Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:27 01.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема имам проблем с Фиат Темпра ,помогнете!!!!  
Автор zasega dovolen (fen)
Публикувано31.05.02 09:42



вчера както си пътувах към офиса колата ми Фиат Темпра 1.6 s.x.i.e. загасна без да мога да я запаля отново. С теглене я закарах до сервиза под 4 км. (няколко пъти съм ползвал техните услуги и съм много доволен)
не знам какво правиха , но към 11 часа ми се обаждат че е готова. Взех си я и като тръгнах започнаха едни аномалии:
датчика за температурата за почна да се движи напред назад. Оборотомера също играе от 0 до 3000 оборота , но без да форсира двигателя. Минах 30 км като колата загасна още два пъти и слава богу успяваше да запали. Тази сутрин отново я оставих в сервиза , като не успяха нищо смислено да ми кажат за повредите.
Знам че тука има доста знаещи. Кажете какво да правя?

п.п Колата е на 9 години и е на 132000 км и от три години има газова уредба.

Истината е

Редактирано от zasega dovolen на 31.05.02 12:20.



Тема Re: имам проблем с Фиат Темпра ,помогнете!!!!нови [re: zasega dovolen]  
АвторHRlSTO (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 22:45



ZDRAVEJ.KAZVAM SE HRISTO.FEN SYM NA MARKATA FIAT.KARAM FIAT TIPO.PO PRINCIP SY6TITE SA S TEMPRATA.NIKAKVI RAZLIKI PO DVIGATELQ I ELEKTRONIKATA SPECIALNO.ZANIMAVAM SE S ELTEHNIKA I ELEKTRONIKA.MISLQ 4E TVOQ PROBLEM E OT PREKLENO GOLQMATA VLAGA NAPOSLEDYK.ZNA4I PREDPOLAGAM 4E ELEKTRI4ESKATA TI VERIGA NQKYDE A TE OTPRED OKOLO DVIGATELQ SA DVE TRI VYZMOJNI MESTA SE E NAMOKRILA POVE4KO I PROSTO PREHVYRLQ NAPREJENIE NE KYDETO TRQBVA.ZNA4I AKO MOJESH MALKO SPRI KOLATA ZA NQKOJ DRUG 4AS,OGLEDAJ SI DELKOTO,OTVORI DISTRIBUTORNATA KAPA4KA,PO4ISTI Q OTVYTRE I Q PODSU6I,OGLEDAJ KABELITE KOJTO VLIZT V BOBINATA,RZKA4I GI I TAM PO4ISTI I PODSU6I.OSNOVNIQ PROBLEM TI E PREKALENO GOLQMATA VLAGA SYS SIGURNOST NE E V KOLATA.AKO IMASH GARAJ SLED KATO Q VKARASH NA SUHO SLED GOLQM DYDJD OSTAVI DVIGATELQ DA RABOTI DORI NA NISKI OBOROTI 4-5 MINUTI,PO TOZI NA4IN KOGATO V GARAJA E SUHO OT TOPLINATA NA DVIGATELQ VLAGATA SE IZPARQVA OT KABELITE.AKO NE6TO DRUGO TE VYLNUVA PI6I:itsor@yahoo.com



Тема Re: имам проблем с Фиат Темпра ,помогнете!!!!нови [re: zasega dovolen]  
АвторДилбep (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 23:40



Споделям опит.
Единствения случай, в който моята Темпра угасна безусловно бе, когато единия от кабелите водещи към бобината прекъсна. Кабелите са общо четири, като всъщност два от тях са дублиращи. Решех проблема като непосредствено преди бобината прехвърлих напрежение от дублиращия кабел към прекъсналия.
В сервиза обикновено търсят някакъв катастрофален проблем, а всъщност често той е нещо дребно.



Тема Re: имам проблем с Фиат Темпра ,помогнете!!!!нови [re: zasega dovolen]  
Автор Twin Sparks (минаващ)
Публикувано01.06.02 01:08



във въпросния сервиз стъпих само веднъж и разбрах, че там сервиз НЯМА, може да е всичко друго но не и сервиз. Имам подозрения за подмяна на части от колата, забравили да сложат възд.филтър... български историйки разни...
записвай си серийните номера като им оставяш колата

Конденза и кофтите маси са типични италиански болести, така че започни от там - при такива странни дефекти сменяй кабелажите основно

Ако си Алфист, това е завинаги!


Тема Re: имам проблем с Фиат Темпра ,помогнете!!!!нови [re: zasega dovolen]  
Автор zasega dovolen (fen)
Публикувано02.06.02 14:28



Много съм ви задължен за помоща, колата все още ми е в сервиза, като сега чакат да постъпи същия модел за да и свалят блок на запалването. Абе май ътре ще ходя да си я взема. Препоръчайте някой свестен сервиз в София.
п.п ако са ми сменили нещо в колата , мамка им

Истината е



Тема Re: имам проблем с Фиат Темпра ,помогнете!!!!нови [re: zasega dovolen]  
Автор Bombe (тъпо парче)
Публикувано04.06.02 14:23



уххх .. в кой сервиз си я оставил ??? само не ходи във Вантотрейд .. всичко друго - да, само не и там ... иначе съм чувал, че в ДКВ ауто (аутоиталия) работели добре, ама още не съм стигнал дотам, че имах други грижи, които не изискваха толкова квалифицирана намеса :))))



Тема Re: имам проблем с Фиат Темпра ,помогнете!!!!нови [re: Bombe]  
Автор zasega dovolen (Фен)
Публикувано04.06.02 14:43



Мамка му, колата ми е все още там. Чакат централа на запалването. Май е най добре да отида и да си я взема. Досега съм ползвал няколко пъти този сервиз и винаги са се справяли на ниво. Но както казва един приятел:
"Никога не е късно да се насереш"

Истината е



Тема Re: имам проблем с Фиат Темпра ,помогнете!!!!нови [re: zasega dovolen]  
Автор Bombe (тъпо парче)
Публикувано04.06.02 15:38



ми хмз .. не знам ебати ... чак сега забелязах, че става дума за сервиза на 4-ти километър .. не знам какъв е случая там, ама .. да не могат да ти решат проблема сумати време .. странна работа .. нямат ли някакви тестери, едно-друго ?



Тема Re: имам проблем с Фиат Темпра ,помогнете!!!!нови [re: Bombe]  
Автор zasega dovolen (Фен)
Публикувано04.06.02 17:40



Имат апаратура, но странното е че, запалвам мотора, колата работи 15-20 минути перфектно, и после невинаги гасне или намаля оборотите,а като съвестен шофьор си я закарах на сервиз и така.....

Истината е



Тема Re: имам проблем с Фиат Темпра ,помогнете!!!!нови [re: zasega dovolen]  
Автор MacGyver (Resident Alien)
Публикувано05.06.02 04:34



A be napravo ya prodavai tazi kola, dokato ne si stanal "veche nedovolen". Moje bi nai hubavoto neshto na italianskite koli e che v BG jenite strashno mnogo si padat po tezi koli i ne e mnogo trudno da se otturvesh ot takava kola. Inache i az sum karal Tipo predi dosta godini pri tova novo, daje sum pisal za podobni problemi ako se porazrovish po nadolu shte vidish. Dobre che doide edno semeistvo i jenata kato kaza vzimame ya tazi kola daje vaobshte ne se pazariha, to kolata si beshe super na vunshen vid, 6 godishna garajna, kato nova blesteshe, na 106000 km, ma kolko kusuri imashe po neya samo az si znam.
V poslednite 4.5 godini navurtiah 225000 mili i se ubedih che istinata e Made in Japan (Toyota i Honda) razbira se.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.