Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:04 28.09.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема чели ли сте скоро сци-фи чалгичка?нови  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано26.08.06 15:37



аз в момента чета една - "сивите" на уитли стрийбър. ако ме наречете долен чалгаджия, няма да ви се сърдя

. на корицата има нарисувано класическо извънземно, с големи полегати очи, целите черни. единственото небанално нещо е че е сиво, а не зелено
разбира се, не могат американците да ни се мерят в областта на чалгата, тази е много назад от "свръхразум" на петьо добринов, която захвърлих още на 40та страница, но определено си е чалгичка аз обаче ще си я дочета, вече съм почти на средата а и "пари са се чели".




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: чели ли сте скоро сци-фи чалгичка?нови [re: zaphod]  
Автор Ra4OKowa4a (ентусиаст)
Публикувано26.08.06 18:49



Писах ти писмо на лична в което те упреквам в много неща и мисля че трябва да ги знаеш.Защото всичко написано от теб е хубаво ама не е тъй!

Редактирано от Ra4OKowa4a на 26.08.06 19:33.



Тема няма получена лична бележканови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано28.08.06 11:08



пробвай пак, а най-добре пиши каквото смяташ директно, без бележки.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: чели ли сте скоро сци-фи чалгичка?нови [re: zaphod]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано28.08.06 11:56



Сега ако дефинираш и "сци-фи чалга"?

Remove the fleet away from the Deathstar!


Тема Има получена бележканови [re: zaphod]  
Автор Ra4OKowa4a (ентусиаст)
Публикувано28.08.06 14:38



До Test Pilot:
Не, не е имало друга изтрита тема просто се опитвам да разбера хората но не мога и което е по лошо надявам са да си помагаме но не става не намирам нужният подход.
Бога на чалгата не гледам Просто не го издържам .Но нека си пее момчетоИнак е добър мениджър! Евалла аз и на ДПС господаря ценя го заради тая му черта те двамата си приличат а така се мразят че се шашкам как е възможно.Те са върха на сладоледа единият в политиката другия в развлекателния бизнес
От Рей Бредбъри съм слушал само една радиопиеса-" Вино от глухарчета ",беше страхотно изпълнение по радио Христо Ботев мисля беше преди 999 години...
Би ли ми изпратил една с наложен платеж към 20 другия месец като вземам заплатата си или как да я си я намеря.Това е страннно 50 години да пишеш книга направо е велико като събитие.Дано ми допадне.


До Зейфод: Било каквото било съжалявам че такова мнение си изградих за теб Какво да кажа друго Ако си получил, получил ако не си да си получил.
И аз не създавам кой знае какви хубави отзиви за себе си.

До всички: Как намирате идеята ми да се опитам/е да направим/я Музей на вечните да ги наречем странните машини в някой град. Аз предпочитам в моя. Там ще се (дано да са ) всички съвременни стандартни, изчовъркани от хе хе болни мозъци като моя и също така приложими успели да се наложат в вид на фотоси, схеми ,а дори и реални неработещи/работещи конструкции
Давам Хелп: Има една вечна машина която се е продавала в САЩ през осемдесетте ще дам линк към нея някой път за да я видите тя е реализация на един от известните съвременни радетели на такава техника-Бедини по работи на някой си Кромрей.
Няма да се опитвам да ви засипвам с линкове, който иска ще си намери ,нито ще се пъча с изчислителни трактати! Който го умее на него и неговото си му стига.
Ако не Ви харесва това, нищо против нямам и това няма да коментирам.
Аз да бъда ясен се занимавам от 5 месеца насам с вечни машини .Интересувам се предимно от работоспособни и реализирани идеи За моя радост има!
Преди се занимавах с стирлинг машини и тогава бе като до сега казваха ми луд я не ме занимавай с глупости.И дано не прекаля ептен, Стирлинг машините ги оставих защото при тях за да вземеш трябва да дадеш а вечните машини са като батерии направяш я веднъж и после си ползваш енергия много дълго времеА бе както къщата. Построяваш я и няколко поколения живеят в нея.
И още мисля че истинската вечна машина трябва да може да се самовъзстановява в тоя ред на мисли, смятам че такива са били Минотавъра ,Циклопите, египетските същества с глави на орли и изобщо всичико езическо останало до нас през вековете като митове и легенди
Зейфод, надявам се че ще ме извиниш че в твои пост публикувах това.Аз те ценя като учен но не приемам че не харесваш вечните машини и така нататък и така нататък
Ако си получил бележката изхвърли я - аз да не съм идеален .Каквото искаш я прави.Не Искам да се карам с когото и да било в нета още по малко за неща които са ми напълно близки и достатъчно познати.Макар че не мога лесно да се владея и съм страдал жестоко от това понякога заради хора които не са заслужавали.

Редактирано от Ra4OKowa4a на 28.08.06 18:58.



Тема хухнови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано28.08.06 16:01



Да не би да е имало някаква тема, коятое била изтрита, а коментарът ти към нея да е оцелял? Щото така нищо не се разбира. Освен лицето Трифонов.

- няколко думи от читателя

Тема Re: чели ли сте скоро сци-фи чалгичка?нови [re: testpilot]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано28.08.06 19:00



хм, а ти можеш ли да дефинираш музикалната чалга?
аз лично не съм фен на дефинициите, но мога конкретно да кажа, кое в сивите ме накара да я нарека чалга:
1. общата тематика - НЛО
2. секретните споразумения между американското правителство и извънземните
3. популярните "черни хеликоптери", наричани в книгата ТиАр
4. външния вид на извънземните, направо изваден от някой жълт вестник
5. сеизмично оръжие, тайно разработено от американците
6. технологии за мисловен контрол, ползвани от тайните служби
7. обяснението за същността и произхода на пирамидите (разбира се, не са никакви гробници)
8. древни свръхмъдри цивилизации от атланти или квото там бяха, чиято жалка сянка сме ние днес.
9. аури, биоенергии, души и прочие окултни глупости

с една дума, единствената разлика между сивите и драсканиците из жълтите вестници е че в сивите има сюжет, и то не лош (иначе нямаше да я дочета).
всъщност, не е единствената. има още няколко необичайни елемента:
1. извънземните не са особено духовно израстнали , и не ни гледат много отвисоко, макар че са технологично много пред нас. по жълтите стандарти това е недопустимо - разбира се че извънземните трябва да са ултра духовни, да правят всичко със силата на мисълта си, и да се отнасят със снизходително презрение към всякакви технически увлечения. освен това трябва да населяват "висшите измерения", а не нашето плебейско пространство.
2. екологичната катастрофа, която се задава, не е по наша вина, а някакъв естествен цикъл. същата катастрофа била избила динозаврите. това също е отклонение - по жълтите стандарти за екокатастрофата трябва да са виновни изцяло алчните корпорации и слугите им (разбирай тъпите консуматори).
3. не само добрите, но и лошите действат от изцяло принципни подбуди. това е елемент който оценявам изключително високо, понеже не само по жълтия стандарт, но и извън него най-често лошите действат за пари или в най-добрия случай, щото като малки са ги ебали в гъза.

в общи линии това е.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: чели ли сте скоро сци-фи чалгичка?нови [re: zaphod]  
Автор Ra4OKowa4a (ентусиаст)
Публикувано28.08.06 20:16



Зейфод , благодаря че пак ме уважи с отговор
1 Не съм виждал НЛО но това което съм чел чувал не ми дава желание да го видя
2 За секретните споразумения не знам просто съм прекалено зает с друго и няма да го коментирам.
3 Тези хеликоптери не са онези за които аз мога да говоря аз гледам да плещя за по познати неща затова съм скучен, защото не знам много неща
3 Тоя им вид се надявам е деиствителният, че жълто, жълто ма направо понякога страховито.
4 Вярвам в Китайски синдром вследствие ядрен взрив, то ми е обяснимо но в друго не вярвам все още!

6 Не знам кои са сивите повярвай ми сега го чувам пък това!
7 Мисловен контрол ами като всичко ми е изписано на лицето какво ще ми контролира мисловното той бе ,не знам, но съм чувал че един ленинградчанин- можел да чете мисли но не като Авакум Захов а по по друг начин. Казах чувал съм не познавам човека не съм спал с него даже.
Пирамидите са една голяма красота, не знам за предназначението им вярвам каквото ми кажат!Не съм ги виждал но бих се радвал ако нещо се получи.
8 Атлантите ако нещо така съм схванал имат статуи по Пасифика и в Мексико ли ,къде бе. Те по скоро за мен с а на по ниско интелетуално ниво! Но са били страхотни спортисти по 17 метра са скачали казват...
9 Аура-сложно и скучно но след погребението на една моя роднина, попа ме впечатли с обяснвението за необходимоста от почит към душите на мъртъвците. Беше убедителен и не беше никак пиян. То се чувстава като ти говорят искрено и са трезви,а и майка ми казва :..тогава по татово време молебените бяха забранени ама като видехме зора трупахме се и бирници и секретари и цялото село ходехме на молебен против суша и ...валеше ...
Просто тая теория ми е непонятна едните забранявали другите не разрешавали Сложно е нямам коментар


А, сега чатнах бе то било книга олелеле Рачо мамин ква стана тя ти си коментирал книга
Голяма съм блеика световна направо тъпо копеле
Ох извънземните бе не знам пак те! Аз не съм чел книгата но някъде четох изявления на FILE 099 и те меко казано ме поразиха Тоя човек или има неземна фантазия или разбира от извънземни Не знам Не знам


Това че ще гебердясаме като динозаврите е възможно остава да се убедим
Но по скоро ние наистина помагаме яко за такъв изход! Не говоря за екологични технологии Екологично обикновено е това за което се платят повече пари в реклама.
Ето хващам диария отивам на аптеката левче ,две ,три и може и да ме стегне!
да ама з искам да си купя часове за интернет, или листи да си пиша /принтвам върху тях схеми на вечни машини и какво правя не давам 6-те лева на аптекарката, а си гълтам лъжица сух ориз и ако не е дизентерия на другия ден съм жив и съвсем ама съвсем спечен:)))
Наистина е относително Съвсем по Айнщаиновски::)) Хитро дядо излезе и умно.
Да !Често сум се сблъсквал с това че и лошите имат мотиви и то понякога съвсем оправдани макар да са непременно най подли.
Бе то като едно време сбия се с някой, Дружинната ни извика, разпита мен - аз казвам той ме почна! Разпита него-той казва че аз съм го почнал и накрая с шлипката върбовата по опакото на ръцете на двамата шшшааат. шшшааат!ох как болииии, ама учителска логика трябва да има справедливост за всички!
Справедливост и пари за това са всички войни ,само една е била заради жена и тя е останала в книгите-Троянската война
Виж аз съм на съвсем друго ниво -играл съм Монополи и знам че като държа местната канализачция и електрификация от затвора няма да ме изкарат но все пак интересувам се от тъкмо тези дребни житейски проблеми .Искам наистина ти да си свариш чай на ток от вечна машина! Искам наистина да те повозя на гравитационнен двигател (те са мноого бавни ама ще изтърпиш там половин час докато те премести на 50-60 сантиметра :))) Карай сега Борбата иска жертви!Искам колелото ми да се задвижва с ...ами там с нещо вечно да е примерно мотора на Периго, бе каквото дойде ..Искам компа ми да не зависи от Министър Овчаров а и да не купувам по 20 кубика дърва всяка зима че знаш ли как се качват на втория етаж и сутрин и вечер ооох кръст не ми остана.Пак направих едно изложение като Чикагското .Извинявай толкова мога
Лека вечер и както дойде ако трябва ще купувам и по 30 кубика:)))
Ти знаеш ли ? Въпреки че не ти е интересно да ти кажа Един дойчо (Гери го има в файла който му пратих оня ден, един дойчо измислил (бил капитан на подводница) 1925 година една машинария която захранвал с батерийка и получил около 9 пъти ли беше 19 ли беше по силна енергия. И какво прави си мислиш , кандидатира се за Чикаго или Париж да продава?нищо подобно Силно вярващ преустановява развитието на джаджата по религиозни причини.Бе както оня овек дето намери милионите край же пе линията и за награда му дадоха часовник и триста лева + удръжката, та се наложи Чалга ага да го показва по ТВ и наистина го поощри някак си човека. Бе то бе мечешка услуга, щото пък го псува и му се подиграва половин България Макар че този човек точно това не заслужаваше, но да се надяваме че "Блаженни страдащите поради мене 'все още важи
Стига за днес много здраве на Гери и на Лъчезара и на Тих ужас
Ваш Рачо КовачаАз съм още тука Като ме изфиркат отивам в Медицина . а послеее не знам каквото дойде може да си пусна сателитен интернет до тогава...Ееех Лъчезара Лъчезара що не каза на обя японец да избърза с машината на времето писна ми в тоя век иска в къщи искам си в седемнайсети век

Редактирано от Ra4OKowa4a на 28.08.06 20:42.



Тема Re: чели ли сте скоро сци-фи чалгичка?нови [re: zaphod]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано28.08.06 21:08



Може да се каже, че чалгата е "яхния" от български фолкор, поп музика, големи цици и силиконови кукли.

Сега на въпроса:
- Откога НЛО е обща тематика в научната фантастика? Или това е чалга в уфологичната фантастика (ако може да има такова нещо)?

- Точно точките, които си изброил не са характерни за научната фантастика, а по-скоро за уфологията и конспиратологията (въпреки че последните не са логии).

Remove the fleet away from the Deathstar!


Тема Re: чели ли сте скоро сци-фи чалгичка?нови [re: testpilot]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано28.08.06 21:28



Може да се каже, че чалгата е "яхния" от български фолкор, поп музика, големи цици и силиконови кукли.

една от проекциите (върху музикалната равнина). ясно ти е че си има и други.
Откога НЛО е обща тематика в научната фантастика? ами не е. май през 60те е било, но днес със сигурност никой сериозен фантаст не би зачекнал темата НЛО. просто погрешно си изтълкувал "обща тематика", имах предивд централната тема на книгата - НЛО, това беше точка 1.
Точно точките, които си изброил не са характерни за научната фантастика, а по-скоро за уфологията и конспиратологията (въпреки че последните не са логии). но все пак книгата се води фантастика, и реално погледнато си е, не претендира да е документална или нещо такова. затова си я класифицирах като сци-фи чалга






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.