Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:02 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Криза след първата година от брака?нови  
Автор ZvezdenDazd (optimist :))
Публикувано31.07.06 19:41



Има ли такова животно? Защото аз май се сблъсках челно с него

. Само незная какво се прави в този случай?

Редактирано от ZvezdenDazd на 31.07.06 19:42.



Тема Re: Криза след първата година от брака?нови [re: ZvezdenDazd]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано31.07.06 19:44



Винаги има кризи, но кризите са, за да се разрешават без употреба на оръжие.

Кажи сега в какво се състои кризата, за да ти кажем преживявали ли сме и ние нещо такова. Доколкото си спомням, към края на първата година нямахме никакви проблеми, щото вече се бяхме разбрали кой ще кара влака, пък то друго май нямаше и така.

Не е лесно да си тиква-а-а-а-а!

Тема Re: Криза след първата година от брака?нови [re: ZvezdenDazd]  
Автортoчka (Нерегистриран)
Публикувано01.08.06 13:59



Май беше към втората година. Всъщност в какво се изразява?



Тема Брака това енови [re: ZvezdenDazd]  
АвторCилвeтo (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 04:03



Поредица от направени отстъпки и от двете страни. Някой го беше казал и при мен сработва. Не мисли че ще можеш да намериш друг по добър избор от сегашния. А да се живее сам не е работа.
Добре е пак да отстъпиш в интерес на семейството. А ако имате и деца просто е задължително.



Тема Re:мога да ти кажа за други разни кризинови [re: ZvezdenDazd]  
АвторTyбa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 11:46



Това в края на първата година е само началото. Правиш лека чупка в кръста (обикновено мъжете не чувстват вина та от нас се иска да се правим, че минало и заминало) и чакаш следващия удар. Вариантите ти не са много - така че или избираш новия начин на живот или си взимаш децата и багажа и търсиш следващия, който много рядко (почти 1 на милиард) е различен от предишния - както виждаш получава се т.нар. параграф 22, който аз за по миличко наричам параграф семейство.
Нещата се утежняват, когато любимия ти стигне възраста около 40 - тогава поради неясни причини започва да си задава въпроси, които рядко съзнава, че са безумни и нямат отговор, започва да им търси отговорите, което тотално може да те съсипе, ако решиш, че с цената на всичко ще си запазиш семейството.
Трябва да имаш предвид, че най-често задавания безумен въпрос е "кой ме набута да се оженя и да имам деца - не съм още дораснал за такива отговорности" ... "това ли е истинската ми любов, а да не би случайно да се разхожда наоколо, пък аз да се заблуждавам, че вече съм женен за нея", "професионално постигнах всичко, уморен съм вече, време е за екстремни спортове и други пенизи, които да ми покажат, че съм млад и държлив" и такива други, неизчерпаем брой безумия. Всичко това се придружава с минаване от леки депресии (за по седмица - две) в еуфорични настроения. Междувремено ти можеш да полудееш, защото в дадени моменти си готова да го напуснеш с цената на всичко, но дори и да не му го кажеш, като куче той усеща намеренията ти и минути преди да отвориш за последно вратата те прикотква с някакви трикове, ти решаваш, че всичко се е разминало и ... нещата се завъртат отново.
Те това ми се случва на мен в момента. Стоя и се чудя да чакам или да тръгвам. Ако ще чакам - чудя се колко, ако да тръгвам - няма ли да е малко крайно - все пак сериозна причина няма - освен че старее момчето и не му понася. Аз пък съм млада и ми се живее нормален живот.....
Отдавна вече съм се отказала да дискутирам с него каквото и да е - просто защото най-често се случва следното - обсъждаме даден проблем и взимаме решение - минава ден и вече става нещо, което няма нищо общо с това което сме решили. Не мога да кажа, че го прави умишлено, просто се случва, когато попитам просто "защо" той дори не отговаря. Затова спрях да питам, обсъждам, говоря, натяквам, мрънкам, изисквам - оставих го на самотек ... и доколкото виждам му е по-трудно като няма моята подкрепа-опозиция, но в крайна сметка доста компромиси направих до тук та да продължавам да се правя на маймуна.
Тук нямой може да попита - какво стана с любовта - чесно казано страх ме е да се замисля. Лично аз си живея със спомените от миналото, но той какво точно мисли едва ли самия е наясно.

И с риск да ти прецакам темата имкам да попитам - до кога продължава периода 40, че ще полудея. също така ако нямой има лек за такива мъже - моля споделете. тя тая тема май е за женския ...



Тема Re:мога да ти кажа за други разни кризинови [re: Tyбa]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 14:48



периодът 40 прелива в 50
а после следва прекрасния 60 и нататък
което си е неописуемо
защо го правиш?

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re:мога да ти кажа за други разни кризинови [re: Tyбa]  
АвторБaбc (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 22:28



Кризата на 40-те приключва като отрязана с нож три дена след като ти писне и го изхвърлиш, без никакви шансове за repair. Едва тогава в размътения мозък се нареждат приоритетите и едва тогава започва да те уважава.
След това изпадналият в криза, пак изпада в криза ама на мъченик.
Иначе няма отърваване, като лукав тийнейджър е. Усети ли че си зависима и уязвима, ще ти скача на главата до пълното ти рухване.



Тема Re:мога да ти кажа за други разни кризинови [re: Tyбa]  
Автор*-* (Нерегистриран)
Публикувано13.08.06 11:35



Лек за такива е работа (битова, за дома и семейството, а не кариера) и изисквания от другата страна в партньорството. Ако е зает с работа, няма да му се родят глупави мисли. Ако са му поставени изисквания, с които той се съобразява, заслужава си да се правите и компромиси. Ако сте поставяли изискванията си още в началото на връзката, то той щеше да има добри навици. А не примерно като моя, който ми постави една дузина изисквания още преди първия брачен ден, с които аз се съобразявам, а пък на мен ми се струваше (бях влюбена до уши), че е глупаво да поставят подобни. Ако се обадя, отговаря ми се "не ме изпъвай" и така очаквам с години да се сети без да се обаждам да подсещам . Дори се правя, че не виждам как ме манипулира най-елементарно, за да не направи и най-дребен компромис напр. да се лиши малко от личното си време за децата. Не, възпитанието на децата било от край време задължение и призвание на майката. Готвенето, чистенето, прането, пазаруването и др. битовизми - също. Той не разбирал въобще как се правят тези неща, та да ми се бърка. Отговаря ми се "какво лошо има в това да си чета книжка, да ходя по казина (за да "заработил" пари за семейството) , да поиграя карти (на пари пак за семейството)..." и т.н. Ооо, няма нищо лошо човек да си има лично време, но когато другият не може да се изпикае (с извинение) на спокойстие... То, представете си, другата страна, т.е. аз не обичам и да почивам и релаксирам по негово мнение, защото всеки път, когато ме канил да ходя с него в опушеното кафене при приятелите му или когато канил същите приятели да "похапнат" и пийнат и опушат у нас, аз съм отказвала. Ми, отказвам да се тровя с цигарен дим и да слушам пиянски бръщолевания, а и да готвя и чистя като луда за отбор яки мъжаги. Следователно - не обичам въобще релакс. Това, разходките сред природата пеша било тъпо занимание откакто съществуват автомобилите. Танците - също, не е като да пиеш салатка с ракийка





Тема Re:мога да ти кажа за други разни кризи [re: Tyбa]  
АвторEми (Нерегистриран)
Публикувано13.08.06 15:15



Изпадни и ти в криза.
Започни да се самонавиваш : " Хубава съм, я какъв крак вадя, какви гърди", с малко усилия и пари ще съм секси. С тая маймуна ли ще спя до края на живота си...." Започни да излизаш, дръж се и тайнствено и не го питай нищо, ама нищо за личния му живот, естествено при условие и той да не пита.



Тема Евала! [re: Tyбa]  
АвторДAHИ (Нерегистриран)
Публикувано13.08.06 18:59



Ей изкефи ме тотално.То и от 30 започва нещо подобно.Ама ние сме си виновни като правим компромиси,първо да търпя тъпите му роднини,после маниите,после фобиите...сега ако мога да върна времето ,ден нямаше да търпя






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.