Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 29.09.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема LOTR = голям праз ?нови  
Автор Пивo (speed freak)
Публикувано25.03.02 11:09



Дойдох, видях, разочаровах се...

"Думам ти дъще, сещай се снахо.." И аз така за филма ще говоря, но...

Филмът няма никаква динамика. Напук на всичките преследвания и зрелкищни битки. Това само по себе си е успех. Динамичните моменти изключително умело са притъпени (да не кажем направи вдлъбнати) със сълзливи, монотонно влачещи се диалози (при това слаби).

Най-силната страна на филма са невероятните пейзажи, гледки, архитектура. НА това са отделени не повече от 5 минути времетраене. През останалото време се наслаждаваш на хобитски наденички и простотии, сълзлива мелодрама, неуспешно изиграни душевни терзания покрай Пръстена - А уж се предполагаше, че въпросните терзания са върха на иглата, целта на внушението. Е да, ама не. Хич даже не са успели да поситгнат много по въпроса. Дори моята любимка Кейт Бланшет играе посредствено. И как не при този слаб сценарии и режисура с подозрително качество.

Битките
Холивуд си е Холивуд. Слава богу, че в този филм има битки. Ако не са те, половината салон щеше да похърква още след първия час и половина от близо три. И като са орязали природните красоти, гениите са се сетили, че филма става слаб и са понаблегнали на битките. Резултатът е нещо като Мумията (втора част), само че малко по-зле направен. За сметка на това има доста повече кютек. Очевидно в Холивуд са заложили на сигурното. Или пък това е дело на свети Дж.Р.Р.Т. ? Както и да е от битките филма печели, защото става гледаем и едновременно губи, защото се принизява до едни търде елементарни средства. Да не говорим, че битките са реализирани "като на кино", където 'наште' секат наред, а противника се бие като след тежък запой, комбиниран с бой и промишлени дози тежки психотропни вещества. Изобщо като ги гледах тия орки как мрат се замислих, аджаба какъв им е проблема на хората? Що не вземат да пратят 100-на човека, ала Арагорн и 100 елфски стрелци ала Леголас в Мордор да разкажат играта на всичките зли сили ? Да не говорим, че Леголас така стреляше, че и 100 на елфи биха били твърде много... Абе смех...

Тъй че, много съжалявам ама този филм... ако това е най-доброто фентъзи... горко му на жанра.

Ad astra per aspera


Тема Re: LOTR = голям праз ?нови [re: Пивo]  
Автор De_Vor (Rebel)
Публикувано25.03.02 11:15



Ni dei znai mnooo...

Early this morning when you knocked upon my door, I said:"Hello Satan. I believe it's time to go!"


Тема Re: LOTR = голям праз ?нови [re: Пивo]  
Автор Johny Cage (spitting camel)
Публикувано25.03.02 11:22



Ти май не можеш да издържиш да се заядеш с Толкин. Сигурен ли си че нямаш някой комплекс по темата?

Иван Окафезеният

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players


Тема Re: LOTR = голям праз ?нови [re: De_Vor]  
Автор Пивo (speed freak)
Публикувано25.03.02 11:30



И що ?

Ad astra per aspera


Тема Re: LOTR = голям праз ?нови [re: Пивo]  
Автор Bятъp (зaпaдeн)
Публикувано25.03.02 11:31



Филмът наистина не чини много(има и добри попадения в него), но на кой му пука... всеки си има свой филм-Властелин в главата си, но може да го филмира

Видях да язди през реки, те седем са на брой...


Тема Re: LOTR = голям праз ?нови [re: Johny Cage]  
Автор Пивo (speed freak)
Публикувано25.03.02 11:32



Ама разбира се, че имам комплекси на тема Светията. Толкова много са ми набивали колко е велик... пък сега се оказва, че не е чак толкова.

Абе ядва се... ама толкова.
Айде да видим другите части, чувам че битките поне били още повече.

Ad astra per aspera


Тема Re: LOTR = голям праз ?нови [re: Пивo]  
Автор DavieМодератор (ентусиаст)
Публикувано25.03.02 11:50



Като си изграждах мнение за филма се опитах да се придържам само към него, абстрахирайки се от отношението си към книгата.
Нека първо да кажа няколко добри думи за филма:
1. Страхотна визия - при такъв бюджет нямаше начин поне ефектите да не са на ниво.
2. Страхотен саунд - много адекватна на действието музика и добро озвучаване.
3. Някои от актьорите бяха много удачно подбрани - Леголас, Боромир, Гандалф, Сам, Пипин и Мери. Естествено това си изказване правя на база на това доколко актьорите отговаряха на моите лични представи за героите от книгата.
4. Много харесах Назгулите. Връзваха ми се напълно с представата за духовете на пръстена - безплътни, нематериални, като че ли изрязани в пространството образи от 'нищо', от абсолютен мрак и празнота.
5. Балрогът и онази октоподоподобна твар пред Мория.
6. Лотлориен!! Донякъде Ривъндел. Пейзажите (напълно се съгласявам с теб)

Обаче сега почвам с това, което не харесах:
1. Ужасно ме подразни хермафродитската и детска физиономия на Фродо.
2. Считах Виго Моргенщерн (така ли беше името) за много подходящ актьор за ролята на Арагорн до момента, в който проговори. Не мога да си представя, че един велик крал ще мънка по този начин. Ок, излъчва благонадеждност, благородство и т.н., но този женски глас издънва целия ми имидж за Арагорн.
3. Доста често актьорите като че ли преиграваха...
4. Елронд. Ами той говореше по същия начин както и агентът в Матрицата - някак забавено, натъртено и съскайки... Признавам сеи, че още на първата му реплика се изхилих.
5. Някои откровени измислици на сценариста, които, макар и да не съм сред феновете на Толкин, ме издразниха. Като го изгледам още веднъж, ще се сетя точно кои бяха най-дразнещите.
6. За алогизмите няма да говоря, защото май не познавам толкова добре цялата история за Средната земя, че да преценя кои от тях са заслуга на Толкин и кои - на сценаристите.

Снощи се опитах да направя прогноза за броя на Оскарите, които ще отнесе Властелина - между 3 и 6. На фона на 13-те номинации си помислих, че вероятно съм твърде критична. Е, взел е четири Оскара...

П.П. Малко въпросче към феновете на Толкин. Питах се защо надписът над входа на Мория е на елфически, при положение, че джуджетата не понясят елфите. Някак не ми се струва логично...

To hear, one must be silent.


Тема Re: LOTR = голям праз ?нови [re: Пивo]  
Автор Johny Cage (spitting camel)
Публикувано25.03.02 12:17



Аз пък винаги да съм мислил че филма е на Питър Джаксън, пък то какво било. Толкин го бил направил,тц,тц колко съм неук

Иван Окафезеният

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players


Тема Re: LOTR = голям праз ?нови [re: Davie]  
Автор Johny Cage (spitting camel)
Публикувано25.03.02 12:22



Вратата на Мория е направена по времето когато джуджетата и елфите не са се "непонасяли":)

"Ерегион се намирал близо
до славния град на джуджетата, наричан от тях Хазад-дум, а от елфите
Хадходронд и по-късно Мория. От елфическия град Ост-ин-Едил гладък
каменен път водел до западната порта на Хазад-дум, защото там между
елфи и джуджета се зародила незапомнено крепка дружба, която
обогатила и двата народа. В Ерегион майсторите от Гваит-и-Мирдаин
(което означава задруга на златарите) надминали и най-изкусните
древни творци"

Иван Окафезеният

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players


Тема Re: LOTR = голям праз ?нови [re: Пивo]  
Автор Jill (засрамена)
Публикувано25.03.02 12:41



Чакай бе... това което гладахме снощи не беше Толкин. Беше представата за "Властелина" на един сценарист и един режисьор, а не книгата. Мисля, че това ти го казах като излязохме от салона...

"Не съм ли ти казвал вече, че всичко започва и свършва в Библиотеката" Ютакалтинг



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.