Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:29 26.04.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема kakvo wi e mnenieto za Uno FIRE 45  
Авторasa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.01 11:27



Spodelete kakwi problemi ste imali



Тема Re: kakvo wi e mnenieto za Uno FIRE 45нови [re: asa]  
АвторBълчaн (Нерегистриран)
Публикувано06.07.01 15:30



От три години и половина карам Фиат уно45.
Добра и икономична кола 4.5 - 5л на 100 км. Проблеми - смених предните амортесьори имах проблем с това че колата гаснеше при движение и смених електронният блок който го регулира /не може да се ремонтира/. Други голями проблеми не съм имал. Возията е като на малолитражка, отпред седалките са удобни и е широко.



Тема Re: kakvo wi e mnenieto za Uno FIRE 45нови [re: Bълчaн]  
Авторasa (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 16:19



Аз пък на моя доже и АГУ му сложих . Сега вече верно си карам на въздух . Успях да докарам разхода до 6/100 газ , и колата да си върви като на бензин . При моята зверска експлоатация ( риболов , нощен лов на зайци из нивите и т.н. ) двигателя се държи железно . Нищо не съм му сменял . Боже , пази ме !!!! :)))))))



Тема Re: kakvo wi e mnenieto za Uno FIRE 45нови [re: asa]  
Автор DAMON (минаващ)
Публикувано14.07.01 01:30



Нелоша кола. Най-вече икономична. На газ - 7/100. Преди харчеше 6, но с подходяща настройка мисля че може да се направи пак така. Иначе си има италиански проблеми - най-вече ел. уредбата. Направо са си оставили ръцете италианчетата - по тока не ги бива. Предни амортисьори също съм сменил - явно им е слабост а е сравнително нова - 92 година. Това е! Евтина кола! Като за нас е добре...

______________________

Keep Walking


Тема Re: kakvo wi e mnenieto za Uno FIRE 45нови [re: asa]  
Автор pinko65 (сканиращ)
Публикувано16.07.01 19:01



Здравейте, и аз от известно време се чудя дали да не си сложа газова уредба. Колата наистина е добра и икономична, моя Фиат е 93 година, на 74 хиляди, но колкото и нежно да го настъпвам, под 6,5 не е слизал/даже и на извънградско/. Колко ти излезе газовата уредба, колко литрова бутилка се събира отзад? Интересно ми е за колко време ще се изплати тази инвестиция, аз правя средно по 1500 км. на месец, а това са си около 150 лв. Благодаря предварително

Един е Хелмут Нютън и Сюзън Зонтаг е неговия пророк


Тема Re: kakvo wi e mnenieto za Uno FIRE 45нови [re: pinko65]  
Авторasa (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 11:29



Моя фиат е 999 см3 , 45 кс . Гледал съм му данните по каталога Хайнес , та там пише следното - разход при 90 км , на 5 ск. = 4,1 /100 ; при 120 = 5,2 /100 ; градско - 6.2 /100 . Или средно 5- 5.5 /100 в зависимост от ръчката :). Та реших да си сложа газ , понеже и аз доста карам . Модела на АГУ е Марини-автоматик ( 5 месец , 2001 г ), бутилката е 30 литрова , но 2х15 скачени съдове и става на мястото на рез. гума . Малко стърчи ( около 7-8 см ) , но не е беда . Гумата става изправена отстрани и мястото в багажника се намалява минимално . След регулирането на АГУ ( сам си го правих ) разхода на газ е точно 6,3 при условие , че искаш колата да върви добре и да има добра динамика . Е , повече от 120 не вдига . Ако искаш да ти върви като на бензин ще ти лапа 7/100 газ , ама това вече са стотинки :) . Сметката показва , че след 10 000 км вече си изплатил АГУ-то , че и си отгоре . Та това е приятелю . Действай ! Ако имаш нужда от съвети - тук съм !



Тема Забравих да ти кажа ценатанови [re: asa]  
Авторasa (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 11:32



Точно 400 лева с монтажа.



Тема Re: kakvo wi e mnenieto za Uno FIRE 45нови [re: asa]  
Автор pinko65 (сканиращ)
Публикувано17.07.01 17:33



Благодаря за информацията Моя Фиат е същия, но явно повечко го настъпвам и затова гори повече. Уж инжекцион, сменям му навреме въздушния филтър, но пак си гори средно 6,5 - 7,5. Абе тая газова уредба, дето я споменаваш, доста скъпа? Аз гледах обявите по вестниците - започват от 250 лв. с монтажа. Сигурно защото бутилката се събира на мястото на резервната гума, нали. Иначе другите бутилки ти заемат половината багажник. Дай някакъв телефон на тая фирма, която ти я е монтирала, да проверя. Аз съм от София, и-мейла ми го има в профила. Благодаря предварително

Един е Хелмут Нютън и Сюзън Зонтаг е неговия пророк


Тема Re: kakvo wi e mnenieto za Uno FIRE 45нови [re: pinko65]  
Авторasa (Нерегистриран)
Публикувано18.07.01 13:04



Аааа , не същата . Моята е карбураторна . В Козлодуй е монтирана от един френд с моя помощ и цената и е минимална . Тия АГУ дето са по вестниците май са втора злоупотреба . Само един нов изпарител е 120 - 150 лв , а клапаните са по 40-50 + бутилка +тръби +електронния блок+скоби +работа и т.н. та стана 400 . да не говорим за почерпката след това . Действай ,че не останаха .



Тема Re: kakvo wi e mnenieto za Uno FIRE 45нови [re: asa]  
Автор pinko65 (сканиращ)
Публикувано18.07.01 17:44



То аз ще действам, ама дай някакви координати на тази фирма или който там ги внася. Ще трябва ли да ходя до Козлодуй или мога да я свърша тази работа и в София? Аз ако отида до Козлодуй, по-добре направо да и купя малко ядрено гориво и да забравя за разни бензини и подобниЩе стане като атомна подводница - ще се зарежда веднъж на две години, ебати кефа!!! Просто си мечтая...

Един е Хелмут Нютън и Сюзън Зонтаг е неговия пророк

Редактирано от pinko65 на 18.07.01 17:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.