Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:53 20.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема За и Против ФИАТ  
АвторFlAT SpA (Нерегистриран)
Публикувано16.04.02 13:35



Не е тайна че автомобилите на марката ФИАТ в България се приемат с малко смесени чувства. Иска ми се с тази анкета да изложите мнението си за тази марка. Защо ви харесва или защо не ви харесва, как се приема по света итн..



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: FlAT SpA]  
АвторMmm (Нерегистриран)
Публикувано16.04.02 22:41



V 4ujbina markata se vyzpriema po-dobre otkolkoto v bulgaria, moje bi za6toto tam horata karat 4isto novi fiat4eta a ne kato nas 2ra ruka.........
Na men li4no markata mi haresva, za6toto kolite im ne sa na visoka cena, kato se ima predvid ka4estvoto /govorq za 4isto italianskiq Fiat/ za sega tolkova ...



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: FlAT SpA]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано17.04.02 00:32



В общия случай ФИАТ имат добър дизайн дори в някои случаи превъзходен - Уно 2, новото Стило. Имат добри двигатели. Ако колата е по-стара обаче се появяат недостаъците и затова ФИАТ не се тачи много в България. Недостатъци като слаба ходова част, недобра сглобка, проблеми с ел. инсталациите и оборудване. Не са толкова здрави коли ФИАТ-ите за нашите пътища колкото немските машини примерно затова не се възприемат много. Като предимство имат евтината си подръжка, обаче и тук възниква проблем защото качеството на резервните части е много ниско. Дали ще са италиански или турски частите почти винаги не са толкова издържливи колкото трябва да бъдат. Има и много резервни части със съмнителен произход и качество. Трябва да се внимава. Тънка работа си е пъддържането на ФИАТ.

______________________

Keep Walking


Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: DAMON]  
Автор the_rider (член)
Публикувано18.04.02 10:12



В общи линии се съгласявам с тебе, но това за "немските машини" е пълен мит, просто толкова много примери мога да ти дам че няма да ми стигне место на сървъра на дира една кола не се ли поддържа редовно....но все пак не му е тука мястото



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: FlAT SpA]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано18.04.02 13:49



Az haresvam FIAT ama na vunshen vid. Imat mnogo simpatichni modeli. Nai-haresvam Bravo. Ama inache kola pravena ot italianci neiskam. VSe pak sa vseizvestni murliachi i murzeli, za razlika ot stegnatite i trudoliubivi nemci i japonci. Moje i da e mit ama tolkova mnogo loshi neshta sum slushal za italianskite koli :)))))






Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: Cherepaha]  
Автор lCE ()
Публикувано18.04.02 15:39



Е там е работата - не се обиждаи ама само със слушане не става . И аз съм слушал толкова лоши работи за немски коли че проблемите на италианските бледнеят , но понеже съм имал само веднъж немска кола не смея да се изказвам категорично . Карал съм обаче няколко италиански коли и аз лично съм много доволен от тях и даже бих казал че като цяло са здрави . Не забравяите обаче това което каза Rider - една кола не се ли подържа......



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: lCE]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано18.04.02 16:50



Abe ne triabva da se prekaliava. Vse pak kolata ne e za da lejish pod neya , a za da ya karash.






Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: Cherepaha]  
Автор lCE ()
Публикувано18.04.02 22:05



Е разбира се ....но имам предвид че дори и малко занемаряване води до по сериозни ремонти след това , освен това много зависи и как се кара една кола



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: the_rider]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано20.04.02 00:49



Прав си за поддръжката. Но казвам в общия случай. Един Фолксваген би издържал доста по-добре по нашите пътища. Самия аз имам Уно 2 и знам какво е. Колата няма 10 години, на малко над 100000 км, карана е сравнително внимателно, поддържана е нормално, но ето че миналата седмица се наложи да ми побългаряват предницата за да се оправи разчекването на предните колела, което е причинено от дупчестите ни пътища. Сравнявайки с един поне толкова поддържан голф на същите години няма как той да не е по-добре от ФИАТ-а. Иначе ми върши работа колата - не ме е предавала, харчи малко, поддръжката е евтина. Върши ми работа като цяло и не се оплаквам.



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: DAMON]  
Автор lCE ()
Публикувано20.04.02 10:19



Ами тогава що не си купи Фолксваген ами си купи Фиат - щом смяташ че е по добре ?



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: lCE]  
Автор the_rider (член)
Публикувано23.04.02 18:06



Абе всичко е относително, аз съм сменил 10-ина собствени коли и покрай тях кой знае колко служебни ( не лични) и знаете ли коя ми беше най здрава - Wartburg се казваше. Ама я взех на 26 х.км. и за година и половина стана на 86. Зареждах магазин с нея, карал съм по 7-800 кила сирене с нея от Вятово - на Дунава до София. Вътре и бях оставил само шофьорската седалка и както е равна отдолу - яко с тенекии, ебати гърча и правех и ми е правила най малко ядове от всички. А откъде съм минавал с нея....... с каруца не можеш да минеш, а ми се е случвало чисто ново Пунто, изкарвам го от автосалона и под него локва масло - семеринга откъм съединителя отишъл. Не че варгата е по-хубава от ново пунто ама - ей на случвало ми се е и това



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: the_rider]  
Автор lCE ()
Публикувано23.04.02 18:33



Абе и това го има , аз например скоро продадох кола на 40 000 км щот ми писна от неините проблеми ама беше сглобявана в Бразилия , от друга страна навремето имах една Алфа която беше 13 г като я взех и още тъжа по нея - много здрава беше....



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: lCE]  
Автор the_rider (член)
Публикувано25.04.02 14:49



В бразилия май правят фиат и фолксваген!?



Тема За ФИАТнови [re: FlAT SpA]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано25.04.02 17:38



Защото е оптималният вариант между качество и цена. Че има по-добро, има. Ама е много по-скъпо. А по-евтиното не си струва главоболията.

Аз например не искам и да чувам за френска кола, макар че на някои познати не им увират главите, въпреки че си патят. Докато немските коли действително са добри (изключвам ОПЕЛ!), но и на твърде добри цени.
А иначе на всяка марка могат да се намерят кусури. Въпросът е на вкус и кой колко е готов да се бръкне. Така че аз държа на ФИАТ (не че мога да си купя нов), това е най-добрият вариант.

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене!


Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: the_rider]  
Автор lCE ()
Публикувано25.04.02 17:51



Колата беше Innocenti Elba - на практика Фиат Дуна с друга муцуна - по долу има тема за Дуна , там съм писал по подробно за бившата си кола



Тема Re: За ФИАТнови [re: Яceн_]  
Автор lCE ()
Публикувано25.04.02 17:55



Напълно съм съгласен с твоите доводи ЗА Фиат , но като бивш собственик на 4 италиански , а в момента на 2 френски коли не мога да се съглася с мнението ти за последните . Според мен си много прав за съотношението цена - качество при Фиат , но смея да твърдя че при френските автомобили положението е почти същото



Тема Re: За ФИАТнови [re: lCE]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано26.04.02 15:14



Моите наблюдения са такива, но не бих посмял да вляза в спор - никога не съм карал френска кола. Все пак като гледам какво става около мен...

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене!


Тема Re: За ФИАТнови [re: Яceн_]  
Автор lCE ()
Публикувано26.04.02 21:04



Ами аз макар че съм фен на италианските в момента съм много доволен от френските , не че си нямат проблеми , но например това за слабата ходова част е мит , а и съотношението цена - качество е както при италианците



Тема samo Fiatнови [re: FlAT SpA]  
Автор zasega dovolen (fen)
Публикувано03.05.02 21:53



От малък съм влюбен в тази марка, като се има впредвид , че сега съм на 28 години и притежавам едно Уно Fire 1.0 и Tempra 1.6 s.x.i.e . Не мога да определя какво ме привличат Фиат-те. Но колкото и да има дискусии за и против Фиат това е един от лидерите в автомобилостроенето.
Както е казал обаче Хенри Форд най хубавата кола е новата

Истината е

Редактирано от zasega dovolen на 03.05.02 21:55.



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: FlAT SpA]  
Автор BRABUS_V12 (непознат )
Публикувано06.05.02 20:11



Az li4no sum imal FIAT i mi haresa dosta :125p 1.6 145bhp. reza4ka ot klasa na GOLF 1 1.6 i KADETT GSI 1.8 mnogo me kefi i BRAVOTO ot PO-NOVITE(stilo e neveroiatno ve4e se vozih perfektno e) i tva e.



Тема FIAT – Failure of Italian Automotive Technologyнови [re: FlAT SpA]  
Автор MacGyver (Resident Alien)
Публикувано14.05.02 04:24



Karal sum predi dosta godini chisto novo Tipo zakupeno ot Vantotrade i blagoslaviam denia v koito go prodadoh.



Тема Re: FIAT – Failure of Italian Automotive Technologyнови [re: MacGyver]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано14.05.02 17:55



Твърде вероятно е да си карал кола произведена в Турция . А пък и караи фолксваген - щом ти харесва ............



Тема Re: FIAT – Failure of Italian Automotive Technologyнови [re: lCE]  
Автор MacGyver (Resident Alien)
Публикувано15.05.02 04:35



Kogato go kupih, Tipo vse oshte ne se proizvejdashe v Turcia.



Тема Re: FIAT – Failure of Italian Automotive Technologyнови [re: MacGyver]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано15.05.02 15:50



А кое точно не ти хареса в колата ??



Тема Re: FIAT – Failure of Italian Automotive Technologyнови [re: lCE]  
Автор MacGyver (Resident Alien)
Публикувано16.05.02 01:54



Na - 56000 km zapochna da se poyaviava slabo ruchene ot generaciata. Okaza se che mekata vruzka se e propukala - podmiana s nova - 40 USD + 60 DM montaja.
- 65000 km zapochna da gasne na niski oboroti kolata po tochno kato mina ot da rechem 4 na 3 predavka sled natiskane na suedinitelia. V serviza mi kazaha che benzinovata pompa ne dostavia neobhodimoto naliagane i e neobhodimo podmiana s nova, cenata na koyato po togavashnia kurs beshe okolo 400 USD. Na drugia den otivam e mi smeniat pompata, kakvo da se pravi, no pri testa se okazva che i sus novata pompa kolata gasne. Vrushtat mi starata pompa i sled niakolko chasa tursenereshavat che triabva da se postavi diftung na injectiona, sled koeto kolata niakak si se zakrepa, otturvavam se s 40 DM, daje kato che li vurvi po dobre samo deto razhoda se diga s oklo litur.
- 75000k zapochva da hvurlia maslo ot semerinata m/u kolianiovia val na dvigatelia i skorostnata kutia, ne e koi znae kolko no vse pak nepriatno da izmiesh dvigatelia i sled niakolko dni otnovo okolo transmisiata da e omasleno. Ne sled dulgo zabeliazvam che i ot garniturata na kartera tuk tam ima propuski na maslo, pak neznachitelni, no vse pak nepriatno.
- 90000 km otnovo sushtia problem s gasneneto na niski oboroti, za moi kusmet otnovo se okazva che ne e ot benzinovata pompa i pak uspiavat das otstraniat povredata.
- 92000 km skusah jilo na suedinitelya, za shtastie na okolo polovin km ot serviza na koleloto na 5-ti km ta po enercia se dotutrih niakak si do serviza, ako beshe stanalo niakude na put iz stranata osobeno noshtno vreme ne mi se misli.
Ne sled dulgo otkaza diasno el stuklo da raboti, opravih go razbira se, niakakvi uplutnenia se raziali, dobre che ne e celia mehanizum, cenata na koito e niakude okolo 300 DM.
- okolo 100000km na kolata veche i dolivam za 10000 km okolo 1 litur maslo, dali e samo ot techovete koito spomenah ili si gori po malko neznam.
Gore dolu po sushtoto vreme otkaza i dioda na digitalnoto tablo pokazvasht nivoto na benzina, no ne sled dulgo se opravi ot samo sebe si.
Po sushtoto vreme zapochna da premigva ot vreme na vrenme i lampata na tabloto za akumulatora. Okaza se che alternatora ne zarejda dobre ta se naloji da smeniat chetkite mu.
Mi gore dolu tova e , moje niakoi ot neshtata da sa se okazali v posledstvie malovajni, no mi stiga dokato otida do serviza i otstraniat povredata.
A tova koeto vse pak mi haresva e che Tipo e dosta prostorna i udobna kola s mnogo dobra vidimost. A za VW nishto pochti ne moga da kaja zashtoto makar che sum karal Golf II i III to e bilo za kratko i s maluk probeg. Tova koeto obache predpochitam za momenta e Honda Civic ili Toyota Corolla bez znachenie koya ot dvete.



Тема Re: FIAT – Failure of Italian Automotive Technologyнови [re: MacGyver]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано16.05.02 18:27



За японските коли си прав , а колкото д Типото - явно наистина не си попаднал на добре сглобена кола Но ако всички Типота бяха така мисля че никои нямаше да ги купува , а модела беше доста продаван за времето си



Тема Tempraнови [re: lCE]  
АвторGG (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 23:44



Fiat Tempra e naj-krasivata kola.Ne sym vizhdala druga marka s takava krasiva zadnica



Тема Re: Tempraнови [re: GG]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано27.05.02 16:00



Ти и от коли ли разбираш? Ако си същият GG, за който си мисля, де...

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене!


Тема Re: Tempraнови [re: Яceн_]  
АвторGG (Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 14:17



Ne znam za kogo me mislish.Az sym momiiche...



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: FlAT SpA]  
Автор Twin Sparks (минаващ)
Публикувано01.06.02 01:51



бих покарал купето на фиат, но ще си взема gtv. За мен проблема на идва от евтините материали вложени в производството (как иначе ще се получи ниска базова цена), после момента с народността на марката, в знайни и незнайни гаражчета произвеждат резервни части, които за нищо не стават, след това ако колата идва от италия, сещай се че почват яко ремонти. И аз си купувам италиански автомобил, но го взех от германия, по висок стандарт, по-качествена подръжка. По-правило /*има изключения*/ колите от италия имат търговки вид и множество скрити гадостти, а ит.коли най-често идват от италия. а сега фиат имат проблеми, щото си смениха стратегията, хората не са свикнали да дават много пари за фиат,малко пари - малко години, после другите европейци да му мислят,т.е ние и не само за фиат...всяка марка която е печелила състезание е в музея за принос към развитието на техниката ... мисля че москвич и една друга немска wagen не са влизали, може и да се класират, е едната със сигурност няма да може

Ако си Алфист, това е завинаги!


Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: Twin Sparks]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано01.06.02 18:20



Напълно съм съгласен с теб . Обаче нещо ме кара да мисля че и при Алфа положението е вече почти същото .......



Тема Re: FIAT – Failure of Italian Automotive Technologyнови [re: MacGyver]  
АвторDeqn (Нерегистриран)
Публикувано31.07.02 00:42



Imam FIAT Tipo 1.6 DGT dvuvalka. pri men syshto se poqvqva problem s gasnene pri natiskane na syedinitelq. Dali mogesh da mi obesnish poveche za proble koito ti si imal za da se opitam da go otstranq ili pone da znam kakvo da iskam v serviza

Email: dakiwanov@aksyst.com



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: FlAT SpA]  
Автор ADH-Honda (Honda-Maniac)
Публикувано05.08.02 15:12



Ducato - 2.5 D - ako ne se lyva ! 14 мисля се водеше модела !

С 5 скорости !

За общо 1 година както сме го притежавали - е седял пред блока около 6 месеца - т.е. - половината от времето стоя пред блока !

Защо ли - първият път скъса ремък - сещате се какво става - клапаните се набиват в буталата - МЪКА

Оправи се това ! След това - пък спука глава - та наново ремонт !

За теа 2-та най-ярки спомена от Дукатото си спомням - трябва да питам баща ми какво още беше !

НЕмалко пъти го оставя насред магистралата !

по онова време - 94 година - за ремонти по него се хвърли толкова пари - че можеше да се купи един Вартбург комби - по същото време и 2 такива машини притежавахме - едната не се кара и е на 6 години - чупи се постоянно Другата - на 13 годишна - случвало се е за един ден 2 пъти да ходи и да се връща от Враца до Софиа натоварен яко със стока !


Иначе - за бус появил се някъде 84 като модел - бива на дизайн ! Отвътре беше с кожен салон, по магистралата се движеше натоварен с 80 (!) бокса цигари и бега по магистралата с 100 ! АМА - иначе боклук та се е занел отвсекаде ! Много ниско качество на изработка !

При положение че Хондата която сега я имаме вече 7 години - 150 000км сме минали с нея - кола буквално да сипеш бензин и да се движиш с нея - бетон ! КАчествена работа !

След като се продаде (естествено че пак нещо се беше преебало) тва дукато - баща ми се зарече ЕВРОПЕЙСКИ автомбил да не купи повече (по същото време и 2 буса Мерцедес 207 Д имахме - пълни боклуци - по 1 л масло на 100 км си лапат ) !

И с право !



PS: и до ден днешен го виждам това нашето бившо Дукато - само дето е пребоиядисвано вече над 5 пъти и може да си пъхнеш главата в пода - този двигател оригиналния е отдавна изхварлен - с 1.8 Турбо Дизел мисля че са му сложили ! А - отвсекаде се е раздрънкало - абе - кола на 17 години вече тотално и се е бала майката ! А - ние докато я имахме беше на 8 - вече си беше прогнила и т.н. И както споменах - всеки ден требе да се прави !


Истината е MADE IN JAPAN !!!

това е просто истината, колкото и НЕприятна да е за някои ! Автомобил правен с тенденции !!!



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: ADH-Honda]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано05.08.02 20:12



Истината е че кола на 17 години никои в европа не кара , пък било то и японска .



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: lCE]  
Автор ADH-Honda (Honda-Maniac)
Публикувано05.08.02 21:54



Спор няма !

Мисълта ми беше че - този Фиат вече на 7 - 8 години буквално НЕ ставаше за хуй (малко цинично - но това си е истината) !!!

Хондата сме я купили на 8 , сега е вече на 15 и половина - всичко е почти перфецтно (да чукна на дърво ) - едни гарнета, карета, радиятор (поради ПТП), корозията което е кофти - но все пак - за кола на тази възраст стояла в Австрия - не може да се очаква друго! Общо взето - това е !



Тема Re: FIAT – Failure of Italian Automotive Technologyнови [re: lCE]  
Автор Jp (минаващ)
Публикувано06.08.02 00:34



Karah izvestno vreme edno Tipo 1.4, tpgava imah i CIVIC 1.5. E sravnenie ne moje da stava,vapreki 4e Hondata bese na 8 god. a Tipoto na 1. Mnogo po-tezko e za upravlenie,za dinamika da ne govorim,imas 4ustvoto 4e karas 3 tonna kola. Navsi4koto otgore i har4ese zdravo tova Tipo. 4erti4kite na benzinomera gasnat barzo-barzo. problemi osven progorelia auspuh i mehanizama za vdigane na stakloto,ne e pravilo. Drug e vaprosa 4e na Civica za 160 000 km. progni samo zadnoto garne,a za problemi kato da ne moje da se vdigne stakloto ne sam si i pomislial.



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: ADH-Honda]  
АвторJapan (Нерегистриран)
Публикувано07.08.02 01:14



Истината е MADE IN JAPAN !!! Нека да споделя защо и аз мисля така.
Преди известно време в едно френско списание имаше една класация кои са колите, които са дали най-малко дефекти след 10 години екслоатация. Бяха класирани 300 автомобила. От 1 до 10 място бяха само японски коли и един Мерцедес и тои беше около 8 място. Ако не се лъжа на първо място беше Мицубиши Колт. На 297 място беше Фиат Уно, а на последно място беше Застава Юго. Всичко това потвърждава твоето мнение - Истината е MADE IN JAPAN !!!
Но щом съм в този клуб може да се сетите каква кола търкалям - Фиат Уно. А бе, добра кола е. Хайде поздрави на всички!



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: Japan]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано07.08.02 20:45



По принцип си прав , обаче само за сведение в тези класации не се взема предвид какъв е бил дефекта - например : счупено копче за ел. стъкла е толкова дефект колкото и прегрял двигател . Японските коли наистина са сред наи здравите , но не бива съвсем сляпо да се разчита само на такива класации , да не говорим пък че при автомобилите на старо , наи важно е как са били поддържани от предишните собсвеници .



Тема Re: Това не е съвсем таканови [re: lCE]  
АвторNick (Нерегистриран)
Публикувано10.08.02 19:33



Не е така, защото в същото списание съвсем откровено пише, че на FIAT Tipo 1.4, 23% от повредите са на електрононото табло, на базовия повредите на таблото са 11%, а 17% на електрическите аксесоари/ел. стъкла,чистачки и тн./
При FIAT Uno 45 FIRE например, се оказва, че 13% от повредите са харчене на масло.
Като се има на ум и това, че става дума за средно 2 годишна кола на 50 000км, струва си да се замисли човек, трябва ли да влага средства в нова кола, на която постоянно не и работи нещо електерическо или още от завода двигателят е за ремонт. Да не говорим за същата кола, когато е вече 10 годишна, както е в масовия български случай.
Но да продължим още малко. Типото се нарежда на 302ро място по здравина от 426 наблюдавани автомобила, а Уното на 303то.
И двата автомобила са далеч след средния показател.
4.882% риск за повреда на 10 000 км за Уно, при среден показател 3.611% и 4.369% за Типото.
Това преведено на друг език означава, че 5 от всеки 100 Уно, през първите 2 години от експлоатацията си са се повреждали веднъж на 10 000км.
Една Мазда 121 модел 1988ма, кола която може да се приеме че е аналогична на Уното, има показател 0.803%, а Поло 91ва 1.0 има показател близък до средния 3.026%, но е над него.
Едно е сигурно, че фиатите сигурно имат достоинства/това е друга тема/, но подръжката им и при старите собственици и при нас българите, изисква по- чест ремонт, пък било то и с по- евтини части.
Това все пак струва пари, а да не говорим за нервите.



Тема Re: Това не е съвсем таканови [re: Nick]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано10.08.02 22:23



Да - съгласен съм , но точно това имах предвид - ето казваш дигиталното табло - знаеш ли обикновено в какво се състои дефекта му при Типо - в не добре контактуващи кабелни букси - точно на 4 болта е и след три минути вече си го отворил наместил,напръскал със спреи и си го затворил и следващото отваряне е след 5 години . А на други автомобили за същият период от време може да се прецака охладителната система или пък маслена помпа и тн. и макар че ще се е случило само веднъж ще бъде доста по фатално . А колкото до двигателите - всичко друго може да е лошо на италианските автомобили но не и двигателите - напротив - като качества те са над средното ниво дори и при Фиат



Тема Re: FIAT – Failure of Italian Automotive Technologyнови [re: MacGyver]  
АвторOt vidqnoto (Нерегистриран)
Публикувано28.08.02 04:13



Absolutno si popadnal na nekachestveno Tipo kakto kazva ICE, a moje problemite da sa doshli ot nepravilna eksplotacia na avtomobila ti, inache markata FIAT si e dosta dobra



Тема Za FIATнови [re: Ot vidqnoto]  
Автор Uno-sx (besnia)
Публикувано02.09.02 02:39



Tvurdo za FIAT



Тема Re: Това не е съвсем таканови [re: lCE]  
Автор Hainz Guderian (a)
Публикувано07.09.02 15:51



Eiiiiii, kak samo govorish za tabloto na Tipo sqkash si go otvarql moito kat izgasna edin den... e tam beshe de... i znaesh mnoo dobre che daje i spray ne izpolzvahme! Puk i opredeleno mislq, che digitalnoto tablo na tipo go sprqha shtot oskupqva kolata, puk Fiat vinagi sa iskali da prodavat narodni koli! Zashto da ne pechelqt po 50DM poveche na vsqko edno Tipo? Da ne sa tupi? To i WV prodava narodni koli, ama tez koito naistina sa narodni sa ebasi groznata kartinka kat dizain... i ot vutre i ot vun, puk tez koito sa krasivi izobshto mai ne sa narodni - primer Golf 3 i 4, po-dobre chovek da si kupi BMW 3XX za podobna suma!

"Nqma otchaivashti situacii, ima otchaqni hora!"


Тема Re: Това не е съвсем таканови [re: Hainz Guderian]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано07.09.02 21:23



Добре де съгласен съм че го направихме по лесно дори отколкото го описах но аз говорих по принцип щото това е известен дефект на Типо . Може би работата идва от това че Фиат е народна кола - Ланча също имат дигитално табло ама хич даже не се разваля . Просто работника във Фиат не си е давал много зор като е правил буксата - за толкоз пари - толкоз . Обаче не ми стана мнооо ясно кво общо имат немските коли ...... Инъче много правилно си ги описал



Тема Re: Това не е съвсем таканови [re: lCE]  
Автор Uno-sx (besnia)
Публикувано09.09.02 02:10



Az sum s digitalno tablo i dosega nikvi problemi ne mi e suzdavalo tva za Tipo-to nemam mnenie inache za moito garantiram.



Тема Re: Това не е съвсем таканови [re: lCE]  
АвторKlMl (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 12:48



ICE,

GA GOVORIHME NAVREMETO ZA TEMPRI TI SPOMENA ZA OSHTE EDIN SERVIZ NA FIAT VAV VARNA I TO DOBAR, KOJTO RABOTIL V TIASNO SATRUDNICHESTVI S KICHEVO.
VIARNO CHE NE SI KUPIH TEMPRA A TIPO, NO DALI BI BIL TAKA DOBAR DA MI KAZESH KOJ E TOZI DRUG SERVIZ, DETO RAZBIRAT OT FIAT I TO VAV VARNA - DA SI GO ZNAM PROSTO EJ TAKA.



Тема Re: Това не е съвсем таканови [re: KlMl]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано09.09.02 21:53



Значи намира се точно до КАТ ( комина) обаче в момента правят ремонт на сградата и не съм сигурен кога точно пак ще работят ама скоро ще е . 088502521 - търсиш Митко обясняваш му проблема - той ще ти каже как ще се прцедира .



Тема Re: Това не е съвсем таканови [re: lCE]  
АвторKlMl (Нерегистриран)
Публикувано11.09.02 09:41



MERSI ZA KOETO !!!



Тема Re: Това не е съвсем таканови [re: KlMl]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано11.09.02 21:20



Моля А теб каква ти е Темпрата ?



Тема Re: Това не е съвсем таканови [re: lCE]  
Автор bezobraznia (игривко...)
Публикувано05.10.02 17:46



zdraveite... da se vkliucha i az tuk vypreki 4e pusnah nova tema v kluba za TEMPRA...
abe shte vzemam tempra 1991g, 1.6i.e. cat mono-injection na okolo 150000 km, za 3800 leva... s digitalnoto tablo i el- stykla, ogledala, shibidah ...
kratko i iasno: struva li si parite ? ako ne, to kakva e dobrata cena spored vas?
blagodaria vi...



Тема Re: Това не е съвсем таканови [re: bezobraznia]  
Автор rokosovski (Велик войн)
Публикувано05.10.02 19:03



Според мен цената е малко висока! Аз пролетта си купих Типо-то/93 г.,1.6 i.e./ в сравнително добро състояние, в смисъл, че нямаше общи забележки като изключим смяна на накладки и др. рутинни операции по новопридобита кола, за 2500 лв. и то от Горубляне. Пропуснах ел.пакета, без клима! По принцип Темприте държат малко по-висока цена, но ми се струва нереален километража! Все пак трябва да се види, така е трудно да се прецини!

Настъплението е основният вид бойна дейност!


Тема ami to...нови [re: rokosovski]  
Автор bezobraznia (игривко...)
Публикувано05.10.02 20:37



ami to daje kilometraja , nali e digitalen i mi dava okolo 47000 kilometra ta az si pomislih 4e prosto e nadhvyrlilo 100-te i gi pribavih, a kato razlika se polu4i okolo 150000 km. ... ne znam predpolojih ... a tova e cenata ot koiato sobstvenika na avtomobila shte plati mitoto ... t.e. krainata za men cena (kato izkliuchim urejdaneto na dokumentite) ... btw: mai e kupuvana ot maika s dete shtoto vytre ima razni detski lepenchici i na stykloto ima znaka na "vnimanie: roditel s dete"
ne znam ... daite malko akyl, molia :)
10x!



Тема Re: ami to...нови [re: bezobraznia]  
АвторSpasov2 (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 15:36



Стига сте говорили глупости па адрес на Tipo!Ние имаме Tipo 1.4 и сме много доволни!Колата е на газ,и това я прави доста икономична и стартова!За ускорение да не говорим!Гравата ми е синя от удари заради ускорението!И това че жълтурите или още по малко швабите правят по-хубави коли-пълен мит!Вярно е че Бразилското и турското типо не е качествено като италянското(каквото е и нащо)но автомобилът и до наше време се кара от много доволни собственици!



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: FlAT SpA]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 16:45



Защо FIAT ли? При мен беше любов от пръв поглед. Още като малък се прехласвах по страхотните представления които изнасяха първо Lancia Delta S4, а после Lancia Delta Integrale. Малко разбирах тогава колите, но като всяко дете бях за победителите. Колата си я купих 2000-та година. Като всички се бях наслушал на съвети какво да взема и колко щяло да ми тича голф. Да търсех голф или друга кола която ще се вмъкне в 4000лв. (БМВ е30 или Мерцедес 190). Нищо не можеше да ме грабне, а вече бях огледал доста коли. Седях и пиех кафе с мой приятел собственик на автомивка и сервиз и той ми предложи да видя Типото. Тогава си казах "леле как не съм се сетил за италианките". Това беше моята кола - красота, оборудване, повече коне за същите пари. Сега я карам и мога да кажа, че тя е като да си с хубава жена. Ако я глезиш и обичаш ти е хубаво с нея. Разсърдиш ли я обаче е като истинска италианска хубавица. Темпрамента и се проявява както на пътя така и когато реши да ти прави ядове. Затова я обичайте. Тези коли все едно имат душа. А който купува италианка я купува със сърце а не с разум.



Тема Re: ami to...нови [re: Spasov2]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 17:37



Моето Типо е от заводите в Швейцария.



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: lCE]  
Авторang (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 00:30



фиат пунто 97г.липсва ми подвижната кора на багажника.ако някои знае от къде може да се купи,ще се радвам да сподели.



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: Mитko]  
Авторast (Нерегистриран)
Публикувано06.09.06 04:54



много вярно. оби4ам си ун4ето. не ме предава никога. ремонтите са евтини, макар и доста. ама и маисторите ни са едниии. имат си характер колите. колко унота има по пътищата? а са спрени преди поне 10 г. а голф 3 ве4е из4езват - умират бързи4ко маи? или умират собствениците им? моето скоро ще стигне 300 000 км . а е от 83 г. и е по4ити само на газ и по4ити само градско.
фиата си е като жената - капризна но оби4ана.



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: FlAT SpA]  
Автор Haunter™ (ариец)
Публикувано08.09.06 20:49



Ами нека го кажа директно - заради баланса цена-качество. Това е нещото, заради което няма да погледна друго освен FIAT. В никакъв случай не са най-добрите коли, но мен моето Punto ме устройва идеално. Евтина поддръжка, сравнително здрави, перфектен двигател (признат по цял свят!), лесни за експлоатация... абе кола, която да те закара от точка А до точка Б, това е FIAT! Кво повече да иска човек?





Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: Cherepaha]  
Автор napalmoff (Бивш Пенкелер)
Публикувано10.09.06 15:29



В отговор на:

Az haresvam FIAT ama na vunshen vid. Imat mnogo simpatichni modeli. Nai-haresvam Bravo. Ama inache kola pravena ot italianci neiskam. VSe pak sa vseizvestni murliachi i murzeli, za razlika ot stegnatite i trudoliubivi nemci i japonci. Moje i da e mit ama tolkova mnogo loshi neshta sum slushal za italianskite koli :)))))



1.Пиши на кирилица не боли
2.В Германия отдавна колите не се сглобяват от немци, а от Али, Сабри, Мемет и Хасан . Тъй че пълна глупост е това за мърлячите

Можеш насила да закараш коня си до реката, но не можеш насила да го накараш да пие.

Редактирано от napalmoff на 10.09.06 15:33.



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: Haunter™]  
Авторzaz (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 17:02



Edinstvenoto ne6to koeto ne haresvam v Fiat i izob6to v ital. koli tova sa nemskite 4asti na Bosh.Samo te se preebavat


A na julturite s Hondi da gi pitam tiq ne se li zanimavat s motori,ta i koli li pravqt ve4e? Mom4eta vsi4ki qponski koli v BG sa proizvedeni v TURCIQ=pulen bokluk
viva Alfa



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: FlAT SpA]  
Автор3apeжeтe (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 14:19



тия каруци Fiat! Kарайте по-добре лагерни колички за същите пари, но са къде по-ъдрави и надеждни





Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: 3apeжeтe]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 14:22



А ти колко километра имаш за д гърба си с каруца FIAT? Прекалено "компетентно" и "обосновано" се изказваш.



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: zaz]  
Авторpraz (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 14:26



Единствения проблем на фиат е че се продава под наименованието Ахтонубил, а би трябвало да е нещо като:
Катафалка
На бабо ти хвърчилото
На детето лагерната количка
Но най-му подхожда:
Превозно средство на нещастник, който няма пари и за билетче в градския транспорт та си купил "кола" и не иска да си признае на каква италианска хурка се е набил





Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: Mitko]  
АвторИecтecтвeнo (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 14:36



ва бритчет имам опит бол. Цели 10 км! Повече от достатячно да не повторя





Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: Иecтecтвeнo]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 14:59



Айде сега да споделиш и какво толкова се е случило тези 10к километра.



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: Mитko]  
Авторspasov2 (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 21:32



Бе хора!Не се впрягаите!Това с некакви пиклювци кадето не карат и кола ами гледат че майка им или баща им карат някаква раздрънкана швабска каруца!Тези цървули и понятие си нямат от автомобили!Абе ей zaz praz гомнари такива,стига сте писали глупости,защото италянките не са просто поредната немска казка!Те са автомобили с душа!Запомнете го!



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: spasov2]  
Авторspasov2 (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 21:39



-Здравината на швабските автомобили или по-точно Mercedes!



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: spasov2]  
Автор3333 (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 09:22



Всички дето карат жабарски коли са педераси начело със прасов-спасов и заз-ът


И педераси ще си умрат, а жените им курви!!!



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: 3333]  
АвторVTR (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 12:29



От 2001 карам чисто ново Фиат Пунто 1200 8V 60кс.
4 години подред София Варна я взимам за 4 часа, т.е. средна скорост 120, среден разход 6.5л на 100. Тръгвам в 8ч. в 12 съм във варна, в 13 на плажа. Така карм, че никой отсреща не ми свети с фарове и не ме псува.
Единствени проблем до сега с пунтото е, че ми сфиха предната емблема.
Няма какво да се хваля защото никой не ме познава, но това са фактите.



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: 3333]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 14:02



След това ти мнение не мога да ти кажа нищо друго освен "върви да си играеш". Едиствената кола която някога си карал е била с педали или в мащаб 1:43.



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: Mitko]  
Авторspasov2 (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 17:40



Бе 3333!Като тате ти кара путки в шибаната ви японска кола аз казвам ли нещо бе?Що не онидеш да лижеш путака космясал на мама и не мълчиш!А?Такива като теб или бащите или майките им ги изнасилват,или имат проблеми с ерекцията на малките им пишлета!



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: spasov2]  
Автор3333 (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 19:01



Spasov ti si svinski guzzzz, a minetchijskite vi kolibi si gi zavrete otzadi. Nасх кжи кули сум карал, на майкати у гуза нимосх намери





Тема Re: ami to...нови [re: Spasov2]  
Автор3333 (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 19:04



Тати я кара пък ти на задната седалка в бебешко столче нали бе педерас кривоок. Качи се на истинска кола пък тогаз ела да приказваш барабар петко с мъжете



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: 3333]  
Авторspasov2 (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 19:16



Какво си карал бе?Или си вкарал в на майка ти путката!Гледай да не и дойде менструацията докато лижеш защото ще те изпръска!



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: spasov2]  
Автор3333 (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 10:29



Spasov zemi sa u ruze qq snowti kakva svirka mi izvurtq



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: 3333]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 11:18



Какви? Matchbox или Burago





Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: Mitko]  
Авторzaz2 (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 13:40



Abe kvo se zanimavate s takiva ne6tasnici kato 3333 i Mitko-kopitko. Toq 3333 e mrusen tur4in na koito ba6a mu jivee s muj i kara turska kola s qponska emblema

i mom4eto e vlubeno v taq turska karuca 6toto go ebat na zadnata sedalka..Abe Mitko ti maika si li tursi6 v toq forum 6toto qvno sa te za4enali v nekoi Fiat i posle sa te izhvurlili i ti sa si kopele.Kato ne vi haresva nqmate rabota v toq forum



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: Mitko]  
Авторzaz2 (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 13:44



Sorry Mitko gre6ka ne za teb se otnasq a za oniq ne6tasnik praz





Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: zaz2]  
Авторzaz2 (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 13:57



Zaz praz site sme edin dol drenki pidirasi i kurvi, ma to kvo da o4akvash kat sme sda ka4ili idin pat na ibana italqnaska kola





Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: FlAT SpA]  
Авторrrrrrr (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 17:05



Tuka ima edin ne6tasnik koito pi6e prostotii s nikove na drugi hora ot foruma.
Moderatora spi li?Izhvurli go toq glupak



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: zaz2]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 17:17



Следващата ми пак ще е италианска и по-следващата също.



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: Mitko]  
Автор3333 (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 17:32



Если дурак, то ето на долго!





Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: 3333]  
Авторвятъp нa пpoмянa (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 18:20



С този руска "поука"..... по всичко личи, че е за дълго.....





Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: rrrrrr]  
Авторast (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 07:09



и на мен ми се струва че някои ползва чужди никове.
недеите бе хора. пишете различни тука поне не се иска регистрация.



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: Mитko]  
Авторaяoo (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 18:59







Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: Haunter™]  
Авторpant5a (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 14:24



imam vupros , koi spo0red was e nai dobriqt serviz za fiat v sofiq



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: ast]  
АвторGaL1nchO (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 04:15



abe ei hora i az karam fiat moje da se 4upi ama se opravq i varvi za6to se 4upi li za6toto edno ne6to kato se raztraka ne go opravqm vednaga chakam sledvashtoto i sledvashtot oi kato me ostavi na patq bukvalno kazano vikam da eba i toq italiqnski bokluk ama az sym si vinoven zsshtoto ne hvashtam bolesta navreme aide Fiat is the best





Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: FlAT SpA]  
АвторWhiteSands (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 10:49



Всеки си има предпочитания. Не е лошо да се подкрепят с цифри, обаче. Вижте тук :

като изберете производител:Fiat и кола примерно:Bravo (96-02) и отделно в друг прозорец производител:Volkswagen и кола примерно:Golf (92-97). Тези двете са един дол дренки както казва българския народ. Аз лично смятам цифрите за безпристрастни.



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: WhiteSands]  
Авторacт (Нерегистриран)
Публикувано17.12.06 07:29



ами като сравнваш най-идиотския модел на фиат... с най - добрия /уж/ на вф...
ама въри го обеснявай тва на голфаджиите, де!



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: acт]  
Авторautosearcher (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 21:56



А какво ще кажете за Бравото? Много съм му се навил и се чудя колко ще ми струва поддръжката.



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: autosearcher]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано19.12.06 09:05



Много добър избор за парите на които вървят. Частите са евтини и се намират, а колата се поврежда рядко. По-скъпи са консумативите за дизеловите коли, но пък там пестиш при каране.



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: FlAT SpA]  
Авторфиaт (Нерегистриран)
Публикувано27.12.06 16:54



Неоправдано подценявани....отлични автомобили са фиатките за наште пътища!!!-:)



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: spasov2]  
АвторMorfey_A (Нерегистриран)
Публикувано01.01.07 08:27



Aбе путка майна син каскет spasov2, koлко струва на баща ти типото от 1990 1.4 с газовата уредба да дойда да го купя, а после да да го харижа на някой пазарджишки циганин да го закара на отпадъци.Погледни какъв гнусен онанист си



и какви са тези педераски истории в форум Любов


откак взе да ходиш на турска баня, голям алка вадиш.Да та еба в тъпънарчето издухано!!!

Я кажи с коя ръка лашкаш малкия смок?



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: фиaт]  
Авторacт (Нерегистриран)
Публикувано01.01.07 23:57



митко бравото са най - трудни за поддръжка. имат и кофти комп. по добър е варианта с пунто - по евтиничък, ще си вземеш с повечеко екстри, и е по лесен за подръжка. вариант е и ланча. дедрите са по 4 -4,5 хил.





Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: вятъp нa пpoмянa]  
АвторФИAT (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 10:48



Няма нищо по-добро от старичък ФИАТ. Чудесен е за запълване на свободното време, и собственика придобива ценни технически познания.



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: acт]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 12:06



Браво карам от 2 години, а имам от 2 месеца собствено. Двигателя е един от най-добрите които са излезли от ФИАТ. Инжекциона също. Дотук не съм имал какъвто и да е проблем с Браво 1.6



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: FlAT SpA]  
АвторGALlZ (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 08:16



Стига сте плюли Италианците.Всеки си има право на мнение все пак.Но да не забравяме че едни от най известните марки коли като "ФЕРАРИ" и други подобни са италиански.Много е лесно да намирате кусури.Типично Българска черта.Ние неможем да направим даже и каруца с двигател. В България още не сме дорасли да си купуваме коли по вкус.А ги купуваме според джоба си.



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: FlAT SpA]  
Авторpe6ko (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 11:33



po princip sa hubavi koli. no sa mnogo nejni izkat mnogo pazene.az karam punto i imax golemi problemi s el.intalaciqta s hodovata 4ast ne sam imal golemi problemi



Тема Re: За и Против ФИАТнови [re: Mmm]  
Автор bmw M3O (непознат)
Публикувано27.08.07 01:15



as li4no karam polski fiat 125p da vi kaja 4esno sam dovolen ot nego nishto 4e na skoro go zarqzah i po4nah da karam drugata kola no mi se iska da se varna na volana mu......






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.