Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:19 28.04.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема FIAT Tipo gasneнови  
АвторDeqn (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 09:53



Nqkoi moje li da mi kaje na kakvo se dylji gasneneto na kolata pri preminavane ot po-visoka na po-niska predawka. Slucwa se v momenta na natiskane na syedinitelq. Nqkoi kazwat che tova e ot motorcheto za prazniq hod ili ot datchika za droselnata klapa. Dali sa pravi? Kolata mie FIAT Tipo 1.6 i.e. dvuvalka. predvaritelno blagodarq



Тема Re: FIAT Tipo gasneнови [re: Deqn]  
Автор Slartibartfast (непознат )
Публикувано02.08.02 11:14



Не знам за теб но моето типо 1.4 пали винаги от втория път. Като врътна ключът и стартера почва да върти 3-4 сек. без да запалва. Като завъртя втори път ключа и пали от половин оборот както се казва. Мисля, че всичко започна откакто си сложих музика в колата. През деня пътувам на кратки разстояния около 10-15 мин. ми е карането за целия ден и може би акумулатора не смогва да се зареди?!Някой да има идея?



Тема Re: FIAT Tipo gasneнови [re: Slartibartfast]  
АвторDeqn (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 12:35



Moje i da ti e slab akumulatora, no mi se struva che da ne pali ot pyrviq pyt problema e v nqkoi datchik. zashtoto na bloka za upravlenie mu trqbwa vreme da sybere informaciq ot datchicite za rejima na motora. dali e topyl ili studen i t.n. normalno da ne pali ot edn zavyrtane



Тема Re: FIAT Tipo gasneнови [re: Deqn]  
АвторДилбep (Нерегистриран)
Публикувано03.08.02 23:01



Предполагам, че говориш за работа на бензин.
Проблемите, които моторчето създава са свързани с промяна на оборотите - обикновено му залепват или набират нагар изключително деликатните пластинки, но доколкото схващам такъв точно проблем при теб няма.
Датчика за положението на дроселовата клапа също играе роля при всички режими и не би следвало да се отразява върху работата толкова едностраннчиво.
Може би моментно недобро съотношение бензин-въздух? Пробвай първо с диагностика на работата.



Тема Re: FIAT Tipo gasneнови [re: Дилбep]  
АвторDeqn (Нерегистриран)
Публикувано04.08.02 00:58



Kolata e benzin. Dnes pak i se sluchi da zagasne. No mi se struva che ne e tolkova ot syedinitelq kolkoto ot spirachkata. pri natiskaneto i dvigatelq glyhne. To ima edin troinik za vyzduh. v koito vliza edin myrkuch ot usilvatelq na spirachkata. Po-nachalo kato kupih kolata toi beshe otkachen. v posledstvie go vkluchih i sled tova zapocha da se poqvava tozi efekt.



Тема Re: FIAT Tipo gasneнови [re: Deqn]  
АвторДилбep (Нерегистриран)
Публикувано04.08.02 18:18



А ефективността на спирачката преди и след това все същата ли е? Не звучи добре това откачване на маркуча.



Тема Re: FIAT Tipo gasneнови [re: Дилбep]  
АвторDeqn (Нерегистриран)
Публикувано05.08.02 08:19



Opredeleno spirachniq efekt e po-dobyr otkolkoto beshe. po princip imah problemi sys zadni spirachki, no tova ne beshe svyrzano s tova myrkuche. qvno predi nqkoi si e igral dostas tazi kola. zashtoto ima edin klapan v koito syshto vliza edin markuch za vyzduh. namira se do troinika za vyzduh. Efekta e che kogato se vkluchi oborotite na prazen hod leko se vdigat, a kato se izkluchi leko padat. govorih sys serviza togawa i te mi kazaha che tozi myrkuch trqbwa da e zakachen i nqmat ideq zashto ne e bil. a inache kolata e moshtna. testa na injektora pokazwa che toi e v perfektna forma, no tova gasnene ponqkoga drazni.



Тема Re: FIAT Tipo gasneнови [re: Deqn]  
АвторPlamen (Нерегистриран)
Публикувано05.08.02 11:10



Na men kato pochne da mi pravi problemi s paleneto ili poddarzaneto na oborotite nuliram injectiona i neshtata se opravjat Gore-dolu tazi procedura ja pravja vednaz na 2-3 mesetza!



Тема Re: FIAT Tipo gasneнови [re: Plamen]  
АвторDeqn (Нерегистриран)
Публикувано05.08.02 11:27



Kak se nulira injektora



Тема Re: FIAT Tipo gasneнови [re: Deqn]  
АвторPlamen (Нерегистриран)
Публикувано05.08.02 13:32



Procedurata ne e slozna, no zavisi ot technicheskite ti poznanija po el. oborudvaneto na avtomobila! Mozesh da mi zvannesh na: 098 400745, pkirow@yahoo.com. Shte ti objasnja kak se pravi!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.