Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:04 20.04.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Gumi  
Автор Slartibartfast (непознат )
Публикувано17.07.02 12:24



Moga li da sloja gumi 185/70 R14 s leti janti na TIPO 1.4 i.e. SX? Po dokumentacia davat 165/63 R13. Kakvi problemi mogat da vazniknat i kakvi sa preimushtestvata osven che she stane po visoka kolata? Shte se promeni li razhoda na gorivo? A pokazaniqta na kilometraga?
Blagodaria predvaritelno!



Тема Re: Gumiнови [re: Slartibartfast]  
Автор Bombe (тъпо парче)
Публикувано18.07.02 19:46



Ами можеш да пробваш и да видиш какво ще стане :) на темпра максимума, който влиза чисто е 175/70/14. За проблеми и преимущества - не знам .. високопрофилна гума е хубава за зимата, ама за лятото - де да знам :) Разхода определено ще се промени и то не в хубавата посока .. особено като си 1.4 .. може да дигне до 2/100 отгоре. И показанията на километража ще се променят .. ама не ми се смята в момента, че да ти кажа в какви граници...



Тема Re: Gumiнови [re: Bombe]  
Автор Slartibartfast (непознат )
Публикувано19.07.02 17:53



Ще триабва да опитам поне с R14.. , щото като ида някъде за риба по язовирите и постоянно задирам дъното по черните пътища..
А този service manual вече го няма на са сайта които беше дал. Би ли могъл да ми пратиш актуален линк или на емайл svetlini@bitex.bg!
Благодаря!



Тема Re: Gumiнови [re: Slartibartfast]  
Авторdjiro (Нерегистриран)
Публикувано20.07.02 22:47



Че може да сложиш,може.Обаче ще вдигне разхода,ще изминаваш по голямо разстояние ,а километража ще отчита по малко.Трябва да внимаваш като я товариш защото с по-големите гуми има опасност при завой и неравности гумите за търкат някъде.По-добре си сложи каквито препоръчва завода(като цолaж)пък може и по широки.Така зимата и при дъжд ще е по устоичива.Чао.



Тема Re: Gumiнови [re: djiro]  
Автор Bombe (тъпо парче)
Публикувано22.07.02 12:16



не си прав за по-широките гуми. единствената широка гума, която се справя в дъждовно време е тази, с канал за дъжд. а за зимата - задължително по-тесни гуми !!! малко физика ;)



Тема Re: Gumiнови [re: Bombe]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано25.07.02 22:58



Какви са преимуществата на тесните гуми за през зимата?



Тема Re: Gumiнови [re: Slartibartfast]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано26.07.02 22:07



Днес сложихме на братовчед ми на същата кола 185/60/14 отпред и 185/65/14 отзад - стават без проблеми



Тема Re: Gumiнови [re: Slartibartfast]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано26.07.02 22:09



Днес сложихме на братовчед ми на същата кола 195/60/14 отпред и 195/65/14 отзад - стават без проблеми



Тема Re: Gumiнови [re: lCE]  
АвторSlartibartfast (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 15:50



Браво! Ама много сте бързи ей..
А с 4 човека пробвахте ли.. Сигурно няма проблем. По добре ли вози сега?



Тема Re: Gumiнови [re: Slartibartfast]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано30.07.02 20:57



Допуснал съм грешка гледам - вярната информация е 195/60/ 14 отпред и 195/ 65/ 14 отзад - съвсем скоро ще се натоварим 5 човека да видим кво ще стане и ще пиша за резултата . Инъче със сигурност знам че максимума за този автомобил , без модификации е 195/50/15




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.