Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:21 27.04.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема TIPO 1,6 DVUVALKA - SHTO E TO???нови  
АвторKlMl (Нерегистриран)
Публикувано27.08.02 11:22



PREDI POLVIN CHAS STANAH SOBSTVENIK NA EDNO TAKOVA TIPO, PROIZVEDENO DEVEDESETA GODINA, VNOS OT SHVEICARIA.

IA KAZETE NESTO POVECHE ZA TEZI KOLI MOLIA VI SE.



Тема Re: TIPO 1,6 DVUVALKA - SHTO E TO???нови [re: KlMl]  
Авторtipo (Нерегистриран)
Публикувано27.08.02 16:55



http://autoworld.agava.ru/ainfo.php3?idmodel=fiati

samo deto malko ne mi e iasno towa dvuvalka znachi li che e s 16v? ..shtoto 1.6 16v niama..



Тема Re: TIPO 1,6 DVUVALKA - SHTO E TO???нови [re: tipo]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано27.08.02 21:46



Има 1.6 16 вентила но не на типо а на Брава



Тема Re: TIPO 1,6 DVUVALKA - SHTO E TO???нови [re: KlMl]  
Автор KR-16V (Бесния)
Публикувано28.08.02 00:30



За да е два вала колата трябва да е винтилирана демек да е 16V /16 клапана/ Аз неразбирам много от фиат затова не мога да кажа дали има 1,6 16V. Иначе колата е добра. Със здраве да си я караш.

Няма значение дали караш бавно,
важното е да не спираш.


Тема Re: TIPO 1,6 DVUVALKA - SHTO E TO???нови [re: KR-16V]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано28.08.02 00:52



Абе какви са тея теории че щом имало 2 вала трябвало да има и 16 клапана ???? Понеже често се задава тоя въпрос казвам ви за последно - двигателя 1.6 два вала на Типо ( използва се и в други италиански автомобили ) е 8 клапанов !!!!! Единият разпределителен вал е за всумактелни клапани а другият за изпускателни



Тема Re: TIPO 1,6 DVUVALKA - SHTO E TO???нови [re: KlMl]  
Автор BatGoro (търсещ)
Публикувано28.08.02 10:24



Да кажа и аз щото 1 година карах такова Типо.
Първо двигателя е 8 клапанов (колегата дето разправя, че щом е двувалка, значи е 16v нещо се изказва неподготвен).
Кода му е 149c2.046, ако не се лъжа.
Моноинжекцион на GM Delco Electronics - слага се същия и на Regata 100SPI.
Мога да изровя схеми ако те интересуват.
90 коня е мотора и е много добър.
Аз карах само на газ и имах доста висок разход в града, който по никакъв начин не можах да смъкна (смених сума неща, ама така и не падна под 14 на сто (за София става въпрос)).
Като си купуваш части за окачването и мотора, винаги НАБЛЯГАЙ, че си с двувалка (или направо им цитирай кода на двигателя), щото на няколко пъти са ми давали части за другото Типо 1,6, а те не стават в повечето случай.
Ами това е засега, ако имаш нещо специално питай, ще отговарям където мога.



Тема Re: TIPO 1,6 DVUVALKA - SHTO E TO??? [re: BatGoro]  
АвторKlMl (Нерегистриран)
Публикувано28.08.02 11:27



KAZI KAKVO DA OCHAKVAM OT NEIA?
PRAVILA LI TI E SERIOZNI PROBLEMI?
LESNO LI SE PODARZA, IMA LI GI CHASTITE I KAK VARVAT?
TOIA RAZHOD ME GRAMNA.
KAZI NA IZVANGRADSKO KOLKO TI GORI?
I AKO NE E MNOGO NAHALNO - ZASHTO IA IMA SAMO EDNA GODINA?
PROBLEMI LI TI PRAVI ILI PRICHINATA E DRUGA?
KAK REAGIRASHE NA PODAVANE NA GAS, PONEJE MOIATA SE ZAMISLIA MALKO I CHAK SLED POLVINATA HOD NA PEDALA OTLEPIA. PITAM PONEJE DO SEGA KARAH KARBURATOR I TAM REAGIRASHE VEDNAGA.





Тема Re: TIPO 1,6 DVUVALKA - SHTO E TO???нови [re: KlMl]  
Автор BatGoro (търсещ)
Публикувано28.08.02 12:29



Относно високия разход на градско - може да са виновнии и газаджиите, при които съм ходил, (но от друга страна, аз карам основно из центъра, по задръствания и основно на къси разстояния, може това да качва някой литър отгоре).
На извънградско - 8,5 до 9,5 на сто газ, като максимално карам 140, обикновено 120км/ч. На бензин не давам информация, защото въобще не съм я карал (за повече от 1-2 км.).
Аз имах проблем с TVP - потенциометъра за дроселовата клапа, мигаше ми лампата за инжекциона на бензин като карам(код за грешка 22, ако не се лъжа) - така и не го оправих, защото се продаваше само цялото тяло, не само потенциометъра.
Иначе колата си палеше и вървеше супер на бензин, а на газ имаше един момент след 2500 оборота, в който сякаш се включваше турбо и ставаше по-пъргава. :)
Части има, даже и втора употреба, и не са много скъпи според мен.
Купето на Типото е супер - просторно, удобно, красиво на външен вид (пак според мен).
За една година навъртях около 25 000км. и като цяло съм по-скоро доволен, отколкото не.
Проблем понякога ми правеше индикатора на темп. (бях с дигиталното табло). През лятото напр., както си стои на 90 градуса изведнъж се качи на мах и после пак слезе до 90 ?!? проверявах си перката и всичко си беше ОК, така че това не е голяма грижа.
Относно замислянето като и подадеш газ, не си спомням да е имало такова нещо. Ако ти свети лампата за инжекциона, мога да ти пратя кодовете за грешка, самодиагностиката се прави много лесно (компютъра е в краката на пътника до шофьора, там е и извода за самодиагностика).
Продадох я, защото трябваше да инвестирам в нови предни амортисьори, лагер на главина и още няколко други неща, а в момента имах и друга кола да карам та така.
Общо взето според мен като караш кола постоянно няма как да не даваш пари за поддръжка (все пак са на по 10 год.), но Типото е много добра алтернатива.
Ами това се сещам, ако има нещо специално, питай.
П.С. Хвърляше ми малко масло от най-горните гарнитури над разпр.валове, смених ги и след 7-8000 км. пак взе да хвърля и си го оставих така. Не че хвърляше много (доливах 200-300 гр. за 5-6000), но загрозяваше двигателя.
И последно, много боклуци се напълват между валовете, където са свещите, ама за това не можах да измисля лек :)



Тема Re: TIPO 1,6 DVUVALKA - SHTO E TO???нови [re: lCE]  
Автор KR-16V (Бесния)
Публикувано28.08.02 12:51



То е ясно че единя вал е за всмуквателните а другия за изпускателните клапани, но аз не съм чувал за двувалка която е 8 клапана.

Няма значение дали караш бавно,
важното е да не спираш.


Тема Re: TIPO 1,6 DVUVALKA - SHTO E TO???нови [re: BatGoro]  
АвторKlMl (Нерегистриран)
Публикувано28.08.02 12:57



BLAGODARIA TI ZA PODROBNATA INFORMACIA!!!
KUPETO E NAISTINA STRAHOTNO-NE SE SESHTAM ZA DRUGO TOLKOVA PROSTORNO V TOZI KLAS AVTOMOBILI.
OSVEN TOVA TAZI E S EL. PAKET I DRUGI GLEZOTII, A KATO CIALO E MNOGO ZAPAZENA I CHISTA - KAZAHA MI CHE OT SHVEICARIA TAKA IDVALI, ZAPAZENI.
INACHE ZA MOJ KASMET E S ANALOGOVO TABLO, S KOETO SE NADIAVAM DA NIAMAM GRIZI.
KOLKOTO DO VARVENETO-TEPARVA SHTE RAZBERA - IMAM CHUVSTVOTO, CHE OTDAVNA NE E KARANA, NO KATO J SMENIA MASLO, FILTRI, REMACI I DRUGI,
TOGAVA STE VIDIM.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.