Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 27.09.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Популяризиране на Българската Фантастиканови  
Автор trinkie (зъболекар)
Публикувано14.01.04 16:15



Хрумна ми една идея. Хем е тъпа, хем не е. Вие ще кажете. Значи ето за какво става въпрос (иде реч). Пише се едно писмо от представители на най-големите фантастични клубове в страната до би Ти Ви, сиреч - "Шоуто на Слави". Целта е да бъде поканен Ендър, който като "говорител" на цялата фантастична гилдия да разясни на какво ниво (идейно, финансово и прч.) е в момента българската фантастика. Да обясни за наградите на Еврокона, (докато още не са остарели) да покаже няколко книжки и т.н. Какво ще кажете, много тъпо ли ви се струва?



Тема Re: Популяризиране на Българската Фантастиканови [re: trinkie]  
Автор Ивaнyшka (х'адаш)
Публикувано14.01.04 18:10



А може би, все пак ако Ендер стои до Пратчет и обяснява за Еврокона в Пловдив ще е малко по добре?
Работи се активно по въпроса

Сайт за нова българската литература


Вече над ДВЕ години

Тема Re: Популяризиране на Българската Фантастиканови [re: trinkie]  
Автор Rotmistyr Chachu ()
Публикувано14.01.04 19:31



Tova e obs&zhdano i predi, no njakoj avtori go prieha na nozh zashtoto Slavi ne otgovarja na intelektualnoto nivo na knigite im. Proshtavaj, ama taja tema mnogo me jadosva, zashtoto bez (sledva mr&sna duma) marketing njama da stane. Dano toija p&t nehstata da potr&gnat.

42


Тема Re: Популяризиране на Българската Фантастиканови [re: trinkie]  
Автор sinsky ()
Публикувано14.01.04 20:14



На хората които идват в това шоу май им плащат адски много пари. Така ми изглежда поне на мен, не знам как стоят нещата наистина, но ако е така, никак няма да ви е лесно да намерите подходящ човек.



Тема Re: Популяризиране на Българската Фантастиканови [re: trinkie]  
Автор DVDator (минувач)
Публикувано15.01.04 00:01



не че да ти убивам ентусиазма, ама тя идеята е малко наивна, лично мое мнение де

надали "Шоуто на Слави" е точната трибуна за популяризиране на българската фантастика, пък и ако там се появи издател или автор сигурно ще се брои за автореклама, по-добре е някой от "Иван Ефремов" примерно, читател един вид

а и самото популяризиране надали ще сполучи след 20-минутно представяне, което 99 процента ще са забравили до вица накрая

като че ли е по-добре да се работи в посока интернет-реклама, хем по-евтино, хем по-ефикасно като се знае че целевата група си ползва постоянно интернет. дъртите фенове на фантастиката няма защо да се зарибяват, те до гроб са верни, битката е - струва ми се - за дечицата дето предъвкват треторазредни фентъзи саги и търсят нещо по-добро и по-истинско

много Главни букви са всъщност малки, а и доста гласни са твърде съгласни


Тема Re: Популяризиране на Българската Фантастиканови [re: sinsky]  
Автор Davie (пристрастен)
Публикувано15.01.04 09:36



Май по-скоро хората плащат много пари, за да участват в това шоу. Така поне съм чувала...

To hear, one must be silent.


Тема Re: Популяризиране на Българската Фантастиканови [re: trinkie]  
Автор Ивaнyшka (х'адаш)
Публикувано15.01.04 11:50



Сега малко по сериозно, щото ми писна все като стане дума за реклама - Слави та слави.
Нека някой да прецени - тука има специалисти - съвпадението на извадката на четящи фантастика и гледащи Слави.
Колкото и да рекламираш нещо на един човек, той ако няма потребност, няма да си купува/чете фантастика.
Както е казано в дебелите книги - рекламата може да продаде всеки боклук, но само ЕДИН ПЪТ.
Следващият път продукта сам се продава.
Така, че не знам колко ще спечелим, ако продадем веднъж 1000 броя повече Таласъмии, на хора, които никога повече няма да искат да си купят фантастика.

А при Слави се плаща да участваш и то нямаш представа какви сериозни суми.
Виж ако дойде Пратчет, Дългия ще си плати

Сайт за нова българската литература


Вече над ДВЕ години

Тема Re: Популяризиране на Българската Фантастиканови [re: DVDator]  
Автор lkew (mlesfaftaocatu)
Публикувано15.01.04 12:08



интернет реклама... хъм.
Спам?
Мисля, че редовните интернетаджии са си развили подсъзнантелна анти-спам защита, предпазваща ги от това... Но и струва да се обмисли.

Ако ще привличаме младите феновете на фентъзито, ни трябват хубави корици и англоезични имена. :j
Чел ли си Сърцето на Скиталеца Отвъд?

m3g4 l33t extra special forces assassin from the army of complete and total undeadness


Тема Re: Корицанови [re: Ивaнyшka]  
Автор lkew (mlesfaftaocatu)
Публикувано15.01.04 13:06



ми кво чакаме?!

Ребята, давайте продаемся!

m3g4 l33t extra special forces assassin from the army of complete and total undeadness


Тема Re: Популяризиране на Българската Фантастиканови [re: Ивaнyшka]  
Автор trinkie (зъболекар)
Публикувано15.01.04 19:38



Сега направо се чудя и се мая като чета мненията. Аз мисля, че от опит глава не боли, а повече реклама може само да помогне. Дали това, което пишат младите автори е боклук е съвсем друга тема на разговор. Аз лично мисля, че не е. Повече ме притеснява факта, че те самите не коментират. Дайте да пробваме, пък каквото стане! Поне ще сме наясно иска ли пари дългия или не иска. Можем да се свържем с Дилов старши и да го попитаме. От сигурен източник знам, че той много се кефи на млади автори и душа дава да им помогне. Не мисля, че със седене пред компютъра и драскане и чесане на езици(пръсти) нещата ще тръгнат от самосебе си. Пък и нали дългия все се хвали, че е патриот. Сега поне ще го разберем със сигурност.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.