Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:26 21.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема С какъв безин карате?  
АвторФИAT (Нерегистриран)
Публикувано14.04.02 23:09



Имам ФИАТ УНО 1 116 куб. см., 1985 г. За него се препоръчва бензин с октаново число минимум 97. Карал съм го с А-91 и с А-98. С вторият върви значително по-добре. Но вече не намирам оловен А-98. Сега спират и А-91. Остават само безоловни бензини. В бензиностанците на OMV и Лукойл /сигурно и на други бнзиностанци/ продават А-92Н. В книгата на Хайнес пише, че моя двигател може да работи и с безоловен бензин, но не трябвало да се поддържа висока скорост дълго време. Но не пише защо. Споделете Вашия опит. Предварително благодаря на всички, които ще се отзоват.
Останете със здраве



Тема Re: С какъв безин карате?нови [re: ФИAT]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано14.04.02 23:48



Имам UNO 999сс и си го карам с 91 без проблеми...



Тема Re: С какъв безин карате?нови [re: az]  
АвторФИAT (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 19:17



Проблемът е дали ще има проблем ако караме с безоловен бензин.



Тема Re: С какъв безин карате?нови [re: ФИAT]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано17.04.02 00:55



Наистина в книжката на Haynes пеше, че за да се кара с безоловен двигателя трябва да е от някакви спрециални серии. Аз моето Уно го карам само с безоловен, всъщност съм на газ, но все пак отвреме-навреме... Мисля, обаче че няма никакъв проблем да се кара с безоловен. От известно време се заформят едни спорове за безоловния и оловния бензин и съм склонен да се съглася с тези които твърдят, че няма никаква вреда върху двигателя ако караш с безоловен. Погледни и така - примерно в газ-пропан бутана няма олово и е 110 октана. Не слушай ако някой ти каже, че ако колата ти е на газ се поврежда двигателя - това изобщо не е вярно. Няма никаква вреда. А като се замислиш оловото не допронася нищо положително за работата на двигателя и за неговото износване. С безоловен можеш да си караш дори и стария Москвич, така че си карай спокойно с безоловен и не се притеснявай!

______________________

Keep Walking


Тема Re: С какъв бензин карате?нови [re: DAMON]  
АвторФИAT (Нерегистриран)
Публикувано19.04.02 23:29



Благодаря за отговора.
Всъщност, няма да имаме друг изход освен да караме с безоловен, защото след време няма да има оловни бензини.



Тема Re: С какъв бензин карате?нови [re: ФИAT]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано20.04.02 14:11



Ако е с така наречения "Файър" (FIRE) мотор - няма НИКАКЪВ проблем да го караш с безоловен бензин.



Тема Re: С какъв безин карате?нови [re: ФИAT]  
АвторPlamen (Нерегистриран)
Публикувано23.04.02 13:13



Разликата е, че след 86г. двигателите са с т.н. "горно мазане". Оловото в бензина има известно смазващо действие и за това старите(<86г) двигатели са на оловен бензин. На пръв поглед няма проблем да караш Уното с безоловен, но износването на двигателя ще се повиши малко. Най-добре е да си купиш добавка за безоловен бензин, продава се по бензиностанциите. Или да си смениш колата




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.