen vid si beshe kato chisto nova, sustoyanieto na dvig. kompresii da meriat i dr. takiva neshta vaobshte ne sa gledali, a puk az ostanah dovolen nakraya che uspiah da si vsema po goliam chast ot parite v USD deto biah platil za kolata.
Sega za Mareata ne znam, moje i da e po dobra, makar che ne viarvam, no ako za sushtite pari moje da vzemesh niakoe A4 pa makar i 94-95g bih te posuvetval da izberesh vtoroto. Sega az ot dosta vreme sum v USA i karam samo Toyoti i Hondi i makar che sum mnogo dovolen, lichno az ne bih gi preporuchal na niakoi za BG puk i az samia ako stava vapros za BG ne bih si vzel takava, a samo A4 ili daje moje da vidiush za Passat s klimatik, ot po novite (94-96g) e za predpochitane pred Mareata , i da ti ostane i niakoi i drug lev.



Тема Re: Kajete za dizela na Marea?нови [re: Macgyver]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано13.12.02 09:28



turskite tipota sigurno sa taka... ama az karam 13 godishno tipo i imam po-malko problemi ot teb bre chovek, ti napravo me ubi!

"Raaazcvetaaali qblani i gruuushi! Paaaplyiliii tumaanyi nad rekoi!..."


Тема Re: Kajete za dizela na Marea?нови [re: SHERlFF]  
АвторMacgyver (Нерегистриран)
Публикувано13.12.02 20:37



Interesno ot kude parvish takiva zakluchenia che Tipoto mi e bilo tursko, sled kato vse pak az sum go karal, a ne ti. Vse pak ne sum tolkova neusvedomen da ne znam kakvo kopuvam i otkude e pristignalo, oshte poveche che predi 11-12 godini Tipo vse oshte ne se praveshe v Turcia, puk i ako otvorish edna po edna temite kudeto se pishe za oplakvania ot defekti i remonti po Tipo na vsichki li kolite im sa turski.
Inache nishto lichno, choveka prosto popita struva li si pochti nova Marea i az mu izkazah mnenieto si, puk toi sam shte si preceni kato se porazrovi i iz drugi temi.



Тема Re: Kajete za dizela na Marea? [re: Macgyver]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано13.12.02 21:39



ne pravq izvodi - posheguvah se - ne se zasqgai chak tolkoz de! chel sum oplakvaniqta ti ot tipoto i drug put... az nqma koi znae kvi problemi s nego a i ne znam chovek koito da ima kola za podobni pari i tq da e po-dobra! mislish li che az ne iskam da karam A4? aahahahah! iskam razbira se! misulta mi e che za parite si tipoto e otlichna kola... pitai ICE dali negovoto Renault19 ima po-malko problemi i defekti! a i A4 na novo kolko struva, Tipo na novo kolko struva... kolite sa ot savsem razlichen klas! trudno mojesh da gi sravnqvash... i az ako imam 10000lv za kola shte karam BMW ama nqmam... i si karam tipoto!

"Raaazcvetaaali qblani i gruuushi! Paaaplyiliii tumaanyi nad rekoi!..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.