Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 20.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Тема стъклените играчки за елхата ?нови  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано24.12.08 11:37



пазите ли си ги.
радва ме оная крехкост у тях. удоволствието един път в годината да ги наредиш на елхата.
тия новите пластикови въобще не ги и поглеждам
в редките случаи когато съм ги намирал да се продават съм докупувал. понякога и от хора излезли на спирката на рейса да продават.
имам запазени от войната още когато моите родители са били деца



Тема Re: стъклените играчки за елхата ?нови [re: диkoбpaз]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано24.12.08 11:42



Чак от войната нямаме запазени, но има все още няколко здрави любими от моето детство. А тъй като аз вече правя коледна украса в друга къща и също не харасвем пластмасовите съм си закупила едни тръстиково-дървени звезди, камбанки и ангелчета :-)



Тема Re: стъклените играчки за елхата ?нови [re: диkoбpaз]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано25.12.08 09:45



Имах невероятния късмет да купя стъклени играчки, рисувани на ръка преди 3-4 години. Няма да ти казвам как се изръсих, но си струваше - играчките са страхотни. Подмених старите - много бяха дали фира.


Принципно пластмасови не купувам.



Тема Re: стъклените играчки за елхата ?нови [re: диkoбpaз]  
Автор ThunderGoddess (Sacer)
Публикувано26.12.08 18:30



Има някои много докарани пластмасови ... например имахме една, която две години подред считахме за стъклена и тази година, с повече наблюдателност и с леко почукване, разбрах, че е пластмасова. Но е лека ... като стъклена и е много красива. Иначе имаме играчки на по 20-30 години, доста запазени, винаги на специални места на елхата.





Тема Re: стъклените играчки за елхата ?нови [re: диkoбpaз]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано28.12.08 17:27



Когато бях малка, майка ми ми правеше корона за детските тържества, като счукваше две-три такива играчки на много дребни парченца и после ги лепеше върху картон.





Тема Re: стъклените играчки за елхата ? [re: kakata]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано28.12.08 20:04



кака, знам я тази рецепта но сега е грехота да се трошат.
за бг не знам дали се произвеждат но братята руси продължават.

успешна нова 2009 за всички

колкото повече работим
толкова повече грешим.
да не допускаме повече грешки.


Тема Re: стъклените играчки за елхата ?нови [re: dikobraz]  
Автор ThunderGoddess (Sacer)
Публикувано29.12.08 20:02



Ох, определено е грехота. Помня, че майка ми така беше строшила една стъклена котка и сърцето ми се сви направо. Та ... въпросната котка беше паднала и без това наполовина строшена, но беше много красива играчка и не исках да я трошат ...





Тема Re: стъклените играчки за елхата ?нови [re: ThunderGoddess]  
Авторbobole4e (Нерегистриран)
Публикувано02.01.09 18:13



пазя си ги , увити в памук и всяка година си ги ползвам-малко са и вече не стигат за цялата елха но са на много години и много добре запазени. кефят ме





Тема Re: стъклените играчки за елхата ?нови [re: bobole4e]  
Автор lila_va ()
Публикувано05.01.09 17:57



И на мен ми е останал този спомен - майка ми ги увива в памук и хартия всяка година след празниците, а на следващата внимателно ги разопаковаме и им се възхищаваме така, сякаш са чисто нови. Истински ритуал си беше това





Тема Re: стъклените играчки за елхата ?нови [re: диkoбpaз]  
Авторrлorинka (Нерегистриран)
Публикувано06.01.09 17:02



къде все още се произваждат стъклени играчки у нас.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.