Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 31.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема температура на Фиат Типонови  
Авторлaиk (Нерегистриран)
Публикувано26.09.02 21:20



Каква е според вас нормалната максимална температура на двигателя на Типо? Става въпрос за Типо 1.1 FIRE, когато колата загрее достатъчно датчика ми се заковава на 90 градуса, а като спре за малко - и повече(естествено), но после пак пада на 90. Иначе всичко изглежда наред.
Някакви идеи ?



Тема Re: температура на Фиат Типо [re: лaиk]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано27.09.02 00:08



Ами темперетурата може да се качва и над 100 градуса в горещото време и пак да е нормално. Електрическия вентилатор се включва при около 92 градуса и се изключва някъде на 85. Всичко си е нормално при теб! По принцип ФИАТ-ите си държат доста висока темперетура при работа - просто така са направени явно. Моето УНО 1,0 FIRE също ако се остави да поработи малко на празен ход или когато се кара бавно на градско включва вентилатора което значи че е стигнало над 90 градуса. Навремето карах един Ескорт с огромен радиатор при който беше много голяма рядкост да чуеш да се включи вентилатора. Дори и лятото си карах с кашон отпред... :)



Тема Re: температура на Фиат Типонови [re: лaиk]  
Автор rokosovski (Велик войн)
Публикувано28.09.02 21:42



Ми, и мойто Типо 1.6 е така!

Настъплението е основният вид бойна дейност!


Тема Re: температура на Фиат Типонови [re: лaиk]  
Автор Uno-sx (besnia)
Публикувано05.10.02 03:20



I pri mene na 90 gradusa se vkluchva ventilatora na 85 izkluchva(priblizitelno)shtom na vsichki e taka niama problem makar che na mi se struva che kato zagree na 80-90 gr. i gubi ot moshtnostta si m?

Редактирано от Uno-sx на 05.10.02 03:22.



Тема Re: температура на Фиат Типонови [re: лaиk]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано08.10.02 14:27



Температурата е нормална. Дори и чисто нов Фиат Типо 1.7 D поддържа 90 градуса, така че явно това е нормална температура на работа за Фиат ...



Тема Re: температура на Фиат Типонови [re: aз]  
Авторmarionte (Нерегистриран)
Публикувано08.10.02 22:50



emi az dokolkoto znam 90 grad e normalna temperatura na rabota na wsiaka kola taka che ne znam za kwo e toia forum



Тема Re: температура на Фиат Типонови [re: marionte]  
Авторлaиk (Нерегистриран)
Публикувано09.10.02 21:31



Ами питам щото не знам бе, Маурицио! Що, не ми ли даваш ?



Тема Re: температура на Фиат Типонови [re: лaиk]  
Автор rokosovski (Велик войн)
Публикувано10.10.02 00:08



Обяснявам проблема:Бензиновите двигатели работят при норм. темп=80 гр.Ц., а дизеловите 95-100 гр. /водата не завира защото е под налягане, а тогава темп. на кипене е окола 120 гр./ И тъй като изработката на уредите от таблото т.н.КИП си е скъпа работа, затова се използва един усреднен вариант. На водача му е все едно дали показва 80-90 или 100 гр., затова си има червен сектор. Това е!

Настъплението е основният вид бойна дейност!


Тема Re: температура на Фиат Типонови [re: лaиk]  
Автор lngon (непознат )
Публикувано10.10.02 09:39



Bai Stamat Dvigatelq mi vikashte kato malak - da znaesh momche kolata se dviji nai dobre kogato site strelki i sochat pravo napred... Sirech v moq sluchai benzin okolo polovin rezervoar, kilometraj - 100, temperatura - okolo 90, econometer - na sredata(toi i bez tova ako e ravno pri taq skorost si e tam :))))... e chasovnika ne vinagi mu gledat strelkite na pred, ama da se nadqvame che tova nqma da mi potroshi inache hubavata kolichka :)))




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.