Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:21 03.07.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: След браканови [re: Vox]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано21.06.08 10:53



добре дошла в реалността.





Тема Re: След браканови [re: Last Roman]  
АвторVox (Нерегистриран)
Публикувано21.06.08 11:20



Благодаря, но все пак искам всичко да се оправи и да няма обидни думи. Не знам, аз никога не съм си позволявала такива и може би затова очаквам същото от най-близкия човек.



Но може би времето ще покаже какво ще стане по-нататък, въпреки, че вече ми мина и пак виждам живота си в розова светлина.



Тема Re: След браканови [re: Vox]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано21.06.08 11:26



ми поговори малко с него. После секс и така горе долу нещата трябва да си дойдат на мястото.



Тема Re: След браканови [re: Vox]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано21.06.08 15:03



Все пак го попитай защо те нарича така, ако изобщо е вложил смисъл в думите си? В началото на всяко съжителство има подбни моменти, търкания, независимо колко сте влюбени. Може би розовата представа за живота ти пречи. Слез малко на земята. Животът не е толкова розов и гледайте да не се карате сериозно за глупости. Семейното съжителство няма нищо общо с ходенето като гаджета. Чак сега ще разберете кой за кого се е оженил.

България - няма невъзможни неща!


Тема Re: След браканови [re: Vox]  
Авторnindja (Нерегистриран)
Публикувано21.06.08 15:14



хубавото преди брака е, че всичко е розово. лошото след брака е, че хората си разкриват истинските лица. Преди брака, повечето хора са прикрити и по-умният гледа да те впримчи в мрежите си, представяйки се в най-добрата си светлина.



Тема Re: След браканови [re: Vox]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано21.06.08 23:54



Ееее, да не си атомен физик?!
Не зная какво наричаш "най-интелигентна професия в света", но семейството и щастието в него не винаги зависят от интелигентността на професията.Надявам се, че имаш финансова възможност да си купиш един лаптоп и сама да си записваш нещата.Може да си го изкомандорила(ако си шеф на работата си и имаш изграден такъв стил на общуване) или просто на него така да му се е сторило.
Има неща, които трябва сама да откриеш....За мен рецептата е да не забравяме след брака, че за този човек, с когото съжителстваме, има най-голяма необходимост да се завоюва всеки ден!Да не се отпускаме

Ако колегите ни виждат винаги елегантни, усмихнати, компетентни(ууу, к'ва мечта), то съпрузите ни виждат сгърчени от болка, болни, уморени, как обираме прах с къси панталонки(аз поне нямам пеноар или халат за такива цели), косата малко небрежно прибрана с шнолата и т.н.

Ако прочетеш "Павилион за жени" на Пърл Бък, мисля, че ще намериш много отговори, макар и през призмата източната философия на Китай.Има и екранизация от 2000 г, но не съм я гледала.
"...Много отдавна беше разбрала, че престорената отстъпчивост е винаги по-силна от явната съпротива, а бързото признаване на грешката е вече доказателство за неоспоримата правдивост в останалите действия."


Моят град:
Автор:Mr.Anderson

Тема Re: След браканови [re: Фиш]  
АвторVox (Нерегистриран)
Публикувано22.06.08 11:01



Благодаря за съветите, наистина ги чета и се опитвам да ги възприема.

Една от най-интелигентните професии бях написала, не най-най и не не е тази на атомен физик, а е свързана с компютри и по-специално писане на програми, например такива програми които управляват космически совалки, но повече не мога да кажа заради секретността на работата ми.

А колкото до това дали ходя със скъсани дрехи вкъщи, не не ходя и никога не съм ходила. През лятото ходя с къси панталонки и блузки, а през зимата с плътно прилепнали клинове или дънки, съответно пак с блузки.

Колкото до книгата "Павилион за жени", чела съм я няколко пъти и не ми хареса тази част, когато съпругата намери по-млада жена за съпруга си и се оттегли от семейния живот.

Аз винаги съм мислила, че съпруга трябва да има цялата свобода в брака по всички въпроси, без този за интимните неща.



Тема Re: След браканови [re: Vox]  
Автор вeceлyшka (novice)
Публикувано22.06.08 11:55



Интересен възглед ! Какво разбираш под това "съпругата да има цялата свобода в брака" ? Това изключва ли автоматично неговата евентуална свобода в брака ?
Абсолютна свобода няма, особено пък в брака. Колкото и свободолюбиви да се мислим, винаги се подчиняваме, макар и несъзнателно, на някакви правила, догми, граници...



Тема Re: След браканови [re: вeceлyшka]  
АвторVox (Нерегистриран)
Публикувано22.06.08 12:18



Не написах съпругата да има цялата свобода в брака, а съпруга. Моля те, чети внимателно.

Имам предвид, че аз съм хората, които разсъждават така по този въпрос:

В брака човек трябва да дава голяма свобода на партньора си във всички отношения, без естествено в интимен план.

Например аз винаги го насърчавам, дори и като гаджета да излиза с приятели, да има каквото си иска хоби, да говори каквото си иска и всичко без естествено пак казвам да ми изневерява. Но аз изобщо даже не съм се замисляла по въпроса за изневярата, защото за мен това не съществува.

Винаги съм искала, не само с съпруга ми, а и с другите ми близки хора, те да се чувстват добре с мен, да не са ограничени и мисля, че успявам да го направя. Не знам, те знаят най-добре





Тема Re: След браканови [re: вeceлyшka]  
АвторVox (Нерегистриран)
Публикувано22.06.08 12:21



За мен, свободата идва от собствения ни мозък. Всеки човек решава кога и за какво да си даде свобода. Всеки човек може да премахне ограниченията си по някои въпроси и да стане по-свободен в съзнанието си.

Това е въпрос на избор и въпрос на навик. Ето аз например, както вече разкрих много се влияя когато близки хора ме обидят незаслужено.

И все още нямам волята да премахна това от себе си и да стана по-свободна и по-щастлива.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.