Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 29.09.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Властелина на пръстените ФИЛМИРАНнови  
Автор burli ()
Публикувано31.05.01 15:51



Понеже забелязах, че повечето от вас са фенове на J.R.R. Tolkin и се съмнявам да не знаете, че великолепната трилогия се филмира ще ми бъде интересно да чуя мененията ви по този въпрос. Още повече, че първият филм излиза вкрая на годината. Според вас достигнала ли е техниката такова ниво, че да може да пресиздаде неповторимата атмосфера на книгата и дали актьорите ще могат реално да пресъздадат обзите на любимите герои, и на нелюбимите също?



Тема Re: Властелина на пръстените ФИЛМИРАНнови [re: burli]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано31.05.01 16:40



Техниката определено е достигнала всичко необходимо, в това се убедих като гледах последния трейлър.
Само че за мен стои въпроса, дали интересите на продуцентите са достигнали необходимото ниво. Имам и отговор и той е :не!
Продуцентите хич не са фенове, а се интересуват само от комерсиалната страна и си мислят, че това им дава право да прекрояват сюжета по холивудските закони, да махат и слагат герои, да изместват акцента на книгата ...и въобще, да направят едим много зрелищен касов хит .
Мордред имаше рекламата на филма, където се казваше една много грандиозна глупост, ама аз не го помня много точно.Като смесим не помня какво с не помня какво....
Дано той, ако си го спомни, да го напише а ние да се чудим да се смеем ли, да плачем ли....

Malice through the looking glass
Dusk And Her Embrace

Редактирано от Malice на 31.05.01 16:43.



Тема Re: Властелина на пръстените ФИЛМИРАНнови [re: Malice]  
Автор Goa (реминисцентик)
Публикувано31.05.01 16:52



Според мен нивото (не на техниката, а на душевността) го е имало, но се е загубило в последните години под пластовете илюзия - един пласт пари, един пласт самозабравяне, един пласт тъпотия, един пласт безразличие, един пласт наглост, един пласт... и прочие.

------------------
I found it hard, It's hard to find
Oh, well, whatever, nevermind...


Тема Re: Властелина на пръстените ФИЛМИРАНнови [re: Goa]  
Автор sinsky ()
Публикувано31.05.01 19:33



Ще видим...

(мнението на човек, който нито е чел, нито има намерение да чете "Властелинът...")



Тема А! И защо така?нови [re: sinsky]  
Автор NlKlTA (малката русалка)
Публикувано31.05.01 19:42



Не че искам да те карам, но просто се лишаваш от едно голямо удоволствие (според мен). :)

А що се отнася до филмирането, това е филма, който чакам с огромно нетърпение от много време и в същото време много ме е страх да не се разочаровам. Така де..да не вземат да се изгаврят с моя си свят...
То всъщност като се замислиш невъзможно е да угодят на всички фенове, но се надявам да се се опитали поне.
Иначе до колкото съм чела за работата по филма, спец.ефекти, декори, костюми, всичко звучи да е на ниво. И актьорите споделят, че снимането е било "изключително преживяване".
Надявам се и гледането да бъде.

N.



Тема Re: Властелина на пръстените ФИЛМИРАНнови [re: Malice]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано31.05.01 19:43



"Какво се получава като смесим Стар Варс със Хари Потър"

Представяте ли си, да използват това изречение за реклама на Толкин ?!?!?!

Иначе от тук могат да се изтеглят трите трейлъра:



There's a crack, a crack in everything, that's how the light gets in...

Тема Star Wars???нови [re: Mopдpeд]  
Автор NlKlTA (малката русалка)
Публикувано31.05.01 19:50



Star Wars???? Ужас!

Много съм обидена... Този, който го е измислил наистина трябва да е бил пълен идиот. Макар че, нали най-важното е - зрители в салоните, какво ли се чудим...

N.



Тема Re: Властелина на пръстените ФИЛМИРАНнови [re: burli]  
Автор Umbriel. (shadowangel)
Публикувано31.05.01 20:09



Ostava i serialche da spretnat.Sapuneno.
Shto se otnasya do stoynostni neshta...abe neshto nyamam vyara na Hollyvood.Uspyavat da okepazyat dori i Shekspir(v/zh "12-ta nosht").Inache kato zrelishte mozhe i da sa go dokarali...

Fortuna imperatrix mundi.


Тема Re: А! И защо така?нови [re: NlKlTA]  
Автор sinsky ()
Публикувано31.05.01 21:31



А, не че не искам да я видя... просто не ми е попадала. Аз като бях малък имаше едни комикси в Дъга, които много ме радваха :) Единия беше за Билбо Бегинс, а след него дойде и един по Властелинът на пръстените. Въпреки, че тогава не бях чел книгата (даже май не знаех за съществуването и) са ми останали много ярки образи и впечатления.

Обаче май съм пропуснал времето, когато бих се запалил по тях. Много съм дърт вече...:)



Тема Re: Властелина на пръстените ФИЛМИРАН [re: Umbriel.]  
Автор sinsky ()
Публикувано31.05.01 21:39



Не знам дали си забелязал/а, но най-стойностните неща в киното като изкуство идват оттам... пък сапунени опери вече се правят навсякъде...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.