Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:29 27.07.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Водна помпа, II частнови  
АвторДилбep (Нерегистриран)
Публикувано23.09.02 14:36



Поради шум в лагера на водната помпа на Темпра, без теч, реших да я сменя. То пък някой по-горе писа, че вече кара 5000 км с подобен шум, но аз не ги търпя такива шумове. Сложих нова, но от няколко дни ту се появява ту изчезва друг шум, пак от нея, но по-различен - сякаш в даден момент включва и изключва някаква виеща или турбосистема /ха-ха, ама не знам с какво да го сравня/, не е потракващия шум на старата помпа. Освен това, по вътрешната повърхност на ремъчната шайба на помпата има мазно овлажняване, съвсем слабо, без теч, вероятно антифриз, не може да е масло.
Въпросът ми е дали имате опит или наблюдения върху нрава на опърничави нови водни помпи и дали след време се укротяват?



Тема Re: Водна помпа, II част [re: Дилбep]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано23.09.02 22:05



Абе тя ако е някое менте спасение няма... но сигурен ли си, че е от водната помпа? Подобни шумове може да се чуват от лагерите на генератора, също от опъващата ролка на зъбния ремък.



Тема Re: Водна помпа, II частнови [re: DAMON]  
АвторДилбep (Нерегистриран)
Публикувано24.09.02 09:59



Ментетата ... да пази бог!
Мисля, че е от помпата, защото:
- не вярвам да тръгне всичко да ми се разтраква едно след друго с такава интензивност;
- при свалени ремъци на водна помпа, генератор и хидравлична помпа, шумът от двигателя е приспивна песен, а също и с ангажирането само на генератор или само на хидравлична помпа;
- паразитното колело е сменено заедно с помпата.
Такива ми ти работи.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.