Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 19.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: само не знам що подскачате толкова :))нови [re: Hell]  
Автор sinsky ()
Публикувано06.10.07 00:49



Искам само да уточня, че аз нищо лошо не съм казвал за Джордан и не съм чел колелата, властелина и другите произведения, за които говорим. Дюн го четох отдавна ама не си спомням почти нищо.



Тема Само Фентъзи! Ура!нови [re: sinsky]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано06.10.07 01:44



Личи си че си чел отдавна Дюна. Ако ще говорим за кръвопролития.. в Дюна има доста... има даже и джихад... ония тръгнаха да колят по планетите... А планените бяха много.. и тъй като колеха с ножове... аз мисля все пак да го сложим фентъзи.
Като сме почнали и всичко на Азимов може да сложим фентъзи... абе защо да се ограничаваме изобщо. Затрийте Си-Фи-то от историята на литературата. Нека бъде Фентъзи!

Мухахаха!

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: Само Фентъзи! Ура!нови [re: Paganel]  
Автор sinsky ()
Публикувано06.10.07 02:24



Ножът като основен елемент на фентъзито - харесва ми, но така пък много други произведения няма да успеят да се класират, особено на Азимов. Трябва ни нещо наистина обединяващо :)



Тема Re: само не знам що подскачате толкова :))нови [re: Hell]  
Автор r.Andrew_Martin ()
Публикувано09.10.07 00:32



Ами тогава да го наречем "Хърбъртщина", а няма ли да е по - добре?
Така поне ще носи името за създателя си!
"Азимовщина" , "Кларшина" , "Лемщина"... как ти звучи, добре е нали?!!!



Тема Re: само не знам що подскачате толкова :))нови [re: sinsky]  
Автор r.Andrew_Martin ()
Публикувано09.10.07 00:39



Това беше много добре необосновано изказване!
Всеки автор може да черпи откъдето си поиска информация и да я перефразира както намери за добре!
И как достигна до ГЕНИАЛНИЯ извод кое е реално и кое не?
Явно толкова си чел "Дюн"!
Аз за фентъзито опс...няма такъв стил!
Аз за приказната фантастика няма да казвам нищо, защото съм чел много малко този стил, но съм гледал достатъчно филми и мога да твърдч, че това което казваш не почива на никаква основа!



Тема тц, не е точнонови [re: r.Andrew_Martin]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано09.10.07 15:16



Нито "Дюн" има нещо общо с "Кошерът на Хелстрьом", нито разказчетата за Азазел имат нещо общо с "Фондацията".

Иде реч за сходен набор от идеи и интерпретацията им и как точно ще го наречеш няма никакво значение. Спорът беше "фентъзи" или "фантастика" е SW, а според мен това са доста неориентиращи понятия. Примерно аз харесвам фантастика, а фентъзи чета много рядко, но има книги, които се водят чиста фантастика и са ми адски скучни (хм... 3 пъти се опитвах да чета "Синия Марс" и на първите 100 страници се отказвах), а има фентъзи книги, които препрочитам с удоволствие.

Значи ако ми кажеш примерно "това напомня за Дюн" или "в това има сходни идеи като във Фондацията", ще ме ориентираш много по-добре, отколкото ако ми кажеш автора.



Тема Re: само не знам що подскачате толкова :))нови [re: r.Andrew_Martin]  
Автор sinsky ()
Публикувано09.10.07 16:24



Е да ама пиша по-добре от теб :P Поне не завършвам всяко изречение с ? или ! и не започвам всеки път на нов ред както правиш ти, предполагам без спомен какво си писал преди това. Но може и да е някаква форма на поезия.. даже май открих някакви старинни форми:

"Аз за фентъзито опс
Аз за приказната фантастика"



Тема Re: Star Wars - фентъзи?нови [re: alvin]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано10.10.07 19:26





Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Star Wars - фентъзи?нови [re: Eндъp]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано24.10.07 11:41



не е вярно. Ако беше така, нямаше да упоменават отделно име сайфи на научната фантастика. Не само Лукас нарича творбата фентъзи, много от авторите я наричат така - като Салваторе или Брукс.
Но мисля, че термина сайънс фентъзи може би е най-точен.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Star Wars - фентъзи?нови [re: Eндъp]  
Автор WOLVERlNE (KANO)
Публикувано31.10.07 20:29



Извинявай може ли да ми обясниш какво е космическа опера?И аз съм фен на Войните от дете,в следствие на което фен и на фантастиката но никога не съм го чувал този израз




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.