Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:19 11.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Tipo 1.4ie gubi antifriz otnqkade...  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано08.11.02 11:08



... i ne moga da razbera ot kade! pod kolata nqma vidim te4, v masloto nqma voda, a gubq okolo litur na 200-300 kilometra! na pruv pogled ne sum izduhal garnitura, moje bi obache teche ili kum izpuskatelnite kolektori i se izparqva prez auspuha ili neide ot vodnata pompa (tam ne moga da vidq kvo stava)! ako nqkoi e imal podoben problem ili ima ideq za moq - neka mi pomogne! blagodarq!

"Raaazcvetaaali qblani i gruuushi! Paaaplyiliii tumaanyi nad rekoi!..."


Тема Re: Tipo 1.4ie gubi antifriz otnqkade...нови [re: SHERlFF]  
АвторDeqn (Нерегистриран)
Публикувано08.11.02 11:58



Chuval sym che vseki s FIAT Tipo rano ili kysno smenq precakana vodna pompa :)



Тема Re: Tipo 1.4ie gubi antifriz otnqkade...нови [re: Deqn]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано08.11.02 13:33



e, tq vodnata mi pompa si vurvu, eventoalno ako izturva semeringa ili garnitura, ili imash predvid che ako e semeringa trqbva da se smenq cqlata? i kolko struva vodna pompa za Tipo?

"Raaazcvetaaali qblani i gruuushi! Paaaplyiliii tumaanyi nad rekoi!..."


Тема Re: Tipo 1.4ie gubi antifriz otnqkade...нови [re: SHERlFF]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано08.11.02 21:21



Виж си и радиаторчето на парното - дали не ти е мокър някъде мокета в краката . А и все ми се струва че е от някой маркуч - огледай добре и притегни всички стягащти скоби . Виж си и радиатора - особенно от долната му страна .



Тема Re: Tipo 1.4ie gubi antifriz otnqkade...нови [re: lCE]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано08.11.02 23:19



gledam ama nqma! za tva sum pritesnen! ot nikade ne se vijda tech!!!

"Raaazcvetaaali qblani i gruuushi! Paaaplyiliii tumaanyi nad rekoi!..."


Тема Re: Tipo 1.4ie gubi antifriz otnqkade...нови [re: SHERlFF]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано09.11.02 15:25



Много интересно се получава при теб - всичко прилича на гарнитура ама едва ли е та щом казваш... Наистина си погледни от радиаторчето на парното - там ми е текло и е много коварно, защото ако си с мокет трудно се забелязва ама пък чак литър на 200-300 км... Помпата ако е ще ти тече студена т.е. оставяш я вечер и на другата сутрин - локвичка под нея. Иначе помпата на типо е към 50 лв. Гледай внимателно - няма начин да не излезе от някъде. Те по принцип ФИАТите си пускат водичка оттук оттам - аз съм сменял помпа на моята и сега пак ми прикапва от едно място ама много малко...



Тема Re: Tipo 1.4ie gubi antifriz otnqkade...нови [re: Deqn]  
АвторUS Samurai (Нерегистриран)
Публикувано09.11.02 19:37



Az puk sum chuval che vseki s FIAT Tipo rano ili kasno smenia osven precakana vodna pompa i mnooogo drugi raboti.



Тема Re: Tipo 1.4ie gubi antifriz otnqkade...нови [re: US Samurai]  
АвторMmm (Нерегистриран)
Публикувано10.11.02 00:44



a bi li mi kazyl na koq kola ne i se smenq ni6to ???



Тема Re: Tipo 1.4ie gubi antifriz otnqkade...нови [re: DAMON]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано10.11.02 12:49



mi redovno si pipam moketa - nqma nishto! pod kolata ne se obrazuva lokva prez noshta! a sega izchezva oshte poveche antifriz! dali e vazmojno da e garnitura i da go izduhva v izpuskatelniq kolektor? ako beshe pompa - vse shteshe da ima neshto pod kolata, ne moje vsichko da se izparqva! i kak da razbera dali izliza prez auspuha? samo ne mi kazvaite da sedq otzad i da gledam dali izliza para!

"Raaazcvetaaali qblani i gruuushi! Paaaplyiliii tumaanyi nad rekoi!..."


Тема Re: Tipo 1.4ie gubi antifriz otnqkade...нови [re: SHERlFF]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано10.11.02 15:10



На добре работеща кола трябва да излиза бяла пара и конденз да капе през ауспуха... така не можеш да разбереш. Ами на мен ми е заминавала гарнитура на главата, но със класическите симптопи - губеше много вода - 2 литра на 50 км и излизаха мехурчета от компенсационното казанче. Не знам дали може да е оттам щом нямаш симптоми, но щом уби много вода се обърни към някой сервиз да погледнат те. Може пък и да е гарнитура...



Тема Re: Tipo 1.4ie gubi antifriz otnqkade...нови [re: SHERlFF]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано10.11.02 15:36



Да наистина DAMON е прав - виж си казанчето . Отвори го и подавай газ - ако има мехури .......



Тема Re: Tipo 1.4ie gubi antifriz otnqkade...нови [re: US Samurai]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано10.11.02 15:40



Виж какво - когато само си чувал нещо е едно а съвсем друго е като си имал такава кола . Аз например не само съм чувал ами съм и виждал доста лоши неща в японските автомобили. Обаче това не ми пречи да ги харесвам защото смятам че всеки автомобил си има предимства и недостатъци .

Редактирано от lCE на 10.11.02 16:06.



Тема Re: Tipo 1.4ie gubi antifriz otnqkade...нови [re: lCE]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано10.11.02 16:45



otovam da gledam kazancheto!


"Raaazcvetaaali qblani i gruuushi! Paaaplyiliii tumaanyi nad rekoi!..."


Тема Re: Tipo 1.4ie gubi antifriz otnqkade...нови [re: Mmm]  
АвторUS Samurai (Нерегистриран)
Публикувано11.11.02 03:53



Dve Toyoti - Corolla i Camry, Honda Accord i v momenta 8 godishen Lexus ES300 - samo konsumativi.



Тема Re: Tipo 1.4ie gubi antifriz otnqkade...нови [re: lCE]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано11.11.02 10:44



Da, ama nqma gram mehur! Moketa mi e suh kat detsko dupe s pampers! Pod kolata nqma nikakva lokva! A veche gubq sigurno litur na 100km! Trqbva neshto da se napravi!!!

"Raaazcvetaaali qblani i gruuushi! Paaaplyiliii tumaanyi nad rekoi!..."


Тема mamka mu...нови [re: DAMON]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано11.11.02 12:13



mai e vodnata pompa ili trubata koqto minava zad motora kum neq! vuv vseki sluchai ne teche ot kum remuchnata shaiba! teche samo pri visoki oboroti... na prazen hod mai ne teche ili e malko... ama kak da razbera ot kade teche tochno... to tam mi e injekciqta, kolektorite... ebana rabota! ida gi svalq tez neshta - kak shte si zapalq motora??? ako imash ideq - kaji! i ako e zadnoto uplutnenie na pompata - smenq li se samo to? i 50 lv nova pompa li?

"Raaazcvetaaali qblani i gruuushi! Paaaplyiliii tumaanyi nad rekoi!..."


Тема mi sega nqkoi ako moje da mi kaje...нови [re: SHERlFF]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано12.11.02 10:10



... kak, ajeba, da si svalq tazi truba, koqto trugva ot zadnata chast na kojuha na vodnata pompa, vurvi pod smukatelnite i izpuskatelni kolektori i izliza do termostata shte go razceluvam! imam predvid bez da svalqm kolektori, injekciq i t.n.! mai teche ot tam pushtinata! ako nqkoi se e sbluskval s podmqna na tazi truba ili na garniturata i kum pompata neka da mi kaje! blagodarq!

"Raaazcvetaaali qblani i gruuushi! Paaaplyiliii tumaanyi nad rekoi!..."


Тема Re: mi sega nqkoi ako moje da mi kaje...нови [re: SHERlFF]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано12.11.02 22:10



Тая пуста тръба! При мен е отпред и също ми капе антифриз оттам и то от много отдавна, но поне не много. На старите модели, а и на Ладите тая тръба е с болтове и се сваля супер лесно. Обаче честно да ти кажа не знам как е направена и хич и няма да и се занимавам. Разни майстори ми говорят за О пръстени вътре ама като гледам май за да се свали тръбата трябав да се сваля мотора или нещо такова... Изобщо тъпа работа, лошото е че при теб тече много иначе щях да те посъветвам да не се занимаваш - при мен я бях омазал отвън със силикон, но резултата не беше много добър - спря да тече за около месец но при теб едва ли изобщо ще спре. Трябва да се махне помпата и да се избие отвътре тая тръба ама как става не знам... Айде каквото и да правиш ме дръж в течение, понеже и аз съм заентересуван...



Тема Re: mi sega nqkoi ako moje da mi kaje...нови [re: DAMON]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано13.11.02 10:15



ok! shte! obeshtavam!

"Raaazcvetaaali qblani i gruuushi! Paaaplyiliii tumaanyi nad rekoi!..."


Тема mama mu da e...aнови [re: DAMON]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано22.11.02 18:13



ne e trubata! za shtastie mai e garniturata na vodnata pompa, a inache i moita truba e na boltve i se svalq... ama kat gledam ako trqbva da q svalq - baq zor shte vidq! to ne che garniturata na vodnata pompa se smenq po-lesno de ama pone struva stotinki!

"Raaazcvetaaali qblani i gruuushi! Paaaplyiliii tumaanyi nad rekoi!..."


Тема Re: mama mu da e...aнови [re: SHERlFF]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано22.11.02 22:38



Ти не чакай повече ами се хващай и я сменяй - ако трябва ще дойда да помагам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.