Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:54 23.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема HEROнови  
Автор Hanibal (slim)
Публикувано24.01.04 13:31



Някой гледа ли го ве4е
и кой какво би казал
да ви видя сега пилета

бирата сутрин е не само вредна но и полезна


Тема Re: HEROнови [re: Hanibal]  
Автор Nerksis (barman-kasap)
Публикувано24.01.04 13:35



Е аз го гледах и честно да си кажа ФИЛМА МИ ХАРЕСА.
Да не забравяме че все пак е отново, като "Тигър и дракон" източна приказка .
Само съм ядосан защо в amdb го сравняват с "Час пик" и от къде на къде с "Убий Бил" на Тарантино. Тия критици съвсем откачиха.







Простоията не ходи по гората, а по хората!

Редактирано от Nerksis на 24.01.04 13:36.



Тема Re: HEROнови [re: Nerksis]  
Автор Ивaнyшka (х'адаш)
Публикувано25.01.04 00:01



Точно с Тигър и Дракон не трябва да се сравнява.
Оня беше "реалистичен" филм, по западен маниер.
Хиро е... хиро е приказка, калиграфия... абе в кино се изказах достатъчно...
Много красив неевропейски филм. Смисъслът не трябва да се търси пряко в действието.

Сайт за нова българската литература


Вече над ДВЕ години

Тема Re: HEROнови [re: Ивaнyшka]  
Автор Jill (на война)
Публикувано26.01.04 11:23



Сигурно .. А къде трябва според теб? Във целия филм имаше точно една сериозна тема и останалото красиви картинки (наистина красиви).. А именно - какво трябва да жертва човек за идеалите си и къде е границата. Филмът не беше лош, но изобщо не е чак толкова велик ...

Happiness is that state of consciousness which proceeds from the achievement of one's values


Тема Re: HEROнови [re: Jill]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано26.01.04 11:49



във красотата на картинките бе! :)

_____________________________
Долу нихилизма!


Тема Re:нови [re: Jill]  
Автор firefox (adamant)
Публикувано26.01.04 14:26



глупости.
супер велик си е и като замисъл и като изпълнение.
то и мона лиза е само портрет по поръчка, като тея дето студентите ги правят по морето на туристи, ама какъв портрет!

Съвест, е това, което те боли, когато всичко друго ти е наред.


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Jill (на война)
Публикувано26.01.04 15:27



Да бе, за съжаление не обичам чак толкова прости изпълнения :)
Колкото до Мона Лиза ... ами айде тогава да видим след стотина години къде ще е този филм и тогава да го оценяваме, а?!

Happiness is that state of consciousness which proceeds from the achievement of one's values


Тема уеко оффнови [re: firefox]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано26.01.04 17:27



Честно казано така и не разбрах какво толкова и намират на Мона Лиза... Ми че тя на всичкото отгоре и грозна бе!
Подозирам, че е ценена по-скоро заяради историята си, отколкото заради вида си, а от там - колкото повече е ценена, толкова повече е ценена...

И изобщо какво точно определя дали едно произведение е шедьовър? След като възприемането на изкуството е предимно субективно? Съжалявам, ама аз и на Слънчогледите така и не разбрах какво точно им харесват

Here I am - on the road again...


Тема Re: HEROнови [re: Hanibal]  
Автор armydreamer (trickster)
Публикувано26.01.04 23:41



Велик филм.

as crazy as soccer?


Тема Re:нови [re: Лeйди]  
Автор firefox (adamant)
Публикувано27.01.04 09:50



ааа, нидей така :), и преди Нютон да открие гравитацията се е знаело, че който нагоре плюе, себе си цапа :)
Не си спомням кой художник, за да покаже умението си на не знам си кой папа нарисувал съвършен кръг на ръка, с едно движение. Случаят ако не се лъжа беше споменат в Сфера с коментара - Съвършенството може да бъде мощно послание. Та така и с Лиза-та - никой не твърди, че Леонардо е нарисувал Идеалната Жена, та да трябва тя да се харесва на всеки, нещо повече - самата Мона Лиза си е била грозничка и той пооправяйки туй-онуй, пак се е нарисувал сам (много характерна негова черта - постоянно си прави автопортрети); важното в случая е КАК е нарисувана картината и това КАК издава умение, непостижимо от никой, който все пак е успял да го забележи. Оттам и уважението и стойността :)
Отделно легендите - като тази примерно, според която с течение на времето, рушащата се картина се изменя, нацепва и издърпва и... усмивката на Мона Лиза се разширява! Ако Леонардо в изследването си на човешкото тяло е стигнал дотам, че да го е имплементирал докрай в картината, може някой ден Джокондата да се захили и със зъби :)))))

Възприемането на изкуството е субективно едва след като имаш $20+ мил. и можеш чисто субектино да си решаваш за какво изкуство да ги харчиш :)
Това като цяло е много често правена грешка - Изкуството не е субективно, възприемането ни за красота е (относително) субективно. Самото майсторство, изкусността подлежи на много обективна оценка :)

Слънчогледите и аз не ги харесвам, ама не съм си правила труда да проучвам случая с тях. А и не забравяйте, че в повечето случаи, единственото ни възприятие за разните шедьоври дето смело споменаваме е или от репродукции или от снимки - т.е. доста непълно.

Съвест, е това, което те боли, когато всичко друго ти е наред.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.