Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:00 25.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Какво четем: СЕПТЕМВРИ, 2007нови  
Автор deadface (екзорсист)
Публикувано02.09.07 03:08



И така - какво четете този месец и какви са впечатленията ви от него?

Аз току-що прочетох "Кутия с форма на сърце" от Джо Хил и трябва да призная, че съм очарован. Книгата трудно може да мине за ужасяваща/стряскаща/шокираща (въпреки че е 100% хорър), но за сметка на това е написана изключително увлекателно, а стилът на автора напомня донякъде на стила на Кинг (което изобщо не е изненадващо, защото зад псевдонима Джо Хил се крие Joseph Hillstrom King, по-големият син на Стивън Кинг ). С други думи - препоръчвам книгата на всички хорър фенове, пък и не само на тях



Ето малко инфо и за сюжета на книгата:








"Кутия с форма на сърце" от Джо Хил
По интернет се продава призрак. Купува го Джуд Койн, бивша рок звезда. Много скоро в дома му е доставена кутия с форма на сърце, в която е положен костюмът на мъртвия Крадок. Призракът действа отначало прикрито и подмолно, но много бързо присъствието му става опасно за живота на застаряващия певец и неговата млада приятелка Джорджия. Когато личният секретар на Джуд неочаквано се самоубива, Джуд и Джорджия разбират, че трябва да бягат, за да спасят живота си, но не знаят, че призракът ги следва, нито се досещат какво ги очаква в края на това бягство.

Откъс от книгата може да прочете от официалния сайт на автора -



Тема Един мъж на колененови [re: deadface]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано02.09.07 14:16



Някога, след Булгакона в Пазарджик 2003 г, четох тази книга и се дивях на таланта на Андрея Илиев. Писателят Христо Карастоянов хвали тази книга където седне и стане.
Радвам се, че тази книга видя по нормално издание. И радостта е тройна, защото влизат още 2 повести



От сайта на автора
"В първата - "Когато те наливаха основите" - авторът ни връща във времената, когато се създаваха първите борчески бригади. В малко погранично градче, край което предстои да се построи митнически пункт, назрява конфликт между местната структура и изпратения от София нов бос. Естествено, със сложна операция се намесват и бивши ченгета, използвайки пристрастеността на главния си опонент към груб секс с малки момичета...

Във втората повест - "Когато гарванът заграчи" - няколко мафиоти получават кафез с гарван, надлежно номериран. После, по реда на номерата, започват да се преселват на оня свят. Тайнственият убиец е безпощаден. Една от набелязаните жертви, висш полицай, наема свой бивш колега да го открие. Корупция, мръсни пари, предателство... В тази отвратителна среда се заражда една чиста любов... Ще оцелее ли тя? Ще стигне ли ръката на отмъстителя и последния от набелязаните?...

В третата повест - "Когато един мъж е на колене" - действието се развива преди повече от 10 години. Синът на бивш командос от парашутно-десантните части на българската армия се разболява от левкемия. Изнудван от лекарите за пари, той се принуждава да продаде уменията си на първокласен боец, побеждавал многократно в парашутния многобой /или т.н. състезания "Рамбо"/. След като застрелва дори бивш министър-председател, той получава много пари, с които планира да направи трансплантация на костен мозък на болния си син. Но мафията е решила друго..."


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Какво четем: СЕПТЕМВРИ, 2007нови [re: deadface]  
Автор Пивo (nutter)
Публикувано02.09.07 17:28



Charles Stross, Glasshouse.

Ad astra per aspera


Тема Re: Какво четем: СЕПТЕМВРИ, 2007нови [re: deadface]  
Автор alvin (orange)
Публикувано02.09.07 19:50



Тъкмо спрях опитите с

, ще си карам бавно и славно един сборник разкази на О.Хенри, пук от Булгакон се надявам да се върна с повече мат'рял.
Мисля и да спра с 1984 на Оруел. Преполових, усетих атмосферата, хареса ми и.. нямам желание да чета до края. Ак осе случва нещо страшно интересно и съм на път да пропусна - казвайте.

- няколко думи от читателя

Тема Хрониките на Нарния: Брий и неговото момченови [re: deadface]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано02.09.07 20:42



Нещо ми се струва, че в книгите на Луис има фактологични раминавания една спрямо друга.

TANSTAAFL


Тема Re: Какво четем: СЕПТЕМВРИ, 2007нови [re: alvin]  
Автор deadface (екзорсист)
Публикувано03.09.07 00:37



Напълно разбираемо е, че не ти е харесала особено. Все пак това е приказка за малки деца, дори не е традиционно фентъзи (въпреки че е много по-добра от цял куп фентъзита). Кинг я е написал кажи-речи на прима виста, ако не ме лъже паметта е писал по-голямата част на салфетки и я е написал, защото едно от децата му го е помолило навремето да напише приказка. Както и да е, не мисля, че си пропуснал нещ особено, въпреки че, доколкото си спомням, от средата нататък книгата става по-интересна, а и имаше няколко доста добри момента. Ако искаш да прочетеш нещо по-добро от него във фентъзи жанра, пробвай "Тъмната кула" или "Талисманът". И двете не са точно фентъзи, но имат доста фентъзи елементи.



Тема Re: Какво четем: СЕПТЕМВРИ, 2007 [re: deadface]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано03.09.07 15:46



Ричард Морган, Market Forces. Добра е, въпреки че такешитата по- ми харесват.



Тема Re: Какво четем: СЕПТЕМВРИ, 2007нови [re: ss_]  
Автор deadface (екзорсист)
Публикувано04.09.07 20:21



"Вече мъртъв" от Чарли Хюстън. Книгата е нещо средно между криминален роман и хорър, става въпрос за вампири и зомбита. Напомня леко на книгите на Лоръл Хамилтън.



Тема Re: Какво четем: СЕПТЕМВРИ, 2007нови [re: deadface]  
Автор лъжeц (непознат )
Публикувано04.09.07 21:36



себичният ген на ричард докинс. определено не е фантастика.автора е професор по зоология от оксфорд. но според дъглас адамс това е произведението. което е внесло у него яснота по въпроса за живота вселената и всичко останало.



Тема Re: Какво четем: СЕПТЕМВРИ, 2007нови [re: лъжeц]  
Автор pgh (непознат )
Публикувано11.09.07 21:11



Аз пък се зачетох в Робърт Асприн.
Малко ми е труден в началото на всяка книга, понеже се отнася много безмилостно с героя си - за да го напъха в във възможно най-неприятната ситуация, но в края на всяка от книгите ме заболява корема от смях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.