Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:51 23.04.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Za sveshtite na Tipo...нови  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано21.09.02 15:24



Nqkoi dali znae... trqbva li da ima 17 kilooma saprotivlenie mejdu 2-ta kraq na centralniq elektrod na sveshtta? Shtoto na originalnite mi fiatovski ima, a puk imam i bosch - tqhnoto saprotivlenie e 0! Dali ednite ne sa nared ili ima razlichni vidove!

"Raaazcvetaaali qblani i gruuushi! Paaaplyiliii tumaanyi nad rekoi!..."


Тема Re: Za sveshtite na Tipo...нови [re: SHERlFF]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано22.09.02 15:51



Ха сега де ......че знам ли ......ще попитам тук там.....



Тема Re: Za sveshtite na Tipo...нови [re: lCE]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано22.09.02 16:36



pitai shtot mnoo strana rabota! vasil-chovkata kaza che spored nego moje i da e normalno shtot pri tez naprejeniq i pri toz maluk tok det teche edva li shte ima nqkakvo znachenie... ama znam li! i toi ne e siguren! az shte si kupq novi de, ama da sum naqsno!!!
inache kat hlabinata mi be 1mm, kat q napravih 0,8mm i e po-dobre kolata kato e studena! mnoo po-dobre! moge bi shte zema da gi napravq 0,7-0,75mm za zimata pone!

"Raaazcvetaaali qblani i gruuushi! Paaaplyiliii tumaanyi nad rekoi!..."


Тема Re: Za sveshtite na Tipo...нови [re: SHERlFF]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано22.09.02 22:39



Обикновено разстоянието между електродите е 0,8 мм. Остави я така. Може да погледнеш в сервизната информация, но за всички модели на УНО е 0,8 така че предполагам при типото не е по-различно. Попрочетох тук-там и се оказа, че тия резисторни свещи както и кабели естествено служат за намаляване на радио смущенията. Наистина трябва да провериш какви свещи трябват за твоята кола, защото ако сложиш без съпротивление може да имаш големи радио смущения, които да правят проблем на управляващата електроника. Евентуално разбира се...

Редактирано от DAMON на 22.09.02 23:09.



Тема Re: Za sveshtite na Tipo...нови [re: DAMON]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано22.09.02 22:45



Тези с голямото съпротивление са резисторни и имат за цел да ликвидират смущения в радиото и др. Трябва да видиш какво се препоръчва за твоята кола, защото ако не е предвдена за резисторни свещи и й сложиш такива искрата може да е слаба.




Тема Re: Za sveshtite na Tipo...нови [re: Ивaйлo]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано23.09.02 09:28



Mi znachi na sveshtite mi (na tezi rezistornite de) pishe Fiat-Lancia by Champion i predpolagam che sa tochno kvito trqbva inache indexa im e edin takuv stranen taka che ne moga dali sa tochno kato za moq fiat! No inache lufta mi spored originalnata knijka na kolata trqbva da e 0.6-0.8mm tochno taka e napisano! A v tazi golqmata deto q imam za Tipo i Tempra pishe za nqkoi vidove - 0.7 za drugi - 0.8mm... poveche obache vqrvam na originalnata si knijka i za tva shte zema da gi napraq 0.7mm... za nai-sigurno! A inache elektronikata mi raboti normalno v momenta - 2 ot sveshtite mi sa starite, drugite 2 sa Bosch w7dc chieto saprotivlenie e 0, no inache sa tochno kato za tipoto mi spored negovata si knijka! Taka che kak da razbera dali trqbva da sa rezistorni ili ne e neobhodimo? Osven ako ima i w7dc koito da sa rezistorni ili prosto moite da sa zlo mente, pri vse che gi kupuvah ot magazin na Bosch! (tva razbira se ne im poprechi sled edna sedmica ednata da spre da dava iskra!!! - ot togava si kupuvam samo champion i s tqh ne sum imal problemi... no stava vapros za druga kola de - na tipoto shte smenqm za pruv put!)

"Raaazcvetaaali qblani i gruuushi! Paaaplyiliii tumaanyi nad rekoi!..."


Тема Re: Za sveshtite na Tipo...нови [re: SHERlFF]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано23.09.02 23:35



Ми незнам, виж в оригиналната си книжка какво пише. Бошовските свещи с резистор са примерно WR7DC, тоест втора буква R. С каквито пише-с такива карай. И си купи 4.




Тема Re: Za sveshtite na Tipo...нови [re: Ивaйлo]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано24.09.02 10:35



mersi ti mnoo! naistina davat i WR7DC i W7DC... neznaeh che R e rezistorna... naistina mnoo mersi!

"Raaazcvetaaali qblani i gruuushi! Paaaplyiliii tumaanyi nad rekoi!..."


Тема poglednah v originalnata knijka... [re: Ивaйлo]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано24.09.02 20:08



davat i dvata vida sveshti - i WR7DC i W7DC... a sega de... qvnostava i s 2-ta vida ama s koi e po-dobre... a vsushnost moje bi nqma da ima razlika!

"Raaazcvetaaali qblani i gruuushi! Paaaplyiliii tumaanyi nad rekoi!..."



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.