Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:29 19.04.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ecobox  
Автор walker (:-)
Публикувано30.07.02 23:14



Що е то? Черна кутия, закачена до мотора, на Fiat Uno, 45 fire, 1991 год., карбуратор Вебер. В Ecobox-a има 2-3 вакуумни мембрани и 1-2 релета... Свързано е с тръбички за карбуратора и с вакуумния коректор на авансовата плочка на делкото...
Благодаря за инфото!



Редактирано от walker на 30.07.02 23:24.



Тема Re: Ecoboxнови [re: walker]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано31.07.02 00:06



Моята кола е същата, а такава екстра няма! Имам и сервизната книга и там не съм вижзал таков нещо. Сигурно някаква безполезна италианска глупост. Иначе как е машината? Много финни са тия коли откъм охлаждането. Трябва лятно време да се внимава много щото малко температурата е на ръба. При мен все върти отпред вентилатора - доста по-често от на други коли... Иначе двигателя е желязо като изключим изтичането на масло от 3-4 места.



Тема Re: Ecoboxнови [re: DAMON]  
Автор walker (:-)
Публикувано31.07.02 00:44



Абе ние с теб само се гоним по постовете!
Този Ecobox го слагат след 1990 год, а по-старите нямат. Мисля, че е свързано нещо с вредните емисии на изгорелите газове, но не е катализатор.
Иначе колицата е супер! Моята я докарах от Германия, на 42000 км, истински. За 2 години и половина й навъртях още 36000 км, и сериозни проблеми не е имало. Сменил съм предните амортисьори, термостат, и 2 пъти шарнири, но аз карам малко лудо...
С охлаждането не съм имал никакви проблеми, нормално е. Само зимата парното е слабичко...
Ама тенекиите гният яко... , и предницата като цяло е слаба...
А моторчето е като часовник, работи супер!
Абе супер е колата, но е малка... но като цяло съм много доволен!

Редактирано от walker на 31.07.02 00:47.



Тема Re: Ecoboxнови [re: walker]  
Автор maimuna_TM (некъв никъв)
Публикувано31.07.02 17:34



Екобокс има и в по-стари модели (1989), но колкото и "майстори" да съм питал - гледат умно... . Явно е някаква "свръх-секретна" италианска глупост




Тема Re: Ecoboxнови [re: walker]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано31.07.02 21:07



Не може да е след 1990 щото моята е купувана 1992 в България, но е произведена мисля 92...
При мен работите са същите с ФИАТ-а: купувана е на 42000, в момента е на 123000. Сменяни са два пъти амортисьори отпред и шарнири един път, термостат (каква прилика само...) Скоро сменях и задна пружина и разни други текущи работи - масла, ремъци, водна помпа. Мотора наистина е часовник - моя мога да го запаля и на -40 градуса без проблем :) Лошоте е че хвърля (не гори) масло откъде ли не. А предницата им е много слабичка - последния път като сменях амортисьори се налагаха едни побългарявания за да се оправи геометрията щото се беше разчекнала, но сега е добре...



Тема Re: Ecoboxнови [re: DAMON]  
Автор walker (:-)
Публикувано01.08.02 00:24



мда... значи за тоя екобокс няма никакво инфо... :-(((
а моята не пуска масло от никъде, засега... :-)))
какви побългарявания си правил по предницата, сподели, че и при мен май ще се наложи нещо подобно. гумите като че ли са разтворени леко в долната си част... от носачите ли е?



Тема Re: Ecoboxнови [re: walker]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано01.08.02 19:33



Отиваш на стенд и там ще се види дали е отворена. И при мен беше така. Видимо беше разтворена предницата, поради което триеше вътрешния ръб на гумите повече. А този ъгъл, който сключват колелата с пътя е нерегулируем. Не трябва да се променя, но от дупките и от това че е много нежна предницата се разчеква така. Оправиха ми го като разшириха едната дупка на болта на амортисьора, като по този начин този ъгъл стана регулируем - така са направени фолксвагените фабрично. Сега всичко е добре. Ако нямаш накрайници или шарнири за смяна нищо не се налага да сменяш - просто трябва да се свалят амортисьорите и да се направи тази магия. Ако са за смяна трябва да ги смениш разбира се!



Тема за течовете на маслонови [re: DAMON]  
Автор nasman (непознат)
Публикувано02.08.02 10:08



За маслото мисля че не е кой знае какъв проблем. Моята като я купих хвърляше масло от поне 4 места /без гарнитурите на главата и картера/. Приятел който я огледа при купуването каза че не е проблем. Свали няколко семеринга, купихме същите от магазин за лагери, сменихме една малка гарнитура /странично/ на главата и капачката за наливане на масло /и от там течеше/ и всичко се оправи. Не струваше повече от 20 - 30 лв.
От тези масла се повреждат разните гумени съединения и след това може да си имаш други проблеми.
Чао

Редактирано от nasman на 02.08.02 10:10.



Тема Re: за течовете на маслонови [re: nasman]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано02.08.02 23:34



Тия течове са си типичен проблем на Уно-тата. И аз съм си мислел да я направя тази процедура, но не ми се занимава сега... Не че е кой знае какъв проблем - колата не гори масло, а доливам около 1 л на 15000 км, което е само от течовете. Мисля, че трябва да се смени гарнитурата на горния картер и някоя семеринга отдолу...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.