Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 27.09.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Icewind Dale Trilogyнови  
Автор Meлkop (Моргот)
Публикувано02.11.03 18:15



Има ли някой чел излезлите книги? А мнение за тях?
Личното ми мнение е много добро, въпреки, че има ОГРОМНО количество кражби. Въпреки това е написана на много приятен и достъпен език, пъла с момети, които те карат да се гърчиш от смях, и най-важното: добре замислени и описани битки. Като цяло, една изключително приятна книга.
НО има едно нещо, което ме изнерви до крайна степен. Не е на Г-н Салваторе. Простотията е на художника на корицата:
МРАЧЕН ЕЛФ С ЧЕРНА КОЖА И БЯЛА КОСА!!! Мбоже... Този биология не е ли учил? Кожата от липсата на светлина изсветлява... А косата потъмнява. За това негрита са чернокожи, а северните племена със светла кожа...

Just enjoy the battle.



Тема Re: Icewind Dale Trilogyнови [re: Meлkop]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано02.11.03 18:34



Четох двете преведени, Хана май ги е чел на английски и е фен на поредицата. Не са лоши.
Бързам да защитя художника. Не е яно дали е бил двойкаджия по биология, но е прочел Салваторе, а точно той пише неведнъж за черната кожа на мрачния елф и лавандуловите му очи! Ега ти мутанта, ама какво да правиш, магически свят, може и това да е възможно там.

Джунфу. 5-то Яо. Той притежава истината и тя обединява.


Тема Re: Icewind Dale Trilogyнови [re: тиrъp]  
Автор Meлkop (Моргот)
Публикувано02.11.03 19:53



Почвам да се съмнявам в паметта си... Значи и Салваторе не би трябвало да бъде пуснат да завърши даскало.

Just enjoy the battle.



Тема Re: Icewind Dale Trilogyнови [re: Meлkop]  
Автор Aceн (непознат )
Публикувано02.11.03 21:19



Ами само да вметна-тази трилогия (пък и останалите трилогии със същият главен герой:)) се развиват в света, създаден за системата Д&Д (систем ан ролеви игри). В него тъмните елфи са с черна кожа и бели коси, не го е измислял Салваторе:). Особеност на Дризт До'Урден е само, че има лавандулови очи:).
А и във всеки случай такова е описанието на класическите (тоест митологичните) тъмни елфи-дроу. Прочетете "Едите", май беше "Малката Еда":).
Поздрави.



Тема Re: Icewind Dale Trilogyнови [re: Aceн]  
Автор Meлkop (Моргот)
Публикувано02.11.03 22:09



Елфчето ли се води, че е най-главния сред главните герои? Аз се чудя, защо ми попадна най-много... Та в коя викаш, друга поредица се разказва за него?

Just enjoy the battle.



Тема Re: Icewind Dale Trilogyнови [re: Aceн]  
Автор Jack of Shadows (Shadow)
Публикувано03.11.03 00:11



Има го Дризт?!
Чух много лоши неща за книгата от хора, на чиито вкусове имам доверие, но май ще си ги взема..... След като съм прекарал толкова много дни в игра на историята, що да не си я взема на хартия?:)

- Да, сянко на сянката...


Тема Re: Icewind Dale Trilogyнови [re: Meлkop]  
Автор fentazi_fen (фанатик)
Публикувано03.11.03 10:39



МОже пък горкият елф да си е държал кратуната твърде дълго в перхидрол.



Тема Re: Icewind Dale Trilogyнови [re: Meлkop]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано03.11.03 18:33



Четох първата. Мъка, мъка...
Все пак е по-добре от трилогията му за Алената сянка.
А за битките - нали твоето беше люта ирония, а?
Единствено Фийст от авторите-многотомници на фентъзи пише що-годе приемливо замислени битки (но пък осира финалите на всичките си книги от злоупотреби с магията).

TANSTAAFL


Тема Re: Icewind Dale Trilogyнови [re: Kopo]  
Автор Aceн (непознат )
Публикувано03.11.03 20:47



"Единствено Фийст от авторите-многотомници на фентъзи пише що-годе приемливо замислени битки (но пък осира финалите на всичките си книги от злоупотреби с магията)."
Имаш предвид масовите битки, надявам се...за индивидуалните не бих казал такова нещо:). Виж, за магията съм напълно съгласен!:)
А няколко (поне две) трилогии за Дриизт има в Руския Интернет...потърсете по името на автора (руска транскрипция: РОБЕРТ САЛЬВАТОРЕ) в google.com или google.ru. Ако не излезе, допишете "библиотека":), но ще излезе...:)
Поздрави.



Тема Re: Icewind Dale Trilogyнови [re: Aceн]  
Автор Meлkop (Моргот)
Публикувано03.11.03 20:56



Няма ли ги преведени на бг? А от къде мога да си изкопая играта?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.